7 عاملی که بیش تر از عاشق بودن رابطه تان را حفظ می نماید

به گزارش مجله روگذر، باید بدانید که موفقیت از منظرِ کسی که می خواهید با او آینده تان را رقم بزنید چه معنایی دارد و خانواده چگونه بر رشد آن ها اثرگذار بوده است.

7 عاملی که بیش تر از عاشق بودن رابطه تان را حفظ می نماید

خبرنگاران | حس عمیق عشق و محبت یکی از ضروری ترین بخش های هر رابطه عاشقانه بلندمدت است. اما یک کارشناس رابطه می گوید، برخلافِ عقیده رایج، عشق مهم ترین عامل در یک رابطه نیست.

به گزارش خبرنگاران ، جف گانتر، روان درمان گر از پورتلند در اورِگانِ آمریکا، 7 عاملِ کلیدی، شاملِ داشتنِ این حس که از رؤیاهای تان حمایت می گردد و می توانید مرز های سالم داشته باشید، را توضیح می دهد که برای ساختنِ یک رابطه سالمِ عاشقانه ضروری هستند.

او می گوید: خیلی خوب است که شما همدیگر را دوست دارید و عاشقِ هم هستید، اما عشق کافی نیست.

این کارشناس رابطه 4 پرسش اصلی را مطرح می نماید که هر فردی باید از خودش بپرسد:

1. شریک عاطفی شما چگونه با شما رفتار می نماید؟ آیا آن ها مهربان، خوش رفتار و مراقب هستند یا مردم آزارانی هستند که شما را فقط برای خوش گذرانی می خواهند؟

2. آیا در کنار آن ها به قدر کافی احساس امنیت و ایمنی دارید که خودِ واقعی تان را نشان دهید یا در مقابلِ آن ها فقط بخش هایی از شخصیت تان را ظاهر می کنید و بقیه را می پوشانید؟ چرا این کار را می کنید؟

3. آیا حس می کنید که از امیدها، آرزو ها و اهدافِ آینده تان حمایت می گردد؟ زیرا این نکته برای داشتنِ رابطه سالم بسیار اهمیت دارد.

4. آیا حس می کنید که احتیاج های عاطفی تان برآورده می گردد؟ آیا حس می کنید که دیده، درک و حمایت می شوید؟ یا خودتان را عقب نگه می دارید، زیرا طرفِ عشقی تان نمی داند چطور از شما حمایت کند؟

5. آیا می توانید نه بگویید و بدونِ اینکه احساس گناه یا خودخواهی کنید برای خودتان مرز معین کنید؟ آیا مجبور شده اید کاری که رضایت نداشتید را انجام دهید؟ حتی در عاشقانه ترین روابط هم رضایت قلبی هم چنان مهم است.

6. آیا بعد از جروبحث می توانید مسائل را حل کنید، دوباره با هم پیوند برقرار کنید، حس کنید همه حرف ها زده شده یا اینکه حس می کنید به لحاظِ عاطفی از شما انرژی گرفته شده و خسته هستید؟

بسیاری از کسانی که با این پرسش ها روبرو شده اند می گویند آرزو می کردند قبل از ازدواج به این پرسش ها پاسخ می دادند. یکی از کاربران نوشته بود: دعوا هایی که با همسر سابقم داشتم باعث می شد که حس ناامیدی و پوچی پیدا کنم، انگار من باید همواره موجبات آرامش و آسایش او را فراهم می کردم.

فرد دیگری نوشته بود: این اولین ارتباط در زندگی ام است که توانسته ام به همه این پرسش ها جواب مثبت بدهم. برخی ها هم از پاسخ هایی که به این پرسش ها داده بودند، احساس ترس نموده بودند.

این کارشناس رابطه می گوید باید بدانید که موفقیت از منظرِ کسی که می خواهید با او آینده تان را رقم بزنید چه معنایی دارد و خانواده چگونه بر رشد آن ها اثرگذار بوده است.

سوال دیگری که باید بپرسید آن است که در هنگام غم و استرس چه چیزی شریکِ زندگی تان را آرام می نماید و باعث می گردد حس کند نوری به دنیای تاریکِ درونش تابیده شده است.

سال گذشته او 12 پرسش را مطرح نمود و گفت هر فردی که 6 ماه از رابطه اش می گذرد باید بتواند به این پرسش ها پاسخ دهد:

1. چه چیزی شریکِ زندگی تان را می خنداند یا به گریه می اندازد؟

2. چه چیزی آن ها را سر شوق می آورد؟

3. خانواده چطور بر رشد آن ها اثر گذاشته است؟

4. چه چیزی آن ها را عصبانی می نماید؟

5. آیا باور های معنوی دارند و این باور ها چطور بر انتخاب های شان در زندگی اثر می گذارد؟

6. نقاط عطف زندگی شان را چگونه تعریف می نمایند؟

7. چه چیزی برایش از هر چیزی مهم تر است؟

8. موفقیت را چگونه تعریف می نمایند؟

9. وقتی ناراحت هستند یا استرس دارد چه نوع حمایتی احتیاج دارند؟

10. چه چیزی بیش تر از همه مایه غرورشان است؟

11. چه چیزی به سرعت می تواند آن ها را از درون خرسند کند؟

12. چگونه باتری های عاطفی شان را شارژ می نمایند؟

منبع: The Daily Mail

ترجمه: سایت خبرنگاران

منبع: فرادید
انتشار: 6 شهریور 1401 بروزرسانی: 6 شهریور 1401 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 2174

به "7 عاملی که بیش تر از عاشق بودن رابطه تان را حفظ می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 عاملی که بیش تر از عاشق بودن رابطه تان را حفظ می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید