یک ادعای بحث برانگیز درباره هتل های کشور

به گزارش مجله روگذر، مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری ادعا کرد حدود نیمی از هتل­ های کشور از لحاظ کیفی در سطح استانداردهای جهانی هستند.

یک ادعای بحث برانگیز درباره هتل های کشور

به گزارش ایسنا، یحیی نقی زاده محجوب درباره سطح استاندارد هتل های ایران گفت: شرایط مراکز گردشگری و هتل ها شاید به سطح مطلوب نرسیده باشد، ولی از استانداردهای جهانی هم عقب نمانده است؛ چرا که مطالعه تطبیقی صورت گرفته و یکی از کشورها را به عنوان پایلوت قرار داده، الگوسازی نموده و به نتیجه رسیده ایم.

مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری با بیان این که حدود نیمی از هتل های کشور از لحاظ کیفی در سطح استانداردهای جهانی هستند، اظهار کرد: از مجموع 1440 هتلی که در حال حاضر مشغول فعالیت هستند، تا به امروز 702 هتل پیروز به دریافت گواهینامه کیفیت شده ­اند که با توجه به این که ضوابط ارزیابی هتل ها به نوعی اقتباس از هتل­ های بین ­المللی است، می توان ادعا کرد حدود نیمی از هتل­ های کشور از لحاظ کیفی در سطح استانداردهای جهانی هستند.

او اضافه کرد: معاونت گردشگری برای نزدیک شدن به استانداردهای جهانی برنامه دارد ابزارهای خود را به تکنولوژی تازه تبدیل کند و پیشنهاد می گردد برای رسیدن به کیفیت مطلوب، در بحث ارزیابی نظرات مردم را دخیل کنیم.

نقی زاده ادامه داد: استانداردسازی هتل­ های کشور که در حال حاضر مقرر شده با همکاری سازمان ملی استاندارد درباره بازنگری ضوابط آن ها اقدام گردد، فرآیندی الزامی است و براساس تمهیدات اجرایی به عمل آمده، تمدید پروانه بهره­ برداری هتل­ ها منوط به انجام عملیات ارزیابی بوده و انتظار می­ رود ظرف مدت دو سال آینده، درجه و سطح ارائه خدمات در تمام هتل­ های کشور کاملاً مطابق سطح استاندردهای تعریف شده و بین المللی باز تعریف گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 26 آذر 1401 بروزرسانی: 26 آذر 1401 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 2223

به "یک ادعای بحث برانگیز درباره هتل های کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک ادعای بحث برانگیز درباره هتل های کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید