بازگشایی سینماها در چین، قوانین جدید: تماشای فیلم با ماسک، ممنوعیت خوردن در سالن

به گزارش مجله روگذر، حرارت بدن سینماروها به محض ورود به ساختمان سینما ارزیابی خواهد شد.

بازگشایی سینماها در چین، قوانین جدید: تماشای فیلم با ماسک، ممنوعیت خوردن در سالن

سینماهای چین پس از 6 ماه تعطیلی به آرامی باز می شوند. این کشور برای مهار ویروس کرونا و کاهش سرعت انتشار آن سینماها و بسیاری از مراکز تفریحی- فرهنگی را در ماه های اخیر تعطیل کرد.

به گزارش مجله روگذر به نقل از یاهو نیوز، مرکز مدیریت اجرایی فیلم های چینی اظهار داشت سینماهای مراکز کم خطر می توانند از امروز درهای خود را روی سینماروها باز نمایند.

چین بیشتر نقاط کشور خود را در لیست مناطق کم خطر قرار داده است و انتظار می رود بازگشایی سینماها در این کشور به صورت سراسری صورت گیرد.

پس از 6 ماه دستور بازگشایی سینماهای چین صادر شد/ عکس: GETTY IMAGES

سینماهای چین از زمان آغاز قرنطینه و تعطیلی های پس از شیوع ویروس کرونا به سختی آسیب دیده اند و بسیاری از کارکنان این صنعت در چین در حال حاضر بیکار هستند.

البته سینماهای چین با قوانین سخت گیرانه ای باز خواهند شد. سالن های سینما تنها با 30 درصد ظرفیت خود قادر به نمایش فیلم هستند و تعداد فیلم های نمایش داده شده نیز به 50 درصد دوران قبل از شیوع کرونا خواهد رسید.

خبر بازگشایی سینماها ده ها میلیون نفر از عاشق این صنعت را هیجان زده کرد. این خبر در وایبو (اپلیکیشن چینی) سر و صدای زیادی به راه انداخت/ عکس: رویترز

حرارت بدن سینماروها به محض ورود به ساختمان سینما گرفته می گردد و تمامی کارکنان و مراجعان موظف به استفاده از ماسک در تمام ساعات حضور خود در بخش های مختلف سینما هستند.

بلیط ها باید به صورت آنلاین خریداری شده و مشتریان حداقل باید در فاصله یک متری از یکدیگر بنشینند.

در قانون جدید سینماهای چین، هیچ کس مجاز به خوردن یا آشامیدن در سینما نخواهد بود. این قانون به خودی خود ضربه عظیمی به درآمدهای جانبی سینما است که در سال های گذشته یکی از درآمدهای مهم صنعت سینما بوده است.

چین به عنوان اولین مرکز این بیماری همه گیر، دومین بازار عظیم سینمای دنیا است و درآمد گیشه آن (باکس آفیس) در سال 2019 حدود 9.2 میلیارد دلار برآورد شد.

با این وجود انتظار می رود چنین درآمدی به دلیل تعطیلی های طولانی سینماها، کنسل شدن ساخت یا اکران فیلم های داخلی و هالیوودی (سینمای آمریکا) و اکران های آنلاین به شدت کاهش یابد.

در اوایل ماه جاری واندا فیلم به عنوان عظیمترین مالک سینماها در چین اظهار داشت که به دلیل نواسانات ناشی از ویروس کرونا در 6 ماهه اول سال ضرر شدیدی نموده است.

عظیمترین مالک عظیم سینماهای زنجیره ای چین به نام واندا از ضرر چند ده میلیارد یوانی خود در اوایل امسال میلادی اطلاع داد/ عکس: 18 ژوئن 2016- هامفری

این شرکت بیش از 600 سالن سینما در سراسر چین دارد و از ضرر 1.62 میلیارد یوانی (182 میلیون پوندی) در مقایسه با سود 524 میلیون یوانی مدت مشابه سال قبل خود اطلاع داده است.

بسیاری از سینماهای چین آغاز به ضدعفونی کردن سالن های سینما نموده اند/ عکس: Getty Images

--

منبع: عصر ایران
انتشار: 27 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1183

به "بازگشایی سینماها در چین، قوانین جدید: تماشای فیلم با ماسک، ممنوعیت خوردن در سالن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشایی سینماها در چین، قوانین جدید: تماشای فیلم با ماسک، ممنوعیت خوردن در سالن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید