برترین رستوران های پاتایا: به همراه عکس، قیمت و نوع غذا

به گزارش مجله روگذر، یکی از برترین شهرهای تایلند برای تجربه غذایی، پاتایا است. رستوران های پاتایا تایلند به تنهایی یک انگیزه تمام عیار برای سفر هستند. در هر منطقه این شهر، ده ها رستوران جورواجور پیدا می گردد. اما اگر می خواهید در باکیفیت ترین و برترین رستوران های پایاتا غذا بخورید باید آنها را از قبل بشناسید. این مقاله دقیقا برای همین نوشته شده است! در این اینجا قرار است:

برترین رستوران های پاتایا: به همراه عکس، قیمت و نوع غذا
  • با ذائقه غذایی منطقه آشنا شویم
  • برترین رستوران های پاتایا را یاد بگیریم
  • سری به غذاهای خیابانی بزنیم
  • با رستوران های معروف بین المللی آشنا شویم
  • چند کافه فوق العاده را معرفی کنیم
  • و برترین رستوران های ایرانی در پاتایا را بشناسیم

چرا برای سفر باید رستوران های پاتایا را بشناسیم؟

تا حالا نام توریستی غذایی (Culinary tourism) به گوشتان خورده؟ این مفهوم غذا را به عنوان هدف سفر تعریف می نماید. حقیقت این است که فرهنگ غذایی، بخش بزرگی از تجربه سفر است. لقمه ای که میخورید فقط چیزی برای سیر شدن نیست. فرهنگ منطقه، تاریخ، باورها، اقتصاد و صدها قصه پشت این لقمه وجود دارد. پس بیاید همین اول کار به این بخش از سفر اهمیت بدهیم و خودمان را برایش آماده کنیم. راستی اگر با شهر پاتایا و توریستی در آن آشنا نیستید، همین اول کار سری به مقاله های زیر بزنید:

ذائقه غذایی در پاتایا

در رستوران های پتایا تایلند انواع غذاهای آسیایی، دریایی و بین المللی سرو می شوند. اگر بخواهم ساده بگویم، غذای تایلندی چیزی بین غذای هندی و چینی است. این غذاها معمولا پر عطر و خوشرنگ، و البته کمی تند هستند. در تایلند به علت شرایط آب و هوایی، انواع مواد اولیه تازه در دسترس است. این تازگی و ارگانیک بودن، لذت غذاها را چند برابر می نماید. برنج ماده اولیه مهمی در بیشتر غذاهاست. در کل از آنجایی که تایلند مستعمره و تحت تاثیر غرب نبوده، به خوبی اصالت غذاهایش را حفظ نموده است. پس محافظه کاری را کنار بگذارید و لذت یک تجربه تازه را به خودتان بدهید.

1. برترین رستوران های پاتایا برای غذاهای تایلندی

اگر به کشوری سفر کنید و غذای آنجا را نچشید، یک تجربه تکرارنشدنی را از دست می دهید. پس قول بدهید حداقل یک وعده غذای تایلندی امتحان کنید! ما برای آنالیز، سراغ امتیازات و نظرات کاربران جهان در سایت هایی مثل tripadvisor رفتیم. این شما و این فهرست برترین رستوران های پاتایا:

رستوران مون لایت (Moonlight Restaurant)

اگر می خواهید غذایتان را در رستورانی لوکس و لذت بخش میل کنید سری به مون لایت بزنید. در این رستوران انواع غذاهای تایلندی، استیک و بین المللی سرو می گردد. مزیت بزرگ مون لایت در همین تنوع منو است. از غذاهای درجه یک بومی تا همین پاستا و سالاد سزار در منو این رستوران پیدا می گردد. البته این را هم بگویم که قیمت وعده ها بالاست. برای اطلاع از قیمت و غذاها می توانید به منو رستوران مون لایت در سایتش مراجعه کنید.

غذاها: تایلندی، استیک هاوس، اروپایی

غذا ویژه رژیم خاص: گیاهخواری

سطح قیمت: بالا (از 18 تا 92 دلار)

آدرس: مون لایت در گوگل مپ

رستوران المنتس (Elements Resturant)

صرف غذا در المنتس با یک سفر کامل برابری می نماید! ویو و چشم انداز پیش روی رستوران درست مثل یک بهشت می ماند. علاوه بر طبیعت زیبا، طراحی خود فضا هم فوق العاده است. یک ترکیب بی نقص از کلاسیک و مدرن.

در منو غذایی المنتس انواع غذاهای تایلندی و آسیایی به چشم می خورد. محبوبیت این رستوران پاتایا برای بوفه های صبحانه اش است. توصیه می کنیم وعده صبحانه در چشم انداز رویایی المنتس را از دست ندهید. البته انواع میان وعده، ناهار و شام هم در این رستوران سرو می گردد.

غذاها: تایلندی، آسیایی، همراه تعدادی آیتم بین المللی

غذا ویژه رژیم خاص: گیاهخواری، وگان، بدون گلوتن

سطح قیمت: بالا (از 9 تا 43 دلار)

آدرس: المنتس در گوگل مپ

رستوران سالاریم نام (Sala rim nam Restaurant)

از نظر سبک معماری، یکی از برترین رستوران های پاتایا سالاریم نام است. جو آرام، رویایی و دکوراسیون اصیل تایلندی از ویژگی های این رستوران هستند. بیشتر توریست ها از سرویس دهی و کیفیت غذاهای سالا ریم نام کاملا راضی هستند. شما می توانید برای صرف وعده ناهار، شام و میان وعده به این رستوران سر بزنید. راستی بد نیست نگاهی هم به منو بیندازید. (این مژده را بدهم که در اینجا انواع دسرهای لذیذ تایلندی هم سرو می گردد!)

غذاها: تایلندی، آسیایی

غذا ویژه رژیم خاص: گیاهخواری، وگان، بدون گلوتن

سطح قیمت: میانه (از 3 تا 20 دلار)

آدرس: سالاریم نام در گوگل مپ

رستوران زنجیره ای کیس (Kiss food& drink)

در میان رستوران های پاتایا، فست فودهای زنجیره ای هم پیدا می شوند. رستوران کیس چیزی مثل پیتزا پدر خوب یا فلافل مامان جون خودمان است! البته از نوع تایلندی. این رستوران دو شعبه در مرکز و غرب پاتایا دارد. مزیت بزرگ کیس قیمت مالی آن است، و مزیت بعدی سرویس دهی 24 ساعته. کیفیت غذای این رستوران نیز تقریبا مناسب است. چون به علت تعداد مشتری زیاد، همواره از مواد اولیه تازه و روزانه استفاده می گردد.

نوع غذا: تایلندی، آسیایی

غذا ویژه رژیم خاص: گیاهخواری، وگان

سطح قیمت: مقرون به صرفه

آدرس: کیس در گوگل مپ

2. برترین رستوران های بین المللی در پاتایا

اگر به غذای تایلندی عادت ندارید هیچ اشکالی ندارد. همواره می توانید روی فست فود یا رستوران های اروپایی حساب کنید. خوشبختانه تعداد رستوران های پاتایا با غذای بین المللی کم نیستند. در ادامه با چند مورد از برترین آنها آشنا می شویم.

رستوران ایتالیایی گروتینو (Grottino Osteria Pizzeria)

احتمالا در کره مریخ هم چند رستوران ایتالیایی پیدا گردد! در رستوران های پاتایا هم چیزی که زیاد است غذای ایتالیایی. یکی از مشهورترین آنها گروتینو نام دارد. فکر نمی کنم کسی از پیتزا و پاستا بدش بیاید. پس می توانید مطمئن باشید که در این رستوران گرسنه نمی مانید. انواع سالاد، سوپ، پیتزا، غذای دریایی و… در گروتینو سرو می شوند. دکور گرم و صمیمی، تمیزی فضا، سرویس دهی مناسب و تنوع منو از امتیازات این رستوران هستند.

نوع غذا: ایتالیایی، پیتزا

غذا ویژه رژیم خاص: گیاهخواری، وگان

سطح قیمت: میانه (5 تا 30 دلار)

آدرس: گروتینو در گوگل مپ

رستوران اروپایی جیان (Gians Restaurant)

اگر دنبال لذیذترین پاستا در رستوران های پتایا تایلند هستید جیانس گزینه مناسبی است. شاید دکوراسیون فضا چندان خاص و منحصربه فرد نباشد؛ اما کیفیت و تنوع غذاها حرف ندارد. علاوه بر غذاهای ایتالیایی، انواع خوراک اروپایی در اینجا سرو می گردد. قیمت غذاها در جیانس کمی بالاست. اما بیشتر مشتریان معتقدند که این هزینه ارزشش را دارد. محیط محبت آمیز، سرویس دهی عالی و غذاهای خوش طعم از ویژگی های این رستوران هستند.

نوع غذا: ایتالیایی، اروپایی

غذا ویژه رژیم خاص: گیاهخواری، وگان، بدون گلوتن

سطح قیمت: کمی بالا (18 تا 43 دلار)

آدرس: جیان در گوگل مپ

رستوران کازا پاسکال (Casa pascal Restaurant)

یکی از برترین گزینه های ناهار در رستوران های پاتایا، کازا پاسکال است. محیطی گرم و دلنشین که درست مانند یک خانه چیده شده. در این رستوران کلاسیک انواع غذاهای بین المللی سرو می گردد. کازا پاسکال بوفه صبحانه هم دارد. در میز صبحانه انواع مزه های شور و شیرین با قهوه نامحدود انتظارتان را می کشد. محیط خانوادگی، غذاهای باکیفیت و سرویس دهی مناسب از ویژگی های خوب این رستوران هستند.

نوع غذا: بین المللی، اروپایی

غذا ویژه رژیم خاص: گیاهخواری، وگان، بدون گلوتن

سطح قیمت: مناسب (10 تا 30 دلار)

آدرس: کازا پاسکال در گوگل مپ

رستوران کاپریس (Caprice Restaurant)

کاپریس یک رستوران ناب فرانسوی در قلب پاتایا است. البته انواع غذاهای دریایی، مدیترانه ای و اروپایی هم در اینجا سرو می گردد. دکوراسیون داخلی رستوران حسابی شیک و مدرن است. با توجه به فضا و کیفیت غذاها، آیتم های منو نیز قیمت منصفانه ای دارند. کاپریس امتیازات و نظرات خیلی مثبتی از مشتریانش گرفته است. بیشتر مشتریان، این رستوران را برای صرف وعده ای رومانتیک و فوق العاده توصیه نموده اند. شما می توانید برای هر سه وعده صبحانه، ناهار و شام، به کاپریس سر بزنید.

نوع غذا: فرانسوی، اروپایی، مدیترانه ای، دریایی، بین المللی

غذا ویژه رژیم خاص: گیاهخواری، وگان، بدون گلوتن

سطح قیمت: میانه

آدرس: کاپریس در گوگل مپ

3. برترین رستوران های ایرانی پاتایا

طبیعتا رستوران های پاتایا با غذای ایرانی آنقدر زیاد نیستند. پس انتظار گزینه های لوکس و با کیفیت بالا نداشته باشید. اما اگر دلتان هوای غذای وطنی نموده چند رستوران پیش روی شماست. خودمانیم چلوکباب زعفرانی همه جا می چسبد، حتی در تایلند!

رستوران ایرانی گوگوش

احتمالا تماشا تابلوی بزرگی با نام گوگوش در آن سر جهان حس خوبی دارد. مسافران ایرانی می توانند با خیال راحت غذایشان را در این رستوران صرف نمایند. انواع کباب ها و غذاهای اصیل ایرانی در اینجا سرو می شوند. گوگوش علاوه بر مشتریان ایرانی، مهمانان بین المللی زیادی هم دارد. باید بدانید فضای رستوران آنچنان شیک و لوکس نیست. اما غذاها تازه هستند و در همان روز آماده می شوند.

نوع غذا: ایرانی، چلوکباب

سطح قیمت: مقرون به صرفه (میانه 7 دلار)

آدرس: گوگوش در گوگل مپ

رستوران ایرانی البرز

احتمالا در ایران نام رستوران مشهور البرز را شنیده باشید. شعبه پاتایا البرز نیز تقریبا به خوبی ایران است. در این رستوران انواع غذاهای ایرانی، چلو کباب، خورشت و ماهی سرو می گردد. از فضا و دکوراسیون البرز انتظار بالایی نداشته باشید. اما به گفته مشتریان کیفیت غذاها مناسب است. علاوه بر ایرانیان، این رستوران مهمانان خارجی زیادی هم دارد. در واقع میان رستوران های ایرانی پاتایا، البرز شناخته شده ترین است.

نوع غذا: ایرانی، چلوکباب

سطح قیمت: مقرون به صرفه (5 تا 12 دلار)

آدرس: البرز در گوگل مپ

5. برترین کافه های پاتایا

در کافه گردی فقط بحث غذا خوردن مطرح نیست. صرف وقت در کافه یکی از فعالیت های لذت بخش شهری برای همه ماست. در سفر تایلند می توانید به جای رستوران های پاتایا، گاهی غذایتان را در کافه میل کنید. در این صورت هم فضای اجتماعی تازهی را تجربه می کنید، و هم از هزینه تان کم می گردد.

کافه فرانسوی باگت (La Baguette French Bakery)

حتما شما هم وصف نان ها و شیرینی های فرانسوی را شنیده اید. در کافه باگت تا دلتان بخواهد از این نان ها پیدا می گردد. این کافه فرانسوی در غرب پاتایا و نزدیک ساحل قرار گرفته است. دکوراسیون فضا با حال و هوای فرانسوی چیده شده است. یک فضای معرکه و دلباز برای نوشیدن قهوه! توصیه می کنم حتما بعد از گشت وگذار سری به کافه باگت بزنید و خستگی در کنید. در اینجا انواع کیکها، دسرها، نان ها، تارت، سالاد و غذاهای سبک سرو می گردد.

نوع غذا: قهوه، دسر، پاستا، میان وعده

غذا ویژه رژیم خاص: گیاهخواری

سطح قیمت: مقرون به صرفه (از 2 تا 9 دلار)

شماره تماس: +66 38 421 707

آدرس: کافه باگت در گوگل مپ

استارباکس پاتایا (Starbucks-Central پاتایا)

یک جایگزین دیگر برای رستوران های پاتایا، کافی شاپ های زنجیره ای استارباکس هستند. استارباکس بزرگترین کافی شاپ زنجیره ای جهان محسوب می گردد. در شعبه مرکزی پاتایا می توانید انواع قهوه، کیک، ساندویچ آماده، میلک شیک و… را با قیمت مناسب تهیه کنید. در اینجا وای فای رایگان هم در اختیار مشتریان قرار می گیرد. جایگاه های بیرون و داخل، امکان سفارش بیرون بر و ویلچر، از امکانات استارباکس پاتایا هستند.

نوع غذا: کافی شاپی، قهوه، انواع میان وعده

غذا ویژه رژیم خاص: گیاهخواری

سطح قیمت: مقرون به صرفه (2 تا 10 دلار)

آدرس: استارباکس در گوگل مپ

کافه بیک اند برو (Bake n brew cafe)

بعد از دو کافه فرانسوی و آمریکایی، با یک کافه آسیایی هم آشنا شویم. اگر نمی خواهید غذایتان را در رستوران های پاتایا بخورید، یک میان وعده سبک در بیک اند برو کارتان را راه می اندازد. بخصوص که در اینجا هزینه کاملا به صرفه تر است. در بیک اندبرو انواع قهوه و میان وعده سرو می گردد. پاستا، سوپ، ساندویچ، قهوه، بستنی، کیک و… از گزینه های مجذوب نماینده منو هستند. معروفیت این کافه به علت نان های تازه و پخت روز است. تمام نان های استفاده شده در منو به وسیله خود مجموعه تهیه می شوند. و چه چیز بهتر از عطر و طعم نان تازه؟

نوع غذا: کافی شاپی، میان وعده، آسیایی

غذا ویژه رژیم خاص: گیاهخواری، وگان

سطح قیمت: مقرون به صرفه (3 تا 9 دلار)

آدرس: بیک اند برو در گوگل مپ

4. برترین غذاهای محلی و خیابانی پاتایا

این بخش مخصوص توریست های کوله گرد است! آنهایی که عاشق گشت در دل محله ها و بازارهای قدیمی هستند. اگر دنبال طعم ناب غذای تایلندی هستید احتمالا رستوران های پاتایا نظرتان را جلب نکند. خبر خوب این که در این شهر تا دلتان بخواهد غذای خیابانی پیدا می گردد. محبوب ترین غذاهای خیابانی را می توانید در این محله ها پیدا کنید:

حاشیه خیابان ساحلی و مرکز شهر پاتایا

یکی از مهم ترین خیابان های پاتایا جاده ساحلی (beach road) است. این جاده دقیقا در حاشیه ساحل و سمت غرب شهر قرار گرفته است. از خیابان ساحلی چندین خیابان فرعی منشعب شده است. در هر کدام از این مسیرها که قدم بزنید، چند غذای خیابانی می بینید. خیابان walking street را هم نباید فراموش کنید.

منطقه دیگری که می گردد در آن انواع غرفه های خیابانی پیدا کرد مرکز شهر است. برای کشف بیشتر کافی است در خیابان های soi8 و central پاتایا قدم بزنید. عطر و طعم های بین نظیری در این کوچه ها انتظارتان را می کشند. انبه و نارگیل تازه، نودل و سوپ، برنج و شیرینی ها از غذاهای رایج خیابانی پاتایا هستند.

بازار شناور پاتایا

صرف غذا در بازار شناور، با برترین رستوران های پاتایا برابری می نماید. چون در این مکان توریستی یک تجربه تکرارنشدنی در انتظار شماست. بازار شناور مثل بازارهای خودمان است. با این تفاوت که در آن به جای راه رفتن، با قایق گشت وگذار می کنید! در این بازار، هم می توانید از معماری خاص فضا لذت ببرید و هم غذایتان را تهیه کنید. انواع مواد غذایی، میوه و سبزیجات ارگانیک در این غرفه ها به فروش می رسند. بازار شناور در جنوب شهر پاتایا و در جاده سوخومیت قرار گرفته است.

و در آخر…

داستان برترین رستوران های پتایا تایلند تمام نشده است! قطعا در این شهر توریستی، ده ها رستوران دیگر با کیفیت بالا و غذای خوش طعم وجود دارد. ما کوشش کردیم فهرستی از پرطرفدارترین ها را برایتان آماده کنیم تا دید خوبی از نوع غذا، قیمت و امکانات رستوران های پاتایا داشته باشید. حالا نوبت شماست که ادامه کار را به دست بگیرید. اگر تا حالا به پاتایا سفر نموده اید، برای ما و خوانندگان دیگر کامنت بگذارید و از تجربه های غذایی تان در این سرزمین جادویی بگویید.

منبع:عـلی بـابا

منبع: دیجیاتور
انتشار: 13 مرداد 1401 بروزرسانی: 13 مرداد 1401 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 2157

به "برترین رستوران های پاتایا: به همراه عکس، قیمت و نوع غذا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین رستوران های پاتایا: به همراه عکس، قیمت و نوع غذا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید