تغییرات کوچک دکوراسیون و تأثیرات عظیم آن

به گزارش مجله روگذر، ایده های تغییر دکوراسیون خانه به درد همین روزها می خورد. می توان با تغییرات کوچک تحولاتی عظیم در خانه ایجاد کرد. شاید این کار سخت و سردرگم کننده باشد، اما نقل قول هایی کوتاه از خبره های این حوزه می تواند راهی درست، ساده و ارزان پیش پای مان بگذارد.

تغییرات کوچک دکوراسیون و تأثیرات عظیم آن

جهت دریافت خدمات پتینه کاری ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از شیعه نیوز ،ایده های تغییر دکوراسیون خانه به درد همین روزها می خورد. دقیقا همین روزهایی که زمستان رفته و روسیاهی اش به کرونا مانده. حالا که خورشید روز به روز بیشتر بر پهنه آسمان جلوه می فروشد، اما ما بهترین ساعات عمرمان را گرفتار چهار دیواری خانه مانده ایم و نمی دانیم تا کی باید به جای زیبایی طبیعت در و دیوار را تماشا کنیم. همین روزهایی که از شدت کلافگی دری که سال هاست فضایی را به فضای دیگر وصل می نماید، دیواری که بار سقف را بر دوش گرفته، شومینه ای قدیمی که سال هاست با ماست و با دهان باز کنجی نشسته یا حتی آشپزخانه مظلوم و رنجور، خار چشم مان شده است و بعید نیست تصمیمی عجولانه بگیریم. اما دست نگه دارید. بیایید قبل از اینکه اقدام به خراب کاری کنیم، ایده های تغییر دکوراسیون خانه را مرور کنیم. می توان با تغییرات کوچک تحولاتی بزرگ در خانه ایجاد کرد. شاید این کار سخت و سردرگم کننده باشد، اما نقل قول هایی کوتاه از خبره های این حوزه می تواند راهی درست، ساده و ارزان پیش پای مان بگذارد. به خاطر داشته باشید گاهی کلید تغییری بزرگ در جمله ای کوتاه نهفته است.

امیلی دانْسْتِن، از فروشندگان شرکت طراحی و ساخت مبلمان هیلز (Heals) می گوید: وقتی در پی راهی برای تغییر و نو کردن فضای منزل خود هستید ساده ترین راه، تغییرات کوچکی است که می تواند برای تجدید انرژی فضا کافی باشد.

برای تغییر چشمگیر سکان را خلاف جهت بچرخانید

می خواهید آشپزخانه را تغییر دهید اما نصاب و وسایل و از همه مهم تر پول کافی در دسترس نیست؟ راهی راحت تر انتخاب کنید که خودتان از پس آن بر می آیید. یک قلم مو و کمی رنگ چاره کار است.

مدینا گریلو، وبلاگ نویس Grillo Designs، ترفند ساده ای را توصیه می نماید: تعویض دستگیره ها و یا دستگیرۀ کابینت و کمدها، حتی برداشتن درها کابینت و ایجاد نمایی باز و وسیع می تواند متحول کننده باشد.

شاید تنها با تغییر شیرآلات بتوانید نمایی چشمگیر به آشپزخانه بدهید. نویسنده و بنیان گذار خانه اسکاندیناویایی من، نیکی برانت مارک، می گوید: تغییر شیر آشپزخانه فوراً تغییر بزرگی ایجاد می نماید

برای ایجاد جلوه ای گرم و عمیق، جدار برنجی یا استیل براق شیر آب را با برس کدر کنید، ازآنجاکه شیر آب وسیله ای است که دائم مورد استفاده قرار می گیرد، با توجه به توان اقتصادی خود همواره بالاترین کیفیت را انتخاب کنید.

مرلین رایت مدیر دیزاین شرکت طراحی سادۀ انگلیسی هم راهی برای محافظ آشپزخانه از فرسودگی پیشنهاد می نماید: ما هفت الی ده سانتیمتر از بخش پایینی دیوار آشپزخانه را با رنگی تیره، براق و مقاوم می پوشانیم. این کار باعث محافظت آن از فرسایش روزانۀ می گردد؛ این تکنیک دوست داشتنی که از دوره ویکتوریا الهام گرفته شده است.

بازیگوش باشید و لذت ببرید

نیکولا نیکسون، مدیر طراحی دنبی (شرکت تولیدی سفال)، پیشنهاد می نماید با ظروف سفالی ترک خورده و بلااستفاده یا چند قطعه سرامیک (که می توانید از تکه های ارزان انتخاب کنید) تابلوهایی مدرن و زیبا خلق کنید و جلوه ای دیدنی در خانه ایجاد کنید.

مدیر طراحی لوازم آشپزخانۀ بیشاب، سب بیشاب، می گوید: در یک آنالیز روشن شده است که استفاده از رومیزی نه تنها لذت غذای را افزایش می دهد بلکه زمان دور میز بودن را نیز بیشتر می نماید. برای جذاب تر کردن میز خود، از رومیزی های مقاوم و زیبا بهره ببرید.

بلا میدلتون بنیان گذار Norfolk Natural Living (که درزمینه ساخت و نگه داری خانه های طبیعی فعالیت دارد)، می گوید: یکی از سریع ترین راه های ایجاد تغییرات بهاری، تمیز کردن پنجره ها، به خصوص پس از هوای طوفانی است. این نحوۀ تغییر فضا شگفت زده تان خواهد نمود. امتحانش کنید.

اضافه کردن قالیچه های متنوع و کوچک، جلوه متفاوتی به محیط می دهد. لیزا میدن مؤسس 58edit.com می گوید: فرش ها با تنوع بافت و رنگ خود، راه های شگفت انگیزی برای گرما بخشیدن به فضا و ایجاد علاقه و دل بستگی پیش پای صاحب خانه می گذارد.

سیز سیوبان فارلی طراح شرکت خانه سوهو، می گوید: راهی ساده و کم هزینۀ برای رنگی کردن محیط خانه استفاده از کوسن های رنگارنگ است. برای تازه کردن فضای زندگی می توانید از رنگ های سبز، زرد یا خنثی یاری بگیرید تا سردی و تاریکی ماه های زمستانی فضای خانه تان را ترک کند.

سوزی هولدلس طراح داخلی هم می گوید: کاغذدیواری راهی هیجان انگیز برای ایجاد تنوع است.

میدن سری هم به حمام می زند و برای زیرقالب صابون از کاشی های تک مانده استفاده می نماید. او می گوید: هر بار که صابون را بلند می کنم تا از آن استفاده کنم، گل زیبای نقاشی شده زیر آن را خواهم دید.

هنری که بسیار برتر از گوهر است

سوفی اشبی بنیان گذار و مؤسس شرکت فضای داخلی می گوید: یک قطعه هنری می تواند فضا را احیا و از نو تعریف کند؛ لازم نیست که یک فرآیند وحشت آور و یا سرمایه گذاری بزرگ باشد. می تواند اثری از یک دانشجوی هنر جلوه خانه تان را صد چندان کند.

اگر نمی خواهید برای قطعات جدید هزینه کنید، فقط آنچه را که دارید تغییر بدهید. از آویزان کردن کارهای هنری درجاهایی غیر معمول یا نصب تابلو در بالاتر از سطح عادی نترسید. گاهی این قبیل ساختارشکنی ها جذابیت بیشتری به وجود می آورد و کاملا نظرگیر است.

همان طور که جورجیا اسپرای مؤسس شرکت (platform Partnership Editions) می گوید: هرازگاهی محل اشیاء تزئینی خود را تغییر دهید؛ این کار نه تنها فضا را به نظر جدید و جالب می نماید بلکه کارهای هنری تان هم بهتر و بیشتر موردتوجه قرار می گیرد.

پا در کفش پدربزرگ ها کنید

جاستین سالیسبوری، مؤسس و بنیان گذار هتل های زنجیره ای (Artist Residence) می گوید: اگر راهروی شما کسل کننده به نظر می رسد بجای تغییر رنگ آن به کف پوش هایی با طرح چوب فکر کنید. همان مقدار زمان و هزینه می برد اما نتیجه چشمگیر است.

یکی از جذابیت های خانه مادربزرگ ها، طاقچه بود. طراح داخلی ربکا ریچ وایت، هم استفاده مجدد از این جذابیت گم شده را پیشنهاد می دهد و می گوید: می گوید: من دوست دارم در اتاق های خانه ام طبقه و طاقچه داشته باشم و روی آن کتاب های جدید، وسایل دوست داشتنی و جالب، اشیاء زینتی و یادگارهای عزیز را بچینم.

خانه را نورباران کن

الناز نمکی طراح داخلی می گوید: بااینکه نورپردازی تغییراتی چشمگیر در فضا ایجاد می نماید امّا اغلب آن را نادیده می گیریم. نصب لامپ های کم نور در جای مناسب و حساب شده مستقیماً بر تغییر میزان روشنایی کل فضا تأثیرگذار می گذارد؛ روشنایی گرم و چشم نواز که ایده آل هر فضایی است محصول این شیوه نورپردازی است. طراح داخلی ناتالیا میار، پیشنهاد می نماید از نورپردازی سنتی استفاده نکنیم. او بر این باور است که بهره گیری از چراغ کف، گوشه یا لامپ اضافی روی میز به جای نوربالای سر، بسیار بهتر و زیباتر است.

برانتا مارک می گوید: اگر در حال نصب چراغ دیواری در اتاقی به رنگ روشن هستید برای تناسب رنگ سیم ها با دیوارها بهتر است آنها را به زنگ سفید انتخای کنید و و اگر اتاقی بارنگ تیره دارید، سیم های سیاه را جایگزین کنید. همواره با کمی دقت و صرف چند ثانیه زمان بیشتر نتیجه بهتری به دست می آورید.

روت ماترشد، مدیر بازاریابی شرکت نقاشی و کاغذدیواری گرین، می گوید: می توان با نصب چراغ دیواری می توان جلوه کاغذدیواری های راه راه و سایه روشن را بیشتر کرد. این کار در سالن ها یا اتاق هایی با سقف بلند بیشتر جواب می دهدچراکه باعث می گردد بلندی سقف ها به چشم بیاید، اتاق را دلپذیر تر جلوه دهد حس لذّت بخشی القا کند که ضریب شادی فرد را بالا می برد.

رنگ و قلمو حریف تاریکی است

تام کوربت، بنیان گذار شرکت نوسازی بلک هاوس معتقد است : اگر دست تان به سقف نمی رسد، کف خانه را تغییر دهید. او می گوید: زمستانی مرطوب و بارانی رفته بود اما کف پوش تیره همچنان آشپزخانۀ ما را تاریک جلوه می داد، بنابراین بارنگ خاکستری فرانسوی رنگش کردیم؛ این رنگ فضا را کاملاً باز و وسیع نشان می دهد. (خاکستری فرانسوی رنگی است که ته رنگ سبز آن از خاکستری معمولی بیشتر است و بسته به نور تغییر می نماید و به رنگ سبز یا خاکستری متمایل می گردد.)

پارچه، پرده، پاراوان

پارچه ها را تغییر دهید. سوزی دوروهان ویلر، مدیرعامل شرکت TOAST می گوید: بهار که شد، پارچۀ کتانی ساده را جایگزین مخملی ها کنید. من به جای پارچه های سنگین و حجیم پشمی، از پارچه هایی نازک تر بهره می برم و روانداز و روتختی های سنگین و زمستانی را جمع می کنم و پارچه های نازک را جایگزین آنها می کنم. حتی رویه کوسن های مخملی را هم با رویه های پنبه ای عوض می کنم.

ماجا اولسبو، طراح لباس بچه ها در شرکت نیوبی (Newbie)، هم می گوید: از قدرت کالای خواب برای تغییر خانه غافل نشوید.

پرده هایی با ارتفاع بلند می تواند اتاق شمارا بزرگ تر نشان دهد. سو برودی، مدیر بخش طراحی خلاقانۀ شرکت خانه های تعطیلات معتقد است: این که پرده می تواند اتاق را کوچک یا بزرگ نشان دهد تصوری غلط و رایج است، امّا اگر پرده ها بلند باشند و از نزدیک سقف آویزان شوند، می تواند توهمی از وجود یک پنجره بزرگ را ایجاد کند.

اگر می خواهید حریم خصوصی بیشتری داشته باشید و از باز بودن فضا و محیط بیزارید، ایزابل دوبرن، بنیان گذار مجموعه Invisible Collection، توصیه می نماید از پاراوان بهره ببرید. پاراوان به شما امکان را می دهد که فضای داخلی خود را از نو طراحی کنید و بخش هایی از محیط را که بدون استفاده مانده اند، به زندگی برگردانید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 16 دی 1399 بروزرسانی: 16 دی 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1413

به "تغییرات کوچک دکوراسیون و تأثیرات عظیم آن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییرات کوچک دکوراسیون و تأثیرات عظیم آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید