2 هزار و 451 طرح گردشگری در کشور در حال اجراست

به گزارش مجله روگذر، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: 2 هزار و 451 طرح گردشگری با سرمایه گذاری 200 هزار میلیارد تومان در کشور در حال اجراست.

2 هزار و 451 طرح گردشگری در کشور در حال اجراست

با وبسایت گردشگری تریپ ادوایزر همراه باشید.

ایرنا-:علی اصفر مونسان روز پنجشنبه در حاشیه همایش سرمایه گذاری گردشگری شرق کشور در مشهد طی گفت و گو با مجله روگذر اضافه نمود: اگر تحریم ها برداشته گردد و تنش های منطقه ای کاهش یابد ظرفیت های گردشگری کشور بیشتر از این خواهد بود لذا معتقدم آینده گردشگری کشور بسیار مطلوب است و در آینده نه چندان دور گردشگری در صندلی اول یا دوم اقتصاد کشور قرار خواهد گرفت.

وی گفت: هر چه سرمایه گذاری در این بخش انجام گردد قابلیت جذب دارد و هم اکنون سهم گردشگری از جی.دی.پی کشور حدود 2.9 درصد است و برنامه ریزی برای رسیدن به سهم 4.5 درصدی مورد نظر می باشد که برای دست یابی به این رقم نیازمند 21 میلیارد دلار سرمایه گذاری در این بخش هستیم.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: در این همایش ظرفیت های گردشگری شرق کشور در قالب 240 پروژه آماده شده و به سرمایه گذاران ارائه می گردد و کوشش شد در این همایش مزیت و پربازده بودن بخش گردشگری و سرعت ایجاد اشتغال در این بخش برای سرمایه گذاران شرح داده گردد.

وی اضافه نمود: هم اکنون از گردشگری سنتی و تاریخی به سوی طبیعت گردی، اکوتوریسم و گردشگری کشاورزی حرکت نموده ایم که همه این اولویتها و مزیتهای فراوان از جمله بناها و سایتهای تاریخی و ظرفیتهای اقامتی بی نظیر در مشهد وجود دارد و آن را به یکی از قطبهای گردشکری کشور تبدیل نموده است.

مونسان گفت: استانهای شرق کشور ظرفیت مناسبی برای گردشگری درمانی دارند و در کنار همه اینها بازارهای پر حجم خوب منطقه ای قرار دارند که به عنوان ظرفیتهای گردشکری این منطقه محسوب می شوند.

وی به زائران میلیونی مشهد اشاره نمود و گفت: در کوشش هستیم با همکاری استاندار خراسان رضوی بتوانیم گردشگری را در این استان از مشهد به شهرهای دیگر ببریم.

وی اضافه نمود: گردشگری مذهبی یکی از مزیتهای کشور است که به گردشگری ترکیبی تبدیل شده است یعنی گردشگران با هدف زیارت به ایران می آیند اما اقدامات درمانی و طبیعت گردی نیز انجام می دهند و این امر نرخ هزینه گردشگران مذهبی را سه تا چهار برابر افزایش داده است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: تمام کشورها سالانه یک سهمیه ثبت جهانی دارند و ایران به عنوان کشوری که پر از تاریخ و تمدن است بناهای متعدد در فهرست انتظار برای ثبت جهانی خواهد داشت لذا در طرح ابتکاری به جای ثبت نقطه ای به ثبت های زنجیره ای روآورده ایم.

مونسان ادامه داد: اکنون پرونده راه آهن شمال به جنوب کشور برای ثبت جهانی در حال آماده شدن است و جنگل های هیرکانی شامل پنج استان و در پهنه ای معادل 850 کیلومتر در صف انتظار برای ثبت جهانی قرار می گیرد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 24 آبان 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 557

به "2 هزار و 451 طرح گردشگری در کشور در حال اجراست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2 هزار و 451 طرح گردشگری در کشور در حال اجراست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید