اولیا حضوری یا غیرحضوری بودن آموزش ها را انتخاب نمایند

به گزارش مجله روگذر، وزیر آموزش و پرورش با تشریح ارزیابی های هفته اول سال تحصیلی و چشم انداز آینده این سال گفت: فاصله طولانی از آموزش و مدرسه سلامت جسمی و روحی دانش آموزان را در معرض خطر قرار می دهد، هیچ مدرسه ای حق ندارد دانش آموزان را مجبور به حضور کند، اولیا حضوری یا غیرحضوری بودن آموزش ها را انتخاب نمایند، تامین هزینه ضدعفونی مدارس برعهده آموزش و پرورش است.

اولیا حضوری یا غیرحضوری بودن آموزش ها را انتخاب نمایند

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای دانشجویی انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران، محسن حاجی میرزایی اظهار کرد: به دلیل احترامی که به نگرانی و دغدغه های خانواده ها می گذارم، لذا در برنامه های متعدد تلویزیونی شرکت می کنم تا شرایط آموزش ها را در سال جدید تحصیلی برای خانواده ها تشریح کنم.

وی با اشاره به بازگشایی مدارس در 15شهریور و سپری شدن 5روز از سال تحصیلی گفت: در آموزش وپرورش تصمیمی نخواهیم گرفت که حفظ سلامت دانش آموزان در آن لحاظ نشده باشد. حال با توجه به اهمیت امر آموزش در این سن، فاصله طولانی از آموزش و مدرسه، سلامت جسمی و روحی آنها را در معرض خطر قرار می دهد. بنابراین برای رعایت هردو موضوع یعنی سلامت و آموزش، مدارس را با رعایت پروتکل های بهداشتی باز کردیم.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: طی هفته ای که گذشت از تعدادی مدارس بازدید کردم. درس آغاز شده و دانش آموزان حداکثر تا 12نفر در مدرسه حضور داشتند. برای برطرف نگرانی خانواده ها اعلام کردیم گرچه ما آموزش حضوری را ترجیح می دهیم ولی هیچ دانش آموزی را مجبور به حضور در مدرسه نمی کنیم.

عضو کابینه دولت تدبیر و امید با بیان اینکه روش های آموزشی متنوعی برای ارائه آموزش ها پیش بینی شده است گفت: امکان آموزش حضوری و غیرحضوری را فراهم کردیم و در بخش بهداشت هم اگر قصوری باشد رسیدگی می گردد لذا از خانواده ها درخواست می کنم بر اجرای پروتکل های بهداشتی در مدارس نظارت نمایند و از همکارانمان هم خواستیم سرزده به بازدید مدارس بروند.

وی درباره نتیجه بازدید از مدارس تهران طی روز گذشته به همراه معاون اول رئیس جمهور گفت: حس مادرانه و پدرانه را در رفتار مدیران مدارس دیدیم و بچه ها هم از همه پروتکل های بهداشتی مطلع هستند و همگی با خود یک اسپری ضدعفونی همراه داشتند و رعایت فاصله را به درستی انجام می دانند.

حاجی میرزایی درباره اپلیکیشن شاد که اخیرا نسخه جدید آن عرضه شده است گفت: به محض اینکه دانش آموز کد دانش آموزی خود را در شاد وارد کند وارد کلاس خود خواهد شد و تاکنون80درصد دانش آموزان در کلاس خود قرار گرفته اند. همچنین با دستور رئیس جمهور استفاده از شبکه شاد رایگان شده و هماهنگی ها با وزارت ارتباطات در این زمینه اجرا شده است.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به سوالی درباره اجباری بودن آموزش های حضوری از سوی بعضی مدارس تاکید نمود: هیچ مدرسه ای حق ندارد دانش آموز را مجبور به حضور در مدرسه کند و انتخاب حضوری یا غیرحضوری بودن آموزش ها برعهده ولی دانش آموز است.

وی درباره درخواست هزینه های ضدعفونی مدارس از خانواده ها گفت: سرانه ای به این موضوع اختصاص داده شده است و همه هزینه های ضدعفونی مدارس برعهده آموزش و پرورش است.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به پرسشی درباره آغاز فصل سرما و تغییر پروتکل ها در مدارس گفت: وزارت بهداشت متناسب با فصل این پروتکل ها را به ما ابلاغ می نماید و ما این موضوع مهم را به نظام بهداشت و درمان کشور سپردیم.

بر اساس گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، حاجی میرزایی باحضور در برنامه خبری شبکه یک سیما در انتها درباره احتمال وجود بیماری زمینه ای در معلمان یا دانش آموزان گفت: معلمی که بیماری زمینه ای دارد اگر گواهی لازم را به مدرسه ارائه دهد می تواند آموزش را به وسیله غیرحضوری پیگیری کند. به دانش آموزان هم توصیه می کنم اگر دچار بیماری شدند تا حصول بهبود کامل در خانه بمانند و اگر بیماری زمینه ای دارند آموزش غیرحضوری را انتخاب نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 آبان 1399 بروزرسانی: 3 آبان 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1259

به "اولیا حضوری یا غیرحضوری بودن آموزش ها را انتخاب نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولیا حضوری یا غیرحضوری بودن آموزش ها را انتخاب نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید