زیرساخت های گردشگری در بخش تاریخی بوشهر توسعه می یابد

به گزارش مجله روگذر، ناصر امیرزاده عصر شنبه در آئین شروع عملیات مرمت و بازسازی عمارت تاریخی ملک شهر بوشهر گفت: 100 تا 150 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح مرمت تکمیلی عمارت ملک پیش بینی شده است.

زیرساخت های گردشگری در بخش تاریخی بوشهر توسعه می یابد

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی برای بازسازی و مرمت بناهای تاریخی بوشهر اعلام کرد: تبدیل بنای تاریخی عمارت ملک به کانونی فرهنگی و توریستی برای استفاده گردشگران در دستور کار است.

امیرزاده با اشاره به اهمیت بالای عمارت ملک، افزود: افرادی اقدام به تصرف این عمارت نموده بودند که با همکاری نیروی انتظامی، شهرداری، فرمانداری بوشهر و دستگاه های حمایتی تخلیه می شوند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر ادامه داد: افراد نیازمندی که در این عمارت سکونت داشتند نیز تحت حمایت سازمان های حمایتی استان بوشهر حمایت می شوند.

وی از تخلیه این عمارت در کوتاه ترین زمان اطلاع داد و اضافه نمود: به منظور تسریع در اجرای عملیات مقاوم سازی و استحکام بخشی عمارت ملک از همه ظرفیت ها استفاده می گردد.

امیرزاده با اشاره به اینکه عمارت ملک در فهرست آثار ملی ثبت شده است، اظهار داشت: این عمارت یکی از معماری های منحصر به فرد کرانه خلیج فارس است و ظرفیت مهمی در بخش گردشگری شناخته می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 اسفند 1397 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 90

به "زیرساخت های گردشگری در بخش تاریخی بوشهر توسعه می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیرساخت های گردشگری در بخش تاریخی بوشهر توسعه می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید