ائتلاف آمریکایی مقر خود در نینوا را به ارتش عراق تحویل داد

به گزارش مجله روگذر، ائتلاف بین المللی در ادامه عقب نشینی ها از پایگاه های خود در بعضی استان های عراق، امروز نیز پایگاه های خود در استان نینوا را به ارتش عراق تحویل داد.

ائتلاف آمریکایی مقر خود در نینوا را به ارتش عراق تحویل داد

به گزارش گروه بین الملل مجله روگذر به نقل از بغداد الیوم، نیروهای آمریکایی یک روز پس از عقب نشینی از پایگاه کی وان در کرکوک، امروز- دوشنبه- مقرهای خود در استان نینوا را نیز به ارتش عراق واگذار کردند.

کمیته رسانه امنیتی عراق در بیانیه ای توضیح داد، به دنبال مذاکره دولت عراق و ائتلاف بین المللی، امروز یک سایت که توسط این نیروهای آمریکایی در داخل پایگاه استان نینوا اشغال شده بود به ارتش عراق بازگردانده شد.

طبق این بیانیه، ائتلاف بین المللی همچنین متعهد شده است دیگر سایت هایی که در پایگاه های نظامی و اردوگاه ها اشغال نموده است را تخلیه و به ارتش عراق بازگرداند.

پیشتر نیز یک منبع مطلع گفت، نیروهای ائتلاف بین المللی در چارچوب طرح عقب نشینی از پایگاه های موجود در بعضی از استان های عراق، از پایگاه های خود در استان نینوا عقب نشینی نموده و آنها را به وزارت دفاع این کشور تحویل دادند.

یک منبع دیگر نیز گفت، نیروهای آمریکایی به ساخت پایگاهی در اربیل ادامه می دهند که یکی از عظیم ترین پایگاه ها در منطقه خاورمیانه خواهد بود و این اقدام تحت تأثیر فرایند عقب نشینی و خروج نیروهای آمریکایی از پایگاه های عراق قرار ندارد.

منبع مذکور توضیح داد، نیروهای آمریکایی به دولت اقلیم کردستان اعلام نموده اند که نظامیان آمریکایی در پایگاه الحریر در شهر اربیل می مانند علاوه بر این پایگاه، فرماندهی نیروهای ائتلاف در پایگاه نظامی دیگر در فرودگاه اربیل باقی خواهند ماند و از آن خارج نمی شوند.

روز گذشته نیز ائتلاف بین المللی پس از خارج کردن نیروهای خود از پایگاه کرکوک در شمال عراق، آن را به ارتش این کشور واگذار کرد. طی هفته اخیر، همچنین نیروهای ائتلاف از پایگاه های القائم و القیاره عقب نشینی نموده و این پایگاه ها به ارتش عراق واگذار شدند.

هفته گذشته ائتلاف بین المللی گفت که در سایه نگرانی از شیوع ویروس کرونا، تغییراتی در ماموریت های خود ایجاد می نماید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 972

به "ائتلاف آمریکایی مقر خود در نینوا را به ارتش عراق تحویل داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ائتلاف آمریکایی مقر خود در نینوا را به ارتش عراق تحویل داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید