روایتی عجیب از بدهکاران بانکی با وثیقه ارزان قیمت، وام هایی که به جای تولید سر از ساخت و ساز درآورد! خبرنگاران

به گزارش مجله روگذر، عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: در بحث بدهکاران بانکی کوتاهی هایی اجرا شده بود و حتی این افراد به اندازه یک چهارم وام خود وثیقه بانکی نگذاشته اند و حتی کار به جایی رسیده است که به بانک ها گستاخی می کنند و بدهی های خود را پرداخت نمی کنند.

روایتی عجیب از بدهکاران بانکی با وثیقه ارزان قیمت، وام هایی که به جای تولید سر از ساخت و ساز درآورد! خبرنگاران

ناصر موسوی لارگانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با خبرنگار پارلمانی خبرنگاران، اظهارکرد: یکی از وظایف ذاتی مجلس شورای اسلامی نظارت بر اجرای درست قوانین است از این رو این نظارت بسط بر عملکرد افراد یا نهاد ها هم می شود.

وی ادامه داد: در بحث بدهکاران بانکی کوتاهی هایی اجرا شده بود و حتی این افراد به اندازه یک چهارم وام خود وثیقه بانکی نگذاشته اند و حتی کار به جایی رسیده است که به بانک ها گستاخی می کنند و بدهی های خود را پرداخت نمی کنند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: این اقدام بانک مرکزی قابل ستایش است، اما باید مانع از این حرکات در سیستم بانکی کشور شد یعنی دیگر کسی نتواند به راحتی وامی میلیاردی بدون وثیقه بگیرد یا وثیقه کم ارزشی بگذارد.

موسوی لارگانی با اشاره به حضور کنندگانی از مجلس در شورای پول و اعتبار و همچنین شورای فقهی بانک مرکزی، گفت: مجلس دست به دست بانک مرکزی خواهد داد تا بیت المال از ابر بدهکاران بانکی بازپس گرفته شود.

وی افزود: اگر نیازی هم به قانون داشته باشند مجلس این پتانسیل را دارد تا به بانک مرکزی کمک کند و دریچه های فساد در سیستم بانکی کشور را ببندد متاسفانه برخی از بدهکاران بانکی پول های بیت المال را در خارج از کشور سرمایه گذاری کرده اند یا حتی برخی از این پول ها در راستا غیر شرعی و غیر قانونی استفاده شده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: حتی برخی افراد به ازای راه اندازی بنگاه های تولیدی وام هایی دریافت کرده اند که این پول ها به جای صرف ساخت بنگاه تولیدی صرف ساخت و ساز یا خرید و فروش مصالح شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1400 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1620

به "روایتی عجیب از بدهکاران بانکی با وثیقه ارزان قیمت، وام هایی که به جای تولید سر از ساخت و ساز درآورد! خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایتی عجیب از بدهکاران بانکی با وثیقه ارزان قیمت، وام هایی که به جای تولید سر از ساخت و ساز درآورد! خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید