ده دیدنی اسرار آمیز در میلان

به گزارش مجله روگذر، با اطمینان می توان گفت تا به حال هیچ کسی نبوده که در طول زندگیش حداقل یک بار با خود به اختراع ماشین زمان فکر نکرده باشد. حالا اگر هم خودتان اهل اختراع نبودید، دوست داشتید یک مخترعی پیدا می شد و ماشین زمان می ساخت تا شما با یک چمدان کوچک توی آن بنشینید و به قرن ها قبل سر بخورید!

ده دیدنی اسرار آمیز در میلان

سفر به میلان به نوعی یک ماشین زمان است، شما را به آینده نمی برد اما حسابی آلبوم گذشته را جلوی چشمانتان ورق می زند. اگر بخواهیم جاهای دیدنی میلان را یک به یک نام ببریم باید چندین مقاله برای شما بنویسیم، میلان شهری مدرن و پرجنب وجوش است اما برخلاف این ظاهر شلوغ دیدنیهای میلان همگی مملو از آرامش هستند؛ کلیساهای قدیمی، هنرمندانی که تصویر آثارشان را سال ها در سایت های مختلف دیده ایم، طبیعت بکر و سرسبز، این ها همه بخش کوچکی از جاهای دیدنی میلان هستند.

معمولا مدت زمان سفر کوتاه است و فرصت کم. بنابراین شاید بهتر باشد سراغ معرفی جاهایی برویم که در هیچ دفترچه راهنمایی پیدا نمی گردد.

  1. پشت بام کلیسای جامع میلان؛ پنهانی ترین نقطه مجذوب کننده میلان

کلیسای جامع میلان یا Duomo di Milano یکی از بزرگترین کلیساهای دنیاست که قدمتی نزدیک به 600 سال دارد. این کلیسا از مهم ترین آثار معماری رنسانس در اروپا است. اگر تا به حال برای سفر به جاهای دیدنی میلان یک جست وجوی ساده کرده باشید، کلیسای جامع میلان جزو اولین گزینه هایی است که به توریست ها معرفی می گردد اما بخش پنهانی کلیسا جایی است که به راحتی در دسترس نیست و برای رسیدن به آن باید کمی بیشتر تلاش کرد. شاید بتوان گفت چیزی که این کلیسا را با بقیه جاهای دیدنی میلان متفاوت می کند، تراس پشت بام آن است که چشم انداز بی نظیری از تمام شهر را زیر پای شما قرار می دهد؛ خانه های بی شمار میلان با مجسمه ها و کنده کاری های سنگی. تصویری بی انتها از میلان که هرگز از فکر شما بیرون نخواهد رفت.

حواستان باشد که قبل از سر زدن به پشت بام کلیسای جامع، شارژ دوربین عکاسی خود را تکمیل کنید، چون با هر قدمی که در گوشه به گوشه آن برمی دارید، با چشم اندازی تازه از مجسمه ها، مناره ها و شهر روبرو می شوید که نباید در ثبت کردن آن، لحظه ای درنگ کنید. برای اینکه بتوانید عکسهای مجذوب کنندهی از دیدنی های میلان بگیرید، بهتر است غروب آفتاب را در این نقطه پنهان شهر انتخاب کنید؛ زمانی که آفتاب رنگ طلایی دلنشینی در سطح شهر پخش می کند. دیدنی میلان طلایی را از تراس کلیسای جامع از دست ندهید.

از قلم نیاندازید که بلیط پشت بام کلیسای جامع را از قبل تهیه کنید.

  1. کلیسای سن موریزیو

کلیسای San Maurizio یکی دیگر از مهم ترین کلیساهای واقع در شمال ایتالیا است. این کلیسا در مجاورت مهم ترین صومعه زنان فرقه بندیکت با نام Monastero Maggiore در میلان قرار داشته و همین موضوع، علت اصلی نام گذاری این بنای کهن است. جالب است بدانید که در حال حاضر این صومعه به موزه باستان شناسی تبدیل شده است.

به محض قدم گذاشتن به این کلیسا اولین چیزی که توجه شما را به خود جلب می کند معماری آن است، در و دیوار پوشیده از آثار هنری قدیمی و بی نظیری هستند که با ظرافت هر چه تمام تر، سبک معماری و هنری قرن شانزدهم را به نمایش می گذارند؛ در تمام مدت بازدید خود از این فضا، به هر طرف که بچرخید با شگفتی نوی از هنر گذشته روبرو خواهید شد. از آثار هنری مهم این بنا، می توان به تزیینات محراب کلیسا اشاره کرد که از طریق یکی از برجسته ترین پیروان لئونارو داوینچی، به نام برناردینو لوئینی نقاشی شده است.

در صورتی که دوست داشته باشید حال و هوای معنوی کلیسا را از نزدیک لمس کنید، پیشنهاد می کنیم در مراسم های دینی که هنوز هم هر یکشنبه در آن برگزار میگردد شرکت کنید. در آخر به یاد داشته باشید که بازدید از خود کلیسا نیز رایگان است و دیگر بهانه ای برای سر نزدن به آن نخواهید داشت.

  1. کلیسای سن برنادینو؛ گورستان جمجمه ها

کلیسای سن برنادینو یا San Bernadino alle Ossa کلیسایی است که زیر سایه کلیسای جامع میلان کم رنگ شده است. حضور این کلیسا در مرکز شهر و به عنوان یکی از مکان های دیدنی میلان، در بین هیاهوی روزانه مردم اتفاق عجیبی به شمار می آید. اگر طرفدار داستان و فیلم های ترسناک هستید، فضای داخلی کلیسای سن برنادینو هزاران داستان ترسناک را در فکر شما زنده می کند. در نگاه اول دیواره های کلیسا که پوشیده از جمجمه های انسان است توجه شما را به خود جلب می کند. در حالی که دارید با خودتان کلنجار می روید این جمجمه ها واقعی است یا مجسمه های ساخت دست انسان، نشانه هایی خواهید یافت که به شما یقین می دهد هر آنچه که می بینید حقیقتی خوفناک است.

دیواره های داخلی کلیسا با تعداد بی شماری از اسکلت و جمجمه های مردگان پوشیده شده که طبق گزارش های موجود، این استخوانها مربوط به قربانیان طاعون در زمان گذشته است. حتما برای شما هم این سوال پیش آمده که چرا استخوان ها در گورستان دفن نشده اند. این موضوع به قرن سیزدهم برمی گردد؛ زمانیکه گورستان مجاور کلیسا فضای خالی برای دفن مردگان بیشتری نداشت، یکی از محراب های کلیسای سن برنادینو به عنوان مقری برای نگه داری استخوان و جمجه مردگان در نظر گرفته شد.

این کلیسا در حال حاضر به راحتی قابل بازدید است و سالانه توریست های زیادی برای دیدن این محراب معروف و اسرار آمیز به این کلیسا در شمال میلان سر می زنند. بازدید از این محراب رایگان است اما یک صندوق اهدایی برای تامین هزینه حفظ و نگهداری کلیسا درون ساختمان قرار گرفته است.

  1. تاکستان لئوناردو؛ سفری به استراحتگاه لئوناردو داوینچی

برای اینکه یک توریست معمولی نباشید بهتر است به یکی از عجیب ترین و غیرمعمول ترین جاهای دیدنی میلان سر بزنید: باغ لئوناردو داوینچی

اگر اهل هنر هستید و زندگی شخصی هنرمندی مثل لئوناردو داوینچی برای شما مجذوب کننده است، حتما در اولین فرصت از باغ انگور لئوناردو داوینچی در میلان بازدید کنید. سوابق نشان می دهد که این نقاش بزرگ هنگام نقاشی شام آخر از فضای آرام این تاکستان برای استراحت و گردش استفاده می کرده. این تاکستان درست در مقابل کلیسای سانتا ماریا دل گرازیه Santa Maria delle Grazie است؛ جایی که اثر مهم لئوناردو داوینچی یعنی شام آخر در آن قرار گرفته است.

این تاکستان حدود 500 سال قبل ساخته شد اما متاسفانه در طول جنگ دنیای دوم بخش زیادی از باغ تخریب شد که پس از گذشت سال ها این باغ دوباره بازسازی و درب های آن به روی بازدیدکنندگان باز شد. سالانه تعداد زیادی از توریست ها برای بازدید از نقاشی شام آخر به میلان می آیند که هم زمان فرصت دیدنی بهشت سرسبز داوینچی را خواهند داشت. بازدید از این منطقه دیدنی با خرید بلیط ورودی امکان پذیر است و این هزینه کاملا ارزش چنین سفری را در زمان دارد.

  1. دیدنی های دانشگاه میلان

ایتالیا مهد دانشگاه های قدیمی دنیا است و شهر میلان نیز از این قاعده مستثنی نیست. دانشگاه میلان جزو بناهایی است که قبل از سال 1920 ساخته و تاسیس شد، این دانشگاه با توجه به قدمتی که دارد جزو بناهای تاریخی میلان محسوب می گردد که حتما ارزش بازدید توریست ها را دارد. با توجه به فاصله کم این دانشگاه از کلیسای جامع میلان، به شما پیشنهاد می کنیم که تنها با یک پیاده روی ده دقیقه ای به کشف ساختمان های قدیمی این دانشگاه به عنوان یکی از جاهای دیدنی میلان بپردازید.

  1. باغ گیاه شناسی بررا brera

یکی از منطقه ها دیدنی میلان، محله معروف بررا است. این محله به خاطر خیابان ها و محیط مجذوب کنندهی که دارد جزو منطقه ها پر رفت و آمد شهر محسوب می گردد. باغ گیاه شناسی بررا که می خواهیم به شما معرفی کنیم درست پشت کاخ بزرگ بررا واقع شده است. درب های این باغ در طول هفته یعنی از دوشنبه تا یکشنبه به روی بازدیدکنندگان باز است. با اینکه مساحت این باغ حدود 5000 متر مکعب است، سرسبزی خالص گیاهان آن بی نظیر و چشم نواز است؛ باغ گیاه شناسی بررا مکان مناسبی برای تفریح و گردش های محبت آمیز به دور از هیاهوی شهر است.

  1. طرح گاو گالری ویتوریو امانوئل دوم

گالری ویتوریو امانوئل دوم نام یکی از قدیم ترین و بزرگ ترین مراکز خرید در میلان است که در لیست جاهای دیدنی میلان به عنوان مجذوب کنندهیت های پنهان شهر به شمار می رود. این گالری به خاطر فضای خاص و رنگ های هماهنگ و دلنشینی که در ساخت آن به کار رفته به عنوان سالن پذیرایی شهر میلان معروف شده است.

وقتی که در سفر خود، به این گالری مجذوب کننده سر زدید، گاهی نگاه خود را از مغازه های دیدنی اطراف بدزدید و به موزاییک های رنگی زیر پای خود توجه کنید. درست در مرکزی ترین بخش این گالری طرح گاو گالری ویتوریو امانوئل دوم قرار گرفته. یکی از مراسم هایی که در این گالری انجام می گردد، چرخیدن روی تصویر گاو است. بر اساس افسانه های قدیمی، مردم میلان معتقد هستند که اگر شخصی سه بار با پاشنه پا دور این گاو بچرخد، برایش خوش شانسی به همراه خواهد داشت؛ پس یادتان باشد که حتما با دقت روی این موزاییک ها راه بروید و شانس خود را امتحان کنید.

  1. بار لوچه، قدم زدن در فکر کارگردان بوداپست هتل

اگر طرفدار فیلم های وس اندرسون هستید، نباید بار لوچه را به عنوان یکی از جاهای دیدنی میلان از دست بدهید. قطعا تا به حال نام بار لوچه به گوشتان خورده، اما ما برای احتیاط این گزینه را در لیست اصلی ترین دیدنیهای میلان معرفی خواهیم کرد تا مطمئن باشیم بار هیجان انگیز لوچه را در برنامه سفر خود قرار می دهید.

این کافه در سال 2015 از طریق وس اندرسون طراحی شده؛ طیف رنگ ها، مبلمان خاص، جایگاه ها، کف پوش و تابلوهای دیواری استفاده شده در این کافه یادآور فرهنگ محبوب ایتالیایی در دهه 1950 و 1960 است. پیشنهاد می کنیم حتما به فکر وس اندرسون قدم بگذارید و خودتان را در فضای غیر قابل وصف بار لوچه به یک قهوه بی نظیر ایتالیایی مهمان کنید.

  1. کلیسای باسیلیکا دی استفانو

بسیاری از جاهای دیدنی میلان همان ساختمان های بسیار قدیمی هستند که کلیسا، محراب یا صومعه بوده اند. در حالی که بسیاری از این فضاهای مذهبی و کلیسایی به سالن کنسرت و یا موزه های شگفت انگیز تبدیل شده اند، کلیسای باسیلیکا دی استفانو همچنان به عنوان کلیسا و محلی برای عبادت مسیحیان به جای مانده است.

این کلیسا در قرن پنجم ساخته شد اما بخش اعظمی از آن به علت آتش سوزی در قرن یازدهم از بین رفته است. ساختمان فعلی که از آن به جای مانده بیش از هزار سال قدمت دارد.

10.گردش در کانال های شهری Navigli

اگر مدت زمان کمی برای گردش دارید و می خواهید بیشترین جاهای دیدنی میلان را در کوتاه ترین زمان ممکن ببینید بهتر است گردش در کانال های شهری میلان یا همان منطقه Navigli را امتحان کنید. این کانال ها راه های میان بری هستند که منطقه ها دیدنی میلان را به هم نزدیک می کنند. در زمان گذشته این کانال های آبی رابط بخش های مختلف شهر به هم بوده و ساخت و سازهای اطراف رودخانه حال و هوایی شبیه شهر ونیز به آن داده بود. این گردش تجربه ای مشابه سفر به ونیز را برا شما خواهد داشت. لازم به ذکر است که در حال حاضر بسیاری از این کانال ها قابل عبور نیستند اما وجود آن ها نشان دهنده گذشته غنی این شهر است.

11.گورستان تاریخی Monumental Cemetery

اگر در سفر خود به میلان در پی اهداف نامتعارف می گشت و دنبال تجربه نو هستید، راه خود را خیلی سریع به سمت گورستان تاریخی میلان کج کنید. این گورستان در اواسط قرن نوزدهم ساخته شد و علت اصلی نامتعارف بودن آن تعداد بالای بناهای هنری، تندیس های تاریخی و مقبره هایی است که از طریق بزرگترین هنرمندان زمانه ساخته شده است. این گورستان محل دفن خانواده های ثروتمند و افراد مهم میلان بوده است.

مقبره ها و مجسمه هایی که در این گورستان ساخته شده اند تصاویری از اهرام، نمایشی از شام آخر در یک مقبره خانوادگی و مجسمه های جالب دیگر است که هرکدام از آن ها به تنهایی آفریده معماران مهم و معروف آن دوران هستند. گورستان تاریخی مونومنتال در فاصله کمی از مرکز شهر واقع شده و در دسترس مسافران است.

10.سفر یک روزه به شهر رمانتیک و اسرار آمیز برگامو

با سفر به شهر برگامو یک روز فراموش نشدنی از سفر خود به میلان بسازید. این شهر با استفاده از وسایل نقلیه عمومی کم تر از یک ساعت با شما فاصله دارد. برگامو شهری باارزش در شمال ایتالیا است که به دو بخش بالایی و پایینی تقسیم می گردد. بخش پایینی شهر مثالی زیبا از معماری قرن هجدهم میلادی است و بخش بالایی شهر جایی است که گنجینه حقیقی برگامو در آن پنهان شده است.

خیابان های قرون وسطایی این شهر سفری واقعی به زمان گذشته است، خیابان های زیبایی که پر از کلیساهای بزرگ و کوچک باستانی هستند؛ ساختمان های قدیمی به قدمت یک قرن در این شهر هنوز پابرجا هستند و رد پای تاریخ در این خیابان ها به جا مانده است. یکی از مهم ترین جاهای دیدنی میلان، میدان مرکزی برگامو است. حتما در این میدان خودتان را به یک فنجان قهوه دعوت کنید و مطمئن باشید که وقت کافی برای گشت و گذار در موزه های هنری این شهر دارید.

منبع:عـلی بـابا

منبع: دیجیاتور
انتشار: 13 مرداد 1401 بروزرسانی: 13 مرداد 1401 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 2158

به "ده دیدنی اسرار آمیز در میلان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ده دیدنی اسرار آمیز در میلان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید