56 هزار مسکن برای خانواده های دارای معلول ساخته شد

به گزارش مجله روگذر، انوشیروان محسنی بندپی، در افتتاح اولین مرکز آب درمانی و استخر ویژه معلولان شمال کشور، با بیان اینکه در طی 5 سال گذشته، دولت بیش از 60 هزار واحد مسکونی را در اختیار خانواده های تک معلول و زن سرپرست خانوار قرار داده است، اعلام کرد: 56 هزار واحد مسکونی نیز در حال ساخت است.

56 هزار مسکن برای خانواده های دارای معلول ساخته شد

محسنی با اشاره به وجود همکاری مناسب میان دستگاه ها برای ایجاد شرایط مناسب برای حضور معلولان در مراکز عمومی، گفت: سعی داریم تا معابر، مکان ها، ساختمان های اداری و محیط های عمومی از شرایط مناسبی برای حضور و رفت وآمد معلولان، سالمندان، زنان باردار و افراد دارای آسیب های موقت برخوردار گردد.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با بیان اینکه هنوز پیشرفت زیادی در این زمینه نداشته ایم، اضافه کرد: اما قدم هایی برداشته شده و برای ایجاد فرهنگ مناسب سازی اماکن عمومی، مقرر شد تا 25 امتیاز در ارزیابی عملکرد ادارات در جشنواره شهید رجایی برای دستگاه های دولتی که این شرایط را فراهم کردند، در نظر گرفته گردد.

وی با اذعان به کوشش و اقدامات گسترده سازمان بهزیستی در مناسب سازی اماکن، از جمله آنها به اماکن ورزشی متناسب با شرایط معلولان اشاره نمود و ادامه داد: این سازمان با همکاری شهرداری کلان شهرها درصدد مناسب سازی مکان های عمومی و معابر برای عبور و مرور معلولان است.

محسنی بندپی با بیان اینکه مناسب سازی مکان های عمومی برای معلولان یکی از استراتژی های دولت و وزارت تعاون است، اضافه کرد: این استخر آب درمانی و ورزشی با اعتباری بالغ بر 60 میلیارد ریال ظرف سه سال به افتتاح رسیده و برای افراد ضایع نخایی شرایطی فراهم شد تا این افراد بتوانند در آب ورزش و آب درمانی نمایند و همچنین، آمادگی انجام مسابقات ورزشی شنا معلولان در این استخر وجود دارد.

وی با اشاره به حمایت دولت در اجرایی کردن قانون حمایت از حقوق معلولان، بر اهتمام ویژه دولت در این رابطه تأکید کرد و اضافه کرد: در آستانه تدوین بودجه 98 هستیم و تمام موارد حمایتی اعم از معیشت، اشتغال و مشوق های حمایتی کار معلولان در حال کارشناسی برای دریافت اعتبار اجرای این قوانین است.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از ساخت 11 هزار و 700 خانه برای افراد دارای دو معلول اطلاع داد و با با بیان اینکه از این تعداد، 4 هزار و 700 خانه تحویل شد، ابراز امیدواری کرد تا مابقی خانه ها تا خاتمه سال 98 به اتمام برسد.

محسنی بندپی با بیان اینکه در ساخت خانه برای افراد دارای دو معلول هیچ محدودیتی قائل نشده ایم، از عقد تفاهم نامه دیگری با بنیاد مسکن اطلاع داد و گفت: افرادی که در مرحله اول موفق به ثبت نام نشده اند، فرصت دارند تا در این مرحله ثبت نام نمایند.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تعداد سالن های ورزشی کارگری کشور را 36 سالن برشمرد و با اشاره به اهمیت ورزش در زندگی افراد، بر ضرورت و اولویت وجود ورزش در سبد زندگی جامعه کارگری تأکید کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 اسفند 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 94

به "56 هزار مسکن برای خانواده های دارای معلول ساخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "56 هزار مسکن برای خانواده های دارای معلول ساخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید