ابتکار: هویت ملی در قالب لباس سنتی و اجتماعی ترویج شود

به گزارش مجله روگذر، تهران (پانا) - معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری، با بیان اینکه امروزه در بحث پوشش موضوع هویت برایمان خیلی مهم است، می گوید برایمان خیلی مهم است که هویت ملی در قالب لباس سنتی و اجتماعی ترویج و توسعه داده شود که این امر بسیار ارزشمند است.

ابتکار: هویت ملی در قالب لباس سنتی و اجتماعی ترویج شود

معصومه ابتکار در افتتاحیه سومین نمایشگاه ملی مجازی مد و لباس و صنایع دستی دانشجویان با مرکزیت دانشگاه شهید چمران اهواز، اظهار کرد: ترویج و توسعه هویت ملی در قالب لباس سنتی و اجتماعی علاوه بر اشتغال زایی و کمک به کسب و کارهای کوچک، می تواند به تحولات زیادی در بحث هویت ملی، اقوام و تنوع فرهنگی که در کشورمان وجود دارد، بها دهد.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری ادامه داد: این امر حمایتی از طراحان جوان است که در این زمینه ایده دارند و فرصتی به آنها در این نمایشگاه ها داده می شود.

وی با بیان اینکه حدود 500 اثر دانشجویان دختر دریافت و حدود 242 اثر به نمایشگاه راه یافته اند، یادآور شد: اولین نمایشگاه مد و لباس و صنایع دستی دانشجویان دختر سال 97 یا 98 در دانشگاه الزهرا به صورت حضوری برگزار گشت. باور نکردنی بود که دختران دانشجو تا این حد صاحب سبک، ایده، خلاقیت، هنر و توانا در عرصه تولید صنایع دستی بودند. آن نمایشگاه بسیار متنوع و مجذوب کننده بود و از نظر خلاقیت و نوآوری کاملا معین بود که متعلق است به جوانی که رو به آینده حرکت می کند.

ابتکار معتقد است که این نمایشگاه ها در عرصه الگو سازی مد و لباس و کمک به زندگی اجتماعی و هویت دانشجویان کمک کننده است.

وی ادامه داد: برگزاری کارگاه های آموزشی در کنار این نمایشگاه ها اتفاق مهمی است که به دانشجویان کمک کرده است. کرونا مصائب زیادی داشت اما این توسعه فضای مجازی که با حمایت و ایستادگی شخص رئیس جمهوری و دولت فراهم شد، امروزه زمینه ای را برای دنبال کردن بسکمک از کسب و کارها، فعالیت های آموزشی از طریق فصای مجازی فراهم کرده است.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری با بیان اینکه این نمایشگاه ها پلتفرمی را برای فعالیت دانشجویان دختر فراهم کرده است که افق گشایی به سمت آینده است، گفت: انتظار می رود این نمایشگاه ها پیشرفته و تمام دانشگاه ها امکان حضور برای دانشجویان را فراهم کنند و از ابعاد مختلف این نمایشگاه ها را توسعه و توسعه دهیم.

ابتکار شرح داد: باید امکان بازاریابی مجازی در این پلتفرم پیش بینی و دیده شود تا دانشجویان بتوانند کارهای خود را عرضه و وارد رقابت فروش شوند. از دانشجویانی که در این طرح شرکت کردند سپاسگزارم که بذر امید و تلاش و حرکت به سمت آینده را کاشتند و روسای دانشگاه ها باید این طرح را استمرار دهند تا با آمد و رفت دولت ها این زیرساخت آسیب نبیند.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری همچنین این را هم گفت که این معاونت با همکاری و طی توافق نامه هایی با وزارت علوم در دولت دوازدهم به بحث مهارت در سطح دانشگاه ها و مدارس توجه داشته که مهارت های زندگی و خوب زیستن از جمله این مهارت ها است.

به گفته وی، در راستای مهارت های خوب زیستن، ارتباطی، مصاحبه، شاد زیستن، مقابله با استرس، حل اختلافات و... یک دوره آموزش مربی از سال 97 تولید شده که قرار است بر روی شبکه شاد قرار گیرد و این دوره ها برای دانشگاه ها هم مورد استفاده هستند.

ابتکار گفت: مهارت های حل اختلافات، مقابله با استرس، شاد زیستن، مصاحبه و... از جمله مهارت هایی هستند که شاید در مورد آنها غفلت کردیم و زیاد به آنها نپرداختیم در حالی که برای زندگی رو به رشد و خود شکوفایی چه در سطح خود، خانواده و چه در سطح جامعه به آنها نیازمندیم.

وی در بخش دیگر سخنان خود به طرح سفیران فرهنگی و توجه آن به مهارت های مصاحبه و افزایش تاب آوری برای کانون های فرهنگی دانشجویان که اجرایی شده هم اشاره کرد و درباره طرح کمند گفت: طرح کمند نتایج خوبی تا کنون داشته که هدفش کار، مهارت، نوآوری دانشجویان دختر سال آخر دانشگاه ها است و فرصت برای مهارت افزایی برای آینده کسب و کار خود است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 22 مرداد 1400 بروزرسانی: 22 مرداد 1400 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1805

به "ابتکار: هویت ملی در قالب لباس سنتی و اجتماعی ترویج شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابتکار: هویت ملی در قالب لباس سنتی و اجتماعی ترویج شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید