ساخت 61 درمانگاه جدید تامین اجتماعی، تفکیک بخش سرپایی 26 مرکز درمانی

به گزارش مجله روگذر، معاون درمان سازمان تامین اجتماعی با اشاره به تفکیک درمانگاه ها و فضای مراجعات سرپایی از فضای بستری ـ ذیل طرح سطح بندی خدمات درمانی در مراکز ملکی سراسر کشور ـ گفت: معمولا در محوطه بیمارستان ها فضاهای مناسبی داریم که می توانیم بخش سرپایی و درمانگاه را جدا کنیم. تفکیک 26 درمانگاه مصوب شد که در سال جاری انجام خواهد شد.

ساخت 61 درمانگاه جدید تامین اجتماعی، تفکیک بخش سرپایی 26 مرکز درمانی

امیرعباس منوچهری در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به اجرای طرح سطح بندی خدمات درمانی در سازمان تامین اجتماعی اظهار کرد: طرح هایی را در سال 99 دنبال کردیم که در نهایت منجر به اخذ مصوباتی از هیئت مدیره سازمان شد که سطح بندی خدمات درمانی از جمله آنهاست.

وی اضافه نمود: به همین دلیل 61 درمانگاه جدید ساخته خواهد شد. ساخت این درمانگاه ها را در شهرستان های بالای 20 هزار نفر جمعیت از اواخر سال گذشته شروع کردیم که باید ظرف چهار سال آینده به پایان برسد. در واقع یک پروژه چهارساله پیش رو داریم.

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی با اشاره به راه اندازی 551 تخت بستری تا پایان سال گذشته گفت: یکی از برنامه هایی که در ذیل طرح سطح بندی خدمات درمانی دنبال می کنیم این است که در مراکز ملکی سراسر کشور، درمانگاه ها و فضای مراجعات سرپایی را از فضای بستری تفکیک کنیم. معمولا در محوطه بیمارستان ها فضاهای مناسبی داریم که می توانیم بخش سرپایی و درمانگاه را جدا کنیم.

منوچهری ادامه داد: در سال 99، تفکیک 26 درمانگاه مصوب شد که در سال جاری انجام خواهد شد. خرید 46 دستگاه آمبولانس نیز در دستورکار است که البته مراکزی جدیدی هم اضافه خواهد شد و در مجموع خرید بیش از 100 آمبولانس را در سال 1400 در دستورکار داریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 31 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1400 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1666

به "ساخت 61 درمانگاه جدید تامین اجتماعی، تفکیک بخش سرپایی 26 مرکز درمانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت 61 درمانگاه جدید تامین اجتماعی، تفکیک بخش سرپایی 26 مرکز درمانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید