دانستنی ای کوتاه و جالب درباره حیوانات

به گزارش مجله روگذر، اگر آب و هوای این روز ها باعث شده کمی افسرده شوید، احتمالا فیلم های بامزه ای که از حیوانات در اینترنت هست کمی حالتان را بهتر می نماید. گاهی هم اطلاعات جالبی درباره آن ها می تواند سرحالتان کند. در این مطلب با تعدادی از این دانستنی های جالب آشنا می شوید.

دانستنی ای کوتاه و جالب درباره حیوانات

به گزارش خبرنگاران به نقل از برترین ها، گربه ها به ما به عنوان انسان فکر نمی نمایند، بلکه آن ها ما را مثل خودشان می بینند، یعنی مثل گربه ها. آن ها با زدن سرشان به شما، در واقع به شما به عنوان یکی دیگر از اعضای خانواده گربه ای خود سلام می نمایند. این یعنی احتمالا ما برای آن ها زشت ترین، عظیم ترین و دست و پاچلفتی ترین گربه هایی هستیم که دیده اند، اما به هر حال شما را در خانواده خود می پذیرند و دوستتان دارند.

جمعیت ببر ها در حال افزایش است.

سمور های آبی دست یکدیگر را هنگام خواب می گیرند تا از هم جدا نشوند.

وقتی بچه فیل به جهان می آید، سایر مادران گروه شیپور می زنند تا جشن بگیرند یا به جهان آمدن او را خبر دهند. فیل ها کل عمر خود در گروه های خانوادگی می مانند که عموما از فیل های ماده تشکیل شده است. نر ها اغلب گروه را برای جفت گیری ترک می نمایند، اما گاهی اوقات با دیگر نر های تنها، گروه تشکیل می دهند.

گاو ها دوست صمیمی دارند و در کنار آن ها شادتر هستند. ضربان قلب گاو ها در کنار دوست صمیمی شان کُند می گردد و در آغل احساس آرامش بیشتری در کنار دوستشان دارند.

یک میدان مین متروکه وجود دارد که خیلی اتفاقی پناهگاه پنگوئن ها شده است. مین ها شکارچیان را دور نگه می دارند، اما پنگوئن ها کوچکتر از آن هستند که مین ها را منفجر نمایند. این مین ها در درگیری سال 1982 کماندو های آرژانتینی با نیرو های انگلیسی در جزایر فالکلند قرار داده شدند. از آن موقع، پنگوئن ها در این منطقه زیاد شده اند.

سمور سنگ ریزه ای را پیدا می نمایند و آن را تمام عمر با خودشان نگه می دارد. آن ها سنگریزه ها را در کیسه هایی نگه می دارند که از چین های پوست زیر بغل آن ها تشکیل شده است.

سگ ها خواب صاحبشان را می بینند.

موش های خرمن بسیار کوچکی وجود دارند که داخل گل ها می خوابند.

پاندا ها دیگر در معرض انقراض نیستند. همچنین پرستار حرفه ای پاندا یکی از پردرآمدترین شغل های چین است، میانگین درآمد آن ها حدود 33هزار دلار است.

سگ ها با توجه به مقدار بویی که از شما در خانه مانده، می توانند بگویند کی به خانه برمی گشت. اگر شما هر روز در ساعات مشخصی رفت و آمد کنید، سگ شما بر اساس بویی که از شما در خانه مانده، درست همان ساعتی که به خانه برمی گشت پشت در یا پنجره منتظر شما می ماند.

زنبور ها بعد از خوردن شهد خواب آلود می شوند و گاهی روی گل ها چرت می زنند.

دلفین های مادر برای جنین داخل رحم خود آواز می خوانند. طبق تحقیقات دانشگاه می سی سی پی، دلفین های مادر برای فرزندشان در رحم خود آواز مشخصی می خوانند. تصور می گردد این صدا یا سوت مثل نوعی نام برای مادر عمل کند و به بچه دلفین و مادرش امکان می دهد وقتی به دنیا آمد به راحتی یکدیگر را پیدا نمایند. پس از به جهان آمدن بچه دلفین، سایر دلفین های بالغ اطراف آن ها کمتر سوت می زنند، احتمالا برای اینکه به بچه دلفین یاری نمایند سوت را درست یاد بگیرد و استفاده کند.

کلاغ ها چهره ها را به خاطر می سپارند و می توانید با آن ها دوست شوید. البته، برای دوست شدن با کلاغ ها باید به آن ها غذا بدهید. اما بعدا شما را می شناسند و بالای سرتان پرواز می نمایند. ارزشش را دارد!

سنجاب ها، بچه سنجاب های یتیم را به فرزندی می گیرند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 دی 1399 بروزرسانی: 7 دی 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1393

به "دانستنی ای کوتاه و جالب درباره حیوانات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانستنی ای کوتاه و جالب درباره حیوانات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید