استقبال شهروندان از غرفه شهرداری منطقه 22 در سومین نمایشگاه بین المللی پسماند

به گزارش مجله روگذر، خبرگزاری خبرنگاران-غرفه پسماند شهرداری منطقه 22 در سومین نمایشگاه بین المللی پسماند، بازیافت، ماشین آلات و تجهیزات وابسته یکی از پربازدیدترین غرفه های این نمایشگاه را به خود اختصاص داد.

استقبال شهروندان از غرفه شهرداری منطقه 22 در سومین نمایشگاه بین المللی پسماند

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 22، باتوجه به فعالیت های گوناگون شهرداری منطقه 22 در حوزه پسماند، مسئولان دولتی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای شهر تهران و مدیران شهری یکی پس از دیگری از دستاوردها و اقدامات و ابتکارات حوزه پسماند این منطقه غربی مرکز مطلع شدند.

روز گذشته در آخرین روز از نمایشگاه تخصصی مدیریت پسماند، وزیر کشور از غرفه پسماند منطقه 22 بازدید کرد.

احمد وحیدی وزیر کشور با حضور در نمایشگاه تخصصی مدیریت پسماند از غرفه منطقه22 بازدید کرد؛ در این بازدید وی در جریان خدمات دهی و فعالیت های شهرداری منطقه22 در حوزه پسماند نهاده شد.

نکته قابل توجه در بازدید وحیدی وزیر کشور این بود که دقایق قابل توجهی در غرفه شهرداری منطقه 22 حضور داشت و به شکل کامل از دستاوردهای حوزه پسماند منطقه مطلع شد.

بعضی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز از دیگر مهمانان غرفه پسماند منطقه 22 بودند و در جریان ایدهای نو مدیریت شهری منطقه 22 در راستای فعالیت های پسماند نهاده شدند.

جلال بهرامی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران نیز با حضور در نمایشگاه تخصصی مدیریت پسماند از غرفه منطقه22 بازدید کرد.

در این بازدید وی در جریان خدمات دهی و فعالیت های شهرداری منطقه22 در حوزه پسماند نهاده شد؛ بعلاوه مهدی پیرهادی در جریان فعالیت های اداره پسماند شهرداری منطقه 22 نهاده شد و از نحوه اجرای طرح کاپ، غرفه های پسماند مستقر در محلات و طرح های در دست اجرای منطقه با هدف تفکیک پسماند از مبدا مطلع شد.

شهردار منطقه 22 به همراه معاون خدمات شهری منطقه در روز اختتامیه نمایشگاه تخصصی مدیریت پسماند از غرفه پسماند بازدید کرد.

در این بازدید علیرضا علی بخشی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه گزارشی از فعالیت حوزه پسماند را به وحید رضا محمدی شهردار منطقه 22 ارائه داد.

در حاشیه این بازدید شهردار منطقه از فرایند سرعت بخشیدن به ایستگاه پردازش پسماند در بلوار کوهک اطلاع داد و گفت: در حال حاضر پسماند تر سه منطقه 21،5و22 در بلوار کوهک جمع آوری می گردد و همه روزه از این ایستگاه به آرادکوه انتقال پیدا می نماید که با راه اندازی ایستگاه پردازش این مجموعه شاهد کاهش پسماند انتقالی به آرادکوه خواهیم بود.

وی اضافه کرد: بنای ایستگاه پردازش پسماند تر پیشرفت قابل توجهی دارد و کوشش داریم این مجموعه به سرعت مورد بهره برداری قرار گیرد.

شهردار منطقه22 اظهار داشت: طرح محله ای با رویکرد پسماند صفر با مشارکت فعالان حوزه محیط زیست و پسماند در حال انجام است و به شکل گروه های مردمی در سراهای محله صورت می گیرد. یکی از ویژگی های این طرح این است که پسماند به سه دسته تقسیم می گردد، یک نوع پسماند تر که به جای مانده مواد غذایی است که می توان برای حیوانات مورد استفاده قرار داد، نوع دیگر پسماند تر از نوع پوست میوه که با خشک کردن و ارائه به غرفه ها برای دام مورد استفاده قرار می گیرد و نهایتا پسماند خشک که در چرخه بازیافت مورد استفاده قرار می گیرد.

وی ادامه داد: پسماندهایی مانند بطری هایی از جنس پت در قالب طراحی المان های شهری مورد استفاده قرار می گیرد.

محمدی به طرح گلماند نیز پرداخت و گفت: یکی از بزرگترین طرح های گلماند در بین منطقه ها 22 گانه در منطقه 22 با تنوع مختلف گل به شهفرایندان ارائه خدمات می نماید.

محمدی توضیح داد: اطلاعاتی در حوزه پسماندهای میوه و صیفی جات مراکز میوه و تره بار برای فراوری کود کمپوست و بعلاوه نوآوری نو در صنعت چوب با سایر پسماندهای در این غرفه ارائه شده است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 3 تیر 1401 بروزرسانی: 3 تیر 1401 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 2121

به "استقبال شهروندان از غرفه شهرداری منطقه 22 در سومین نمایشگاه بین المللی پسماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال شهروندان از غرفه شهرداری منطقه 22 در سومین نمایشگاه بین المللی پسماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید