خبرنگاران بستری 81 بیمار با علایم حاد تنفسی در بیمارستان طالقانی آبادان

به گزارش مجله روگذر، آبادان - خبرنگاران - رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: 81 بیمار با علایم حاد تنفسی در بیمارستان طالقانی آبادان بستری هستند.

خبرنگاران بستری 81 بیمار با علایم حاد تنفسی در بیمارستان طالقانی آبادان

شکراله سلمان زاده روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار مجله روگذر بیان نمود: تا به امروز بر اساس یافته های آزمایشگاهی 123 بیمار در شهرستان های جنوب غرب خوزستان به کووید 19 مبتلا شده اند که 45 بیمار از اهالی آبادان، 57 بیمار از شهروندان خرمشهر و 21 بیمار شادگانی هستند.

وی اضافه کرد:در 24 ساعت گذشته 15 بیمار با علایم حاد تنفسی در بیمارستان طالقانی آبادان بستری شدند و هفت بیمار نیز با حال عمومی مساعد مرخص شدند.

سلمان زاده تعداد بیماران فوت شده ناشی از ویروس کرونا، در شهرستان های تابعه دانشکده علوم پزشکی آبادان را 11 مورد اظهار داشت و ادامه داد: تا به امروز سه بیمار آبادانی، هفت بیمار خرمشهری و یک بیمار اهل شادگان فوت شدند و در 24 ساعت گذشته نیز فوتی کووید 19 در بیمارستان طالقانی ثبت نشده است.

وی گفت: تا به امروز 16 هزار و 748 بیمار با علایم حاد تنفسی به مراکز درمانی شهرستان های آبادان، خرمشهر و شادگان مراجعه نموده اند که از این تعداد 11 هزار و 750 نفر بستری و تعداد زیادی از آنها مرخص شدند.

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: در این شرایط بحرانی محافظت از افراد پرخطر به ویژه سالمندان و کسانی که بیماری زمینه ای دارند از سوی خانواده های آنها مهم است لذا تنها راه جلوگیری از انتشار این بیماری در خانه ماندن است.

وی ادامه داد: مردم شهرهای آبادان، خرمشهر و شادگان به توصیه های بهداشتی توجه نمایند و از منزل برای کارهای غیرضروری خارج نشوند.

607 هزار نفر از خدمات 30مرکز شهری، 18مرکز روستایی، 132خانه بهداشت و 12 پایگاه سلامت در شهرستان های زیر مجموعه دانشکده علوم پزشکی آبادان شامل آبادان، خرمشهر و شادگان بهره مند هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 29 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 973

به "خبرنگاران بستری 81 بیمار با علایم حاد تنفسی در بیمارستان طالقانی آبادان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بستری 81 بیمار با علایم حاد تنفسی در بیمارستان طالقانی آبادان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید