تست کرونای 10 دقیقه ای در فرانسه ابداع شد

به گزارش مجله روگذر، به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین، محققان فرانسوی یک تست تشخیص کووید 19 ابداع کردند که نتیجه آن 3 بار سریع تر از تست های آنتی ژن جریان جانبی (lateral flow antigen test) تعیین می گردد. همچنین دقت آن مشابه تست PCR است.

تست کرونای 10 دقیقه ای در فرانسه ابداع شد

با ما همراه باشید و با تور فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

در این تست الکتروشیمیایی از نانوبادی های به دست آمده از گروهی از خانواده شترها استفاده می گردد که نتیجه آن پس از 10 دقیقه قابل رصد است. آزمایش اولیه این تست روی 300 نمونه نشان داد دقت نتیجه مثبت یا منفی آن به اندازه PCR و 90 درصدی است.

محققان دانشگاه های لیل و مارسی با همکاری پژوهشگران مرکز ملی تحقیقات علمی فرانسه تست مذکور را توسعه داده اند. این تست نیازمند فرایندهای آزمایشگاهی نیست و می توان نتیجه آن را با یاری موبایل خواند.

دیوید دووس استاد دانشگاه لیل در این باره می گوید: می توان این تست را با سرعت بالا و به طور انبوه فراوری کرد. یکی از کاربردهای واضح چنین ابزاری در فرودگاه ها و بیمارستان ها است. اما علاوه بر آن پزشکان خانواده و داروسازان نیز می توانند از آن استفاده نمایند.

این تست که CorDial-1 نام دارد از فناوری نوینی استفاده می نماید.

به طور دقیق ذرات بسیار ریز آنتی بادی به نام نانوبادی روی یک الکترود قرار می گیرند تا یک حسگر زیستی الکتروشیمیایی بسازند. نانوبادی ها پروتئین های اسپایک را ردیابی می نمایند و واکنش نشان می دهند. در نتیجه جریان برق در الکترود تغییر می نماید. این تغییرات توسط یک دستگاه به اندازه کلید یو اس بی آنالیز می گردد و نتیجه آن روی نمایشگری متصل به موبایل نشان داده می گردد.

این تست قرار است به مدت 3 ماه و با حضور هزار نفر آزمایش گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 اسفند 1399 بروزرسانی: 12 اسفند 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1517

به "تست کرونای 10 دقیقه ای در فرانسه ابداع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تست کرونای 10 دقیقه ای در فرانسه ابداع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید