درخواست جبهه اصلاحات ایران: قرنطینه فوری و سراسری اعلام کنید

به گزارش مجله روگذر، خبرنگاران : همچنین از عموم شهروندان ایران درخواست می کنیم با توجه به شیب تند شیوع، از هر گونه گردهم آیی خانوادگی و غیرخانوادگیِ حضوری پرهیز نمایند، در صورت لزومِ خروج از خانه از دو ماسک استفاده و فاصلهٔ اجتماعی را رعایت نمایند، در فضاهای بستهٔ بدون تهویه حاضر نشوند و برای یاری به عبور از این بحران، دیگر شهروندان را هم به رفتار مسئولانه دعوت نمایند.

درخواست جبهه اصلاحات ایران: قرنطینه فوری و سراسری اعلام کنید

به گزارش به نقل از خبرآنلاین، جبهه اصلاحات ایران همزمان با شرایط قرمز کرونایی در همه شهرهای ایران، بیانیه ای صادر کرد.

کانال جبهه اصلاحات ایران نوشت، متن این بیانیه مصوبِ مجمع عمومی جبهه اصلاحات ایران از این قرار است: بنا بر اخبار رسمی منتشر شده، اکنون همهٔ کشور در شرایط قرمز کرونایی قرار گرفته و موج چهارم کرونا با شیب تند در حال اوج گیری است و به خاطر افزایش بی سابقهٔ بیماران، نظام سلامت به شدت زیر فشار قرار گرفته است. در مرحلهٔ کنونی که کرونای جهش یافته با سرایت بیشتر، کشندگی بیشتر و احتیاج بیشتر به بستری، وارد مرحلهٔ تصاعدی شده است، بر اساس تجارب جهانی، راهی جز قرنطینهٔ سراسری حداقل دو هفته ای باقی نمانده است. پرهیز از تصمیم سریع در این زمینه می تواند به فروپاشی نظام درمان و در هفته های پیش رو به مرگ هزاران شهروند ایرانی بیانجامد.

جبهه اصلاحات ایران از ستاد ملی کرونا درخواست می نماید فورا به نظر اجماعی کارشناسان تن بدهد و قرنطینهٔ فوری و سراسری اعلام کند، برای کاهش فشار به اقشار فرودست در این تعطیلی از منابع اضطراری پرداخت مستقیم به دهک های آسیب پذیرتر را در دستور قرار دهد و برای افزایش خرید واکسن های معتبر (پیش از فراوری انبوه واکسن داخلی) و افزایش کارآمدی توزیع واکسن همگانی کرونا اقدامات موثرتری انجام دهد.

همچنین از عموم شهروندان ایران درخواست می کنیم با توجه به شیب تند شیوع، از هر گونه گردهم آیی خانوادگی و غیرخانوادگیِ حضوری پرهیز نمایند، در صورت لزومِ خروج از خانه از دو ماسک استفاده و فاصلهٔ اجتماعی را رعایت نمایند، در فضاهای بستهٔ بدون تهویه حاضر نشوند و برای یاری به عبور از این بحران، دیگر شهروندان را هم به رفتار مسئولانه دعوت نمایند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 20 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1400 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1647

به "درخواست جبهه اصلاحات ایران: قرنطینه فوری و سراسری اعلام کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست جبهه اصلاحات ایران: قرنطینه فوری و سراسری اعلام کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید