بازدید دبیر شورای انقلاب فرهنگی از بزرگترین پارک فناوری اروپا

به گزارش مجله روگذر، در بازدید دکتر سعیدرضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و هیئت همراه از بزرگترین و پیشروترین پارک فناوری روسیه، حمایتها و تسهیلات این پارک اعلام شد.

بازدید دبیر شورای انقلاب فرهنگی از بزرگترین پارک فناوری اروپا

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران، در بازدید دکتر سعید رضا عاملی از پارک نوآوری اسکولکوو (Skolkovo Innovation Center) که از نمادهای توسعه نوآوری در روسیه است، گزارشی از رویکردهای این پارک در توسعه علم، فناوری و نوآوری ارائه شد.

لازم به ذکر است این پارک به بزرگترین و پیشروترین پارک فناوری روسیه و همچنین بزرگترین پارک فناوری اروپا است.

همچنین یکی از ویژگی های دیگر این مرکز علمی حمایت این پارک از شرکت های نوپا است که بعضی از این حمایت ها شامل ارائه هدیه گرنت اقتصادی از 5 میلیون تا 300 میلیون روبل (65 هزار تا 4 میلیون یورو) در 40 تا 60 روز کاری و ارائه هدایای کوچکتر میکروگرنت تا سقف 1.5 میلیون روبل (20 هزار یورو) در 20 روز کاری، تسهیل عملیات گمرکی و حمل ونقل در واردات تجهیزات موردنیاز برای ساخت و صادرات محصولات، معافیتهای اقتصادیاتی ویژه، یاری به جذب سرمایه گذار و همچنین اشخاص یا شرکت های همکار در طرح ها، معرفی شرکت های نوپا در رویدادهای معتبر بین المللی و در نتیجه شناخته شدن این شرکت ها به عنوان یک نشان نام برند بین المللی، امکان تحصیل و تحقیق اعضای شرکت های نوپا به صورت همزمان در دانشگاه اسکولتک، دیگر خدمات حسابداری، حقوقی، بازاریابی، ویزا، اقامت و اسکان، آموزش و اطلاع رسانی، استانداردسازی،ثبت برند، تبلیغات و ... است.

همچنین این پارک نوآوری حدود دوهزار استارتاپ را در خود جای داده است. به نشان نام های (برندها) خارجی و صندوق های سرمایه گذاری جسورانه نیز فضای کاری بیش از 1000 متر مربع اختصاص داده شده است.

در این دیدار همچنین دکتر عاملی و هیئت همراه از شبکه آزمایشگاه های حامی شرکت های دانش بنیان بازدید کرد و در این بازدید معاون بین الملل پارک نوآوری اسکولکوو گزارش کاملی از آخرین وضعیت این پارک ارائه داد.

به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، این پارک در سال 2010 توسط مدودوف، رئیس جمهور سابق روسیه با بودجه ابتدایی 300 میلیون دلار و با هدف ایجاد یک مرکز نوآوری و فناوری و توسعه علمی ایجاد شد تا راهبرد کلان کشور روسیه یعنی انتقال از اقتصاد منبع محور به اقتصاد نوآور را محقق کند.

همچنین این مرکز امروز یکی از مراکز مطرح در حوزه علم و فناوری کشور روسیه است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 آذر 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 633

به "بازدید دبیر شورای انقلاب فرهنگی از بزرگترین پارک فناوری اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید دبیر شورای انقلاب فرهنگی از بزرگترین پارک فناوری اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید