10 پیشنهاد برای سفر در زمستان

به گزارش مجله روگذر، زمستان که می آید تا حدود زیادی از آمار سفرها کم می شود چون بیشتر مردم عاشق سفر در بهار یا تابستانند که اوضاع جوی مساعد است و همه جا سرسبز است و خرم. اما هستند عده زیادی هم که سرمای هوا نمی تواند از پا درشان بیاورد و وقتی قصد سفر می کنند آب و هوا برایشان اهمیت چندانی ندارد و در پی پیشنهاد سفر در زمستان هستند.

10 پیشنهاد برای سفر در زمستان

در ایران جاهای زیادی وجود دارد که در فصل سرما دیدنیی اند و برای سفر در زمستان مناسبند. از جنوب ایران که از سرمای زمستان به کلی در امان است و می گردد در وسط زمستان روی شن های گرم ساحل خلیج فارس راه رفت تا منطقه های که یکدست سفید و دیدنی می شوند و برای برف بازی جان میدهند.

1 - سفر در زمستان به کیش

دمای هوای کیش از دی تا فرودین یعنی بهترین موقع سفر به این جزیره به طور میانه 18 تا 25 درجه سانتی گراد است. کیش در زمستان و موقعی که بیشتر منطقه ها ایران در سرما فرو رفته، جایی گرم و مطلوب برای سفر است. ورزش های آبی در آن جریان دارد و می توان در دریایش آب تنی کرد. عصرها به دیدن غروب جزیره رفت و در زیر درختان جایی مثل پارک مرد ماهیگیر دمی لم داد. برای تفریح میتوانید به تم پارک آبی اوشن بروید که تعریف ها حول و حوش آن زیاد است. با یک اقامت دلچسب در لذت این سفر را دو چندان کنید.

2 - قشم و یک سفر زمستانی

قشم هم مثل کیش در زمستان مامن امنی است برای آنهایی که می خواهند از سرمای هوا به دور باشند. بهترین وقت سفر به قشم، جزیره شگفتی ها از اوایل آبان تا فروردین است. در این ماه ها به اندازه کافی وقت هست که به همه جاهای دیدنی سرک کشید. تنگه چاهکو، دره ستارگان، جنگل حرا و دره تندیس ها از جاهایی است که در سفر به قشم باید حتما ببینید. همچنین اگر در زمستان به قشم سفر کنید شانس خوردن یکی از خوش بوترین و خوشمزه ترین میوه ها را دارید. گوآوا میوه ای است که از آذر تا اسفند میتوان در بندرعباس که ایستگاه اصلی سفر به قشم است، پیدایش کرد. جنوبی ها به گوآوا زیتون می گویند. با به زندگی بومی مردم قشم نزدیکتر شوید و گرمای زندگی اصیل جنوبی را از نزدیک لمس کنید.

3 - جزیره هنگام پیشنهاد دیگر سفر زمستانی

در 54 کیلومتری قشم، جزیره هنگام قرار گرفته، جزیره ای بکر و تقریبا دست نخورده که زیبایی های زیادی دارد، مثل دلفین هایش. برای دیدن دلفین های هنگام بهترین وقت زمستان است به شرطی که حسابی سحرخیر باشید. از قشم با قایق و لنج خیلی راحت میتوانید به هنگام بروید. دیدن بازارچه های محلی روستاییان و ماهیگیری محلی ها را از یاد نبرید.

4 - سفر در زمستان به جزیره هرمز

جزیره هرمز به خاک قرمزش رنگش معروف است، خاکی که ترکیب بی نظیر و نابی را با آبی دریا به وجود آورده و خودش بهترین سوغات است. در جزیره هرمز دیدن جاهایی مثل دره مجسمه ها، جزیره بکر مفنق، دره رنگین کمان و تنگه هرمز را که جایی است بی نظیر را نباید از دست داد. جایی که از بالای پرتگاه می توان رفت و آمد کشتی ها را که حالا به صورت نقطه هایی بسیار کوچک درآمده اند دید.

5 - چابهار، پیشنهاد دیگر سفر زمستانی

چابهار، شهر چهار فصل است و در هر فصلی دیدنی ست. یکی از این فصل ها هم زمستان است که دمای هوا در حدود 25 درجه است. چابهار را به کوه های مینیاتوری و مریخی اش و ساحل آن که در شب از درخشش فیتوپلانپتون ها برق می زند و مهتابی می گردد، می شناسند. همچنین اسکله ماهیگیری چابهار و بازارهای ساحلی اش بسیار معروف است. در چابهار دیدن پل افشان و تالاب لیپار را هم از دست ندهید.

6 - چشمه آب گرم گنو، بندرعباس

چشمه آبگرم گنو در 35 کیلومتری بندرعباس یکی دیگر از مقاصد زمستانی مسافران است که در آب های آن، ماهی آوینیوس گینویس زندگی می کنند که در هیچ جای دیگر جهان وجود ندارند! در این چشمه آبگرم برای خانم ها و آقایان دو استخر جدا در نظر گرفته شده است تا بتوانند از خواص آب های گوگردی این چشمه آبگرم استفاده کنند.

7 - سازه های آبی شوشتر در سفر زمستانی

برای مسافرت در زمستان انتخاب های دیگری هم هست مثل سازه های آبی شوشتر. سازه های آبی شوشتر مجموعه ای به هم پیوسته از پل ها، بندها و آسیاب ها، آبشارها و کانال ها و تونل های بزرگ هدایت آب است که در ارتباط با یکدیگر کار می کنند و در دوران هخامنشیان تا ساسانیان برای استفاده بیشتر از آب ساخته شده اند. در سفرنامه مادام ژان دیولافوآ باستان شناس فرانسوی، از این محوطه به عنوان بزرگ ترین مجموعه صنعتی پیش از انقلاب صنعتی یاد شده.

8 - آبشار آبگرم، مشهد

خیلی ها به قصد زیارت به مشهد سفر میکنند، اما این شهر زیارتی جاذبه های دیگری هم دارد، مثل آبشار آبگرم که زمستان در کنارش بودن خیلی میچسبد. آبشار آبگرم تنها آبشار ایران است که آب گرمی دارد و دمای آن به حدود 40 درجه هم می رسد. این آبشار در حدود 5 کیلومتری جاده مشهد به کلات نادری و در نزدیکی روستای آبگرم قرار گرفته است.

9 - کویر نایبند،طبس

یکی از انتخاب ها در پاییز و زمستان برای سفر کویرنوردی است و پیشنهاد ما روستای نایبند. روستای نایبند در فاصله 225 کیلومتری طبس و در کنار جاده طبس به راور قرار گرفته است و یکی از زیباترین روستاهای ایران است. روستای نایبند و نخلستان های زیبایش به فاصله کمی از کویر لوت قرارگرفته است و سرسبزیش ترکیب عجیبی را با رنگ خاکستری یکدست کویر به وجود آورده.

بهترین کویرهای ایران برای سفر کدامند؟ بخوانید.

10 - روستای آهار،تهران؛ مناسب سفر در زمستان

از روستاهای اطراف تهران که برای سفر در زمستان مناسب است، روستای آهار است. در دو طرف این روستا، دو رودخانه پر آب قرار گرفته است که در پایین روستا به هم وصل می شوند. یکی از جذابیت های آهار جز طبیعت هزار رنگش آبشاری است به نام آبشار شکر آب. آتشگاه باستانی قصران هم در ارتفاعات روستا که قدمتش به زمان ساسانیان برمی گردد، از دیدنی های آهار است .

برای حرکت به سمت آهار از تهران، باید راهی جاده لشگرک شوید و راستا این جاده به سمت فشم را در پیش بگیرید. بعد از حاجی آباد و اوشان به روستای آهار می رسید.

پیشنهاد شما برای سفر در زمستان چیست؟ به خوانندگان بلاگ خبرنگاران تریپ پیشنهادات سفر زمستانی خود را معرفی کنید.

منبع: اسنپ تریپ
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1974

به "10 پیشنهاد برای سفر در زمستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 پیشنهاد برای سفر در زمستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید