بهترین کشورها برای پیکاپ ویزای کانادا

به گزارش مجله روگذر، بعد از دوندگی های بسیار برای دریافت ویزای کانادا، آخرین و البته بهترین قسمت، پیکاپ ویزای کانادا است. زمانی که همه چیز تمام شده و می خواهید پاسپورت خود را با مهر ویزای کانادا دریافت کنید. اما پیکاپ ویزا دقیقا چیست؟ چه مراحلی دارد و به وسیله کدام کشورها انجام می گردد؟ پاسخ این سوالات را در ادامه مطلب می خوانیم.

بهترین کشورها برای پیکاپ ویزای کانادا

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای توریستی کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله کانادا با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

اگر برای دریافت اقدام نموده باشید حتما واژه پیکاپ ویزا به گوشتان خورده، در واقع آخرین مرحله دریافت ویزای کانادا است. اما از آنجایی که مراحل انگشت نگاری برای دریافت ویزا و …. در کشور ثالث انجام می گردد، این مرحله نیز داستان های خود را دارد که در ادامه تمامی آن ها را مرور می کنیم.

پیکاپ ویزای کانادا چیست؟

همانطور که می دانید کشور کانادا در ایران سفارت ندارد و افرادی که برای سفر را انتخاب می نمایند یا می خواهند به قصد ملاقات با اقوام و … به این کشور سفر نمایند بایستی مرحله انگشت نگاری را به وسیله یک کشور ثالث مانند ترکیه (استانبول - آنکارا)، امارات متحده (دبی - ابوظبی) یا ارمنستان (ایروان) انجام دهند. پس از انجام انگشت نگاری، جواب ویزا به طور متوسط بعد از یک هفته تا 2 ماه به وسیله ایمیل اعلام می گردد. (البته ممکن است فرایند جواب ویزا بیشتر از دو ماه هم به طول بینجامد). در صورت مثبت بودن جواب، متقاضی بایستی مجددا پاسپورت را برای دریافت مهر ویزای کانادا به سفارت کانادا تحویل دهد. یکی از خدمات آژانس های هواپیمایی طی کردن این فرایند است. در واقع دیگر احتیاجی نیست متقاضی مجددا برای ممهور کردن پاسپورت به کشور ثالث سفر کند. آژانس های هواپیمایی پاسپورت مسافر را از ایشان دریافت نموده و به سفارت تحویل داده و پس از دریافت ویزا، آن را به متقاضی تحویل می دهند. این فرایند اصطلاحا پیکاپ ویزای کانادا نام دارد.

مراحل درخواست پیکاپ ویزا

تمام مراحل پیکاپ ویزا کانادا برعهده آژانس هواپیمایی است که به عنوان کارگزار پاسپورت شما را تحویل می گیرد. در واقع شخص متقاضی پاسپورت را همراه با نامه یا ایمیل سفارت به آژانس تحویل داده و از این به بعد برعهده آژانس است که پاسپورت متقاضی را جهت ممهور شدن به مهر ویزا به سفارت کانادا تحویل داده و سپس در زمان مقرر مجددا به متقاضی بازگرداند. فرایند پیکاپ پاسپورت با توجه به کشور مقصد و تعداد پروزها در هفته متفاوت است اما در شرایطی که همه چیز به صورت نرمال پیش برود، این فرایند یک تا 2 هفته کاری طول می کشد. (در برخی از مواقع ممکن است سفارت به دلایلی تحویل پاسپورت ها را به تعویق بیاندازد)

مدارک لازم جهت پیکاپ پاسپورت

مدارک لازم جهت پیکاپ ویزاهای غیرمهاجرتی

 • پرینت ایمیل سفارت
 • رسید انگشت نگاری
 • وکالت نامه (این وکالت نامه از طرف شما به آژانس کارگزار جهت دریافت پاسپورت از سفارت داده می گردد.)
 • پاسپورت امضا شده متقاضی

مدارک لازم جهت پیکاپ ویزاهای مهاجرتی

 • پرینت ایمیل سفارت
 • پر کردن کامل صفح آخر ایمیل که مشخصات شخصی متقاضی را شامل می گردد.
 • وکالت نامه (این وکالت نامه از طرف شما به آژانس کارگزار جهت دریافت پاسپورت از سفارت داده می گردد.)
 • پاسپورت امضا شده متقاضی
 • دو قطعه عکس 5*7 که یکی از آن ها بایستی مهر محل عکاسی را داشته باشد.

پیکاپ ویزا کانادا از استانبول

بسیاری از ایرانی ها به دو دلیل احتیاج نداشتن به ویزا و کوتاهی طول پرواز استانبول را برای انجام انگشت نگاری ویزای کانادا انتخاب می نمایند. در واقع سفر به این شهر زیبا هم فال است و هم تماشا، شما می توانید در طول اقامتتان از جاذبه های شهر بازدید نموده و در زمان معین شده نیز ابرای انجام انگشت نگاری به دفتر نمایندگی سفارت در استانبول یا همان VAC بروید. پیکاپ ویزای کانادا هم به دلیل زیاد بودن تعداد پروازها از تهران به استانبول به وسیله دفتر VAC قابل انجام است. برای این کار پاسپورت ها در اولین فرصت با پرواز به استانبول فرستاده می شوند و به طول معمول پس از گذشت 2 الی 3 هفته کاری مجدد با یک پرواز برگشت به تهران برگردانده می شوند.

پیکاپ ویزا کانادا از آنکارا

آنکارا نیز از شهرهای پرطرفدار جهت انگشت نگاری و پیکاپ پاسپورت است. فرایند این کار در آنکارا مانند استانبول است با این تفاوت که دفتر VAC در کانادا محدودیت های استانبول، دبی و ابوظبی را ندارد. به این معنا که شما در هر کشوری که انگشت نگاری را انجام داده باشید، می توانید پیکاپ پاسپورت را به وسیله دفتر کانادا انجام دهید. در واقع این دفتر به عنوان دفتر مرکزی عمل نموده و تمامی پاسپورت ها برای مهر ویزا ابتدا به این دفتر فرستاده می شوند.

پیکاپ ویزا کانادا از دبی

نمایندگی دفتر سفارت کانادا یا همان VAC در شهر دبی هم فعال است. از آنجایی که پروازهای تهران به دبی به صورت روزانه و با ایرلاین ها مختلف انجام می گردد. پاسپورت ها تقریبا هر روز جهت دریافت مهر سفارت به دبی فرستاده می شوند. فرایند پیکاپ پاسپورت در دبی هم مانند استانبول و آنکارا 2 الی 3 هفته کاری به طول می انجامد.

پیکاپ ویزا کانادا از ابوظبی

بسیاری متقاضیان شهر ابوظبی در امارات را به جای دبی برای انگشت نگاری انتخاب می نمایند. فرایند پیکاپ پاسپورت در ابوظبی مشابه آنکارا، استانبول و دبی می باشد. پیکاپ پاسپورت در ابوظبی فرایند ای 2 الی 3 هفته ای دارد.

قیمت پیکاپ و یزای کانادا در آژانس هواپیمایی مجله روگذر

 • پیکاپ پاسپورت از آنکارا برای ویزاهای مهاجرتی و غیرمهاجرتی 400 هزار تومان است.
 • پیکاپ پاسپورت از دبی برای ویزاهای غیر مهاجرتی 170 درهم است.
 • پیکاپ پاسپورت از ابوظبی برای ویزاهای غیر مهاجرتی 420 درهم است.

برای اطلاع از روزهای ارسال پاسپورت در آژانس هواپیمایی مجله روگذر جهت پیکاپ ویزای کانادا با همکاران ما در واحد تور در تماس باشید.

منبع: ستاره ونک
انتشار: 25 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1116

به "بهترین کشورها برای پیکاپ ویزای کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین کشورها برای پیکاپ ویزای کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید