توسعه کانون ادب

به گزارش مجله روگذر، حبیب الله خجسته پور در شورای آموزش و پرورش لرستان در سخنانی با اشاره به تغییر کاربری فضاهای آموزشی، گفت: در این راستا تبدیل ساختمان سواد آموزی منطقه بیرانوند به تجاری در این شورا به تصویب می رسد.

توسعه کانون ادب

وی با بیان اینکه تعدادی دیگر از ساختمان ها از قبل باقی مانده اند که مراحل کار آنها در کمیسیون ماده پنج انجام نگردیده است، خاطرنشان کرد: در این راستا با توجه به اینکه ریاست این کمیسیون بر عهده معاون عمرانی استانداری است، مصوب می کنیم که ایشان تکلیف مصوبات شورای آموزش و پرورش در زمینه تغییر کاربری فضاهای آموزشی را تعیین کند و در جلسه آینده شورای آموزش و پرورش، معاون عمرانی گزارش آن رائه بدهند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان همچنین با اشاره به تصویب ایجاد مدارس شبانه روزی در بروجرد و منطقه بیرانوند، خاطرنشان کرد: در این راستا وضعیت مدارس شبانه روزی موجود در استان باید بررسی شوند.

خجسته پور با بیان اینکه در حال حاضر به دلیل توسعه راهها و وسایل حمل و نقل استقبال اولیا و دانش آموزان از این مدارس شبانه روزی کمتر گردیده است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر این مدارس با حداقل دانش آموز کار خود را ادامه می دهند و ما باید به دنبال بهره وری از این مدارس باشیم.

وی همچنین با اشاره به کانون ادب خرم آباد و تبدیل آن به فرهنگسرای دانش آموزی، بیان داشت: همه مردم شهر از این کانون خاطرات خوبی دارند و یک فضای نوستالژی دارد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان با بیان اینکه باید این اثر تاریخی حدود 100 ساله را احیا کنیم که در آن بحثی نیست، خاطرنشان کرد: ما باید هویت آموزش و پرورش را در این رابطه در نظر بگیریم چرا که برای آموزش و پرورش امکانی تعریف نموده اند و عنوان و نامی که مربوط به نهاد دیگر است ضرورتی ندارد ایجاد کنیم و ما می توانیم به جای فرهنگسرا، طرح توسعه کانون فرهنگی و تربیتی ادب را اجرایی کنیم.

خجسته پور بیان نمود: این طرح شامل توسعه و تجهیز ساختمان قدیمی کانون، الحاقات، ساختمان مدرسه مجاور آن و سالن ورزشی می گردد و در صورت تامین زمین و ساخت هنرستان ورزشی دخترانه، همراه با سالن ورزشی دیگری، این طرح عملیاتی گردد.

وی خاطرنشان کرد: در این جلسه توسعه کانون فرهنگی و تربیتی کانون ادب را تصویب می کنیم.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه هفته گذشته نتایج کنکور اعلام گشت و یک نگرانی هایی در بین اهل علم، دانش و فرهنگ استان نمایان گشت، خاطرنشان کرد: در این راستا دستور کار جدی جلسه بعدی شورای آموزش و پرورش بررسی وضعیت استان در کنکور باگشت و در این زمینه آسیب شناسی لازم صورت گیرد.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 29 مرداد 1397 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 9

به "توسعه کانون ادب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه کانون ادب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید