خبرنگاران زندگی در محله های پر سر و صدا خطر ابتلا به آلزایمر را افزایش می دهد

به گزارش مجله روگذر، تهران-خبرنگاران- نتایج یک مطالعه جدید نشان داد که زندگی در یک منطقه پُر سر و صدا خطر ابتلا به آلزایمر را افزایش می دهد.

خبرنگاران زندگی در محله های پر سر و صدا خطر ابتلا به آلزایمر را افزایش می دهد

به گزارش روزنامه دیلی میل، محققان دانشگاه میشیگان در آمریکا در این مطالعه متوجه شدند که تنها 10 دسی بل افزایش سطح صدا - تفاوت بین تنفس و زمزمه - خطر ابتلا به آلزایمر را 30 درصد افزایش می دهد.

آنها افزودند: این موضوع احتمال ابتلا به اختلالات خفیف شناختی را که شامل مهارت های حافظه و تفکر می گردد، 36 درصد افزایش می دهد.

محققان دانشگاه میشیگان در این تحقیق با آنالیز پنج هزار و 227 فرد بالای 65 سال در شیکاگو، عوامل خطرزای ابتلا به زوال عقل را از جمله آلودگی هوا و مسمومیت با سرب و همچنین سر و صدای جاده ها، راه آهن، هواپیما، صنعت و کارهای ساختمانی شناسایی کرد.

سطح سر و صدا در این مطالعه از 51.1 تا 78.2 دسی بل - تفاوت میان یک منطقه مسکونی آرام و نزدیک به یک بزرگراه - متفاوت بود.

نتایج منتشر در مجله علمی Wiley نشان داد که به ازای هر 10 دسی بل افزایش سر و صدا خطر ابتلا به آلزایمر تقریبا یک سوم افزایش می یابد.

پروفسور سارا آدار نویسنده این مطالعه گفت: سطح بالاتر سر و صدا بر مغز افراد مسن تأثیر می گذارد و باعث می گردد عملکرد آنها بدون یاری، دشوارتر گردد.

دکتر بایرون کریز از دانشکده پزشکی دانشگاه اکستر هم گفت: این مطالعه تاییدی است بر شواهد در حال افزایشی که نشان می دهد محیطی که در آن زندگی می کنیم می تواند بر خطر ابتلا به زوال عقل تأثیر گذارد.

سازمان بهداشت جهانی محاسبه نموده است که دست کم یک میلیون سال زندگی سالم، هر ساله در کشورهای اروپای غربی به دلیل سر و صدای محیط زیست از بین می رود و بیماری های قلبی عروقی در بیشتر قریب به اتفاق مرگ ها نقش دارد.

مشروح این مطالعه در مجله Alzheimers & Dementia منتشر شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 4 آذر 1399 بروزرسانی: 4 آذر 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1326

به "خبرنگاران زندگی در محله های پر سر و صدا خطر ابتلا به آلزایمر را افزایش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران زندگی در محله های پر سر و صدا خطر ابتلا به آلزایمر را افزایش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید