شاهزاده و گدای ایرانی

به گزارش مجله روگذر، نساء، دختری است از طبقه پایین اجتماع که با جعل هویت خود، عروس یک خانواده مرفه می گردد. این جابه جایی که با فریب یک خانواده متدین همراه است، عواقبی در پی دارد. این خلاصه ای است از سریال تلویزیونی بیگانه ای با من است که از امشب ساعت 21 و 30دقیقه روی آنتن شبکه دو می رود و جایگزین سریال از سرنوشت خواهد شد.

شاهزاده و گدای ایرانی

ماجرای این سریال که روایتگر جابه جایی یک خدمتکار با عروس خانواده است از اواخر دهه60 آغاز می شود و قصه تا دو دهه دیگر ادامه دارد.

فیلمنامه این سریال تلویزیونی را فروغ فروهیده به تهیه نمایندگی بهروز مفید نوشته و کارگردانی فاز اول به عهده احمد امینی و فاز دوم را آرش معیریان ساخته است.

شبکه دو با ساخت این اثر دست روی درام خانوادگی گذاشته تا بتواند با یک داستان سرگرم نماینده مخاطبان را پای جعبه جادویی بنشاند، ضمن این که تلنگرهای اجتماعی هم به بینندگان می زند.

سازندگان اثر به شکل غیرمستقیم به معضلات مبتلا به جامعه اعم از دروغگویی می پردازد. امینی تا امروز سریال هایی همچون اولین شب آرامش، بی گناهان، داوران، ماه و پلنگ و... را در کارنامه اش به ثبت رسانده و این بار دست روی یک درام خانوادگی متفاوت گذاشته است. باید به انتظار نشست تا دید این بار قرار است امینی چطور مخاطبان را با چنین درامی غافلگیر کند.

به گفته تهیه نماینده بیگانه ای با من است، این اثر جزو مجموعه های پرشخصیت و پرلوکیشن است. نقش محوری این سریال را شبنم قلی خانی بازی می نماید که ایفاگر زنی به نام نساست و از دیگر بازیگران این سریال می توان به پژمان بازغی، پوراندخت مهیمن، نگار عابدی، ایوب آقاخانی، مهرداد ضیایی، شیوا ابراهیمی، سوگل طهماسبی، مهشید جوادی، مهران رجبی، مینا جعفرزاده، مهدی فقیه، پیغام احمدی نیا، نسرین بابایی، سپیده خداوردی، میلاد میرزایی، مهدیه نساج، وحید نفر، لیلی فرهادپور، سامرند معروفی و... اشاره نمود.

همچنین زنده یاد پرویز پورحسینی در این سریال تلویزیونی یکی از نقش های محوری را بازی نموده و می توان گفت بینندگان تلویزیون می توانند آخرین قاب از این هنرمند را در قالب سریال بیگانه ای با من است، ببینند. البته بازی او در این سریال تمام شده بود و بازیگر دیگری جایگزین نشده است.

احمد امینی از کارگردانی سریال می گوید

قصه ما تکراری نیست

شما در کارنامه تان ساخت درام هایی همچون اولین شب آرامش، داوران، بی گناهان، ماه و پلنگ و... را دارید که اقبال مردم را به دنبال داشته، حال برای ساخت سریال بیگانه ای با من است دست روی یک قصه ملودرام با تم زنانه گذاشته اید. چه شد سراغ چنین سوژه ای رفتید؟

هنگام پخش سریال ماه و پلنگ مسائلی پیش آمد که من اذیت شدم، چون به کار لطمه خورد. گرچه شنیدم در پخش های بعدی از شبکه های آی فیلم شرایط پیروز تری داشت اما با خودم شرط نموده بودم که دیگر برای تلویزیون کار نکنم ولی وقتی پیشنهاد سریال بیگانه ای با من است به من شد، دو عامل باعث شد تا قول و قراری که با خودم گذاشته ام را بشکنم؛

اول این که قصه سریال متفاوت و تازه بود و در مقایسه با کارهایی که ساخته بودم به نظرم متفاوت و جذاب بود. در این قصه مخاطبان ناگفته هایی خواهند دید که برایشان تکراری نیست و عامل دوم که بدون اغراق می گویم که من را برای کارگردانی وسوسه کرد، حضور آقای بهروز مفید در کسوت تهیه نماینده اثر بود. او سال ها پست مدیریتی داشته و تهیه آثار متفاوتی را در کارنامه به ثبت رسانده است. بنابراین فردی است که با شناخت کاری را انجام می دهد. قبل از سریال بیگانه ای با من است هم چند بار به من پیشنهاد داده بود اما هربار متاسفانه درگیر کاری بودم و همکاری با این سریال میسر شد. در طول کار این مساله هم به من ثابت شد که درباره شان اشتباه ننموده بودم.

در کارهای قبلی تان گره هایی در قصه می دیدیم که مخاطبان را به شدت غافلگیر می کرد، آیا این اتفاق را هم در این سریال خواهیم دید؟

بله، دقیقا همین طور است. قصه با یک گره عظیم آغاز می شود و مخاطبان همزمان با داستان اصلی چند داستان دیگر را همزمان خواهند دید. یکی از ویژگی های قصه گره ها و داستان های متفاوت است.

شما در صحبت تان اشاره نمودید که حضور آقای مفید در کسوت تهیه نماینده و قصه متفاوت باعث شد قول و قراری که با خود گذاشته اید را بشکنید، پس چرا فصل دوم سریال که ادامه فصل یک است را کارگردانی نکردید؟

این مساله کاملا دلیل فنی داشت. قصه ما در سه مقطع زمانی اتفاق می افتد؛ مقطع اصلی که من کار نموده ام 33قسمت است که در پاییز 69 رقم می خورد. مقاطع بعدی هفت سال و 20 سال بعد بود. در ابتدا قرار نبود این مقاطع بلافاصله پخش شود و از آنجا که من حساسیت دارم که به مراحل پسا فراوری هم نظارت داشته باشم، نمی توانستم همزمان هم به مونتاژ، صداگذاری و موسیقی 33قسمت برسم و هم بخش های بعدی را کارگردانی کنم. به همین دلیل با توافق تهیه نماینده و مشورت با گروه فیلم و سریال شبکه دو قرار شد این دو مقطع زمانی را آقای آرش معیریان کارگردانی کند. اتفاقا نتیجه کار هم قابل قبول و مطلوب شده است.

نقش اول قصه در موقعیت های مختلف با چالش های متفاوتی رو به رو می شود، چطور به انتخاب شبنم قلی خانی برای این نقش رسیدید؟

ایفای نقش نساء واقعا سخت بود، چون جزو شخصیت های پیچیده قصه است که با تصمیم های عجیب و غریب در موقعیت های مختلف قرار گرفته و برایشان دردسرهای زیادی شکل می گیرد. بنابراین باید بازیگری باید انتخاب می شد که از پس این نوسانات بربیاید و با تجربه باشد. به همین دلیل شبنم قلی خانی را انتخاب کردیم که قبلا هم در سریال اولین شب آرامش با هم همکاری داشتیم و او در طول این سال ها در کارهای مختلفی بازی نموده و حتی در سینما تحصیل نموده است. بنابراین همه این عوامل دست به دست هم داد بازیگری انتخاب کنیم که در ابتدا نقش را درک نموده و بعد اجرا کند که خوشبختانه این اتفاق در هنگام اجرا افتاد.

گفت و گو با شبنم قلی خانی، بازیگر نقش نساء

دختری با چالش های فراوان

شنیدن نام شبنم قلی خانی تداعی نماینده نقش های مختلفی در ذهن مخاطبان هست. از مریم مقدس گرفته تا یکتای هشت و نیم دقیقه و... حالا او در سریال بیگانه ای با من است قهرمان قصه هست. او ایفاگر نقش نساء است.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به این که شما گزیده کار هستید و آخرین سریال تان به نام آنام سه سال پیش روانه آنتن تلویزیون شد، سریال بیگانه ای با من است، چه ویژگی هایی داشت که شما را به ذوق آورد تا در این اثر بازی کنید؟ می گوید: بعد از سریال آنام، پیشنهادهای زیادی برای بازی در سریال های تلویزیونی داشتم، حتی بیشتر سریال هایی که در سال های اخیر فراوری و پخش شده، فیلمنامه اش یک بار به من پیشنهاد شد، اما شخصا دغدغه ام، ایفای نقش هایی است که در طول قصه تاثیرگذار باشد نه این که صرفا خالق یک شخصیت منفعل در قصه باشم. ضمن این که کارگردان نقشی به سزا در قصه دارد و این موضوع برای من از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی ادامه می دهد: منظور این نیست که خدای نانموده فیلمنامه های پیشنهاد شده، ضعیف بودند. فقط احساس می کردم بعضی نقش های پیشنهاد شده، منفعل و در داستان تاثیرگذار نیستند، اما وقتی سریال بیگانه ای با من است، مطرح شد؛ احساس کردم نقش نسا نه تنها در پیشبرد قصه تاثیرگذار است، بلکه ویژگی های رفتاری این شخصیت برایم تازگی دارد. شخصیت پردازی های منسجم و حضور آقای امینی در کسوت کارگردان از دیگر دلایلی بود که من را جذب کرد.

این هنرمند کار کردن با احمد امینی را افتخار عظیمی می داند و ادامه می دهد: پانزده سال پیش اولین همکاری ما در قالب سریال اولین وشب آرامش شکل گرفت و خوشحالم برای دومین بار این همکاری خوب رخ داد.

قلی خانی با مثبت ارزیابی کردن اثرات کارهایش روی مردم شرح می دهد: علاقه مندم در آثاری بازی کنم که شاهد اثرگذاری اش روی مردم باشم. به یاد دارم وقتی سریال هشت ونیم دقیقه با بازی من پخش شد، بسیاری از خانم ها در اماکن عمومی با دیدن من تاکید می کردند نقش یکتا خیلی روی آنها خیلی تاثیرگذار بوده و با دیدن این نقش تصمیم گرفتند آنها هم روی پای خودشان بایستند. همچنین در سریال آنام که نقش آرزو را بازی نموده بودم با بازخورد خوب مردم به ویژه مادران روبه رو شده بودم.

بازیگر نقش نسا تاکید می نماید: در مجموع در طول 22سالی که از فعالیتم می گذرد از هیچ کاری پشیمان نیستم و نقش هایی را که بازی نموده ام دوست دارم، چون در جامعه تاثیرگذار بودند. نقش نساء در سریال بیگانه ای با من است هم این ویژگی را دارد.

این هنرمند درباره این که نقش نساء برایتان چه ویژگی هایی داشت که شما را به کار ترغیب کرد، می گوید: دروغ یک مساله اجتناب ناپذیر است و موضوع اصلی سریال بیگانه ای با من است، دروغ هست. شخصیت اصلی قصه دروغی می گوید که به قول خودش مصلحتی است، اما جریانی شکل می گیرد.حال ما در این سریال به چرایی این ماجرا هم می پردازیم.

وی عنوان می نماید: گرچه نساء دروغی می گوید، اما رفتار منفی از او نمی بینیم، به همین دلیل تماشاگران با او همذات پنداری می نمایند و حتی گاهی دلشان به حال او می سوزد. بینندگان این شخصیت را در سه مقطع زمانی می بینند. قصه از اواخر دهه 60 آغاز می شود و دو مقطع 10ساله بعد از آن هم خواهیددید.

قلی خانی درباره این که آیا این نقش برایتان جای چالش بیشتری داشته، می گوید: نسا در موقعیت های مختلف زندگی قرار می گیرد و همین منجر به شکل گیری چالش های فراوان برای او می شود و همین موارد برایم جذابیت داشت، زیرا می توانستم خودم را محک بزنم. البته به این نکته باید اشاره کنم که گروه برای فراوری این سریال، شرایط سختی هم پشت سر گذاشت. کار از تابستان98 آغاز شد و اول آبان99 به انتها رسید. ضبط بخش هایی از سریال با شرایط خاص کرونا همراه شد و همین موضوع شرایط را سخت و استرس زا نموده بود. خوشبختانه این کار به خوبی و خوشی تمام شد و اتفاق بدی نیفتاد. فقط چند روز پیش خبر فوت استاد خوبم پرویز پورحسینی را شنیدیم که در این سریال هم همبازی بودیم. این خبر به شدت تلخ بود و جامعه هنری را غصه دار کرد.

وی درباره همکاری با زنده یاد پرویز پورحسینی در سریال بیگانه ای با من است شرح می دهد: یک سال ونیم با شادروان در این سریال همبازی بودم و نقش پدرشوهر را در سریال بازی می کرد. من از ایشان بسیار آموختم. غیر از سریال بیگانه ای با من است در آثار دیگری همبازی بودیم و بسیار حیف شد که این استاد نازنین را از دست دادیم.

قلی خانی درباره سختی کار در روزهای کرونایی تاکید می نماید: گرچه به خاطر کرونا شرایط استرس زایی داشتیم، اما مدیریت خوب آقایان بهروز مفید تهیه نماینده، احمد امینی کارگردان فاز یک و آرش معیریان کارگردان فاز 2 تاثیر بسیار زیادی داشت، زیرا این سریال بسیار پر لوکیشن و پر کاراکتر بود. امیدوارم مخاطبان خوب تلویزیون این سریال را دوست داشته باشند و خستگی ما بعد از این همه مدت در بیاید.

وی در پاسخ به این سوال که احمد امینی تا چه میزان دست شما را هنگام بازی باز می گذاشت؟ شرح می دهد: آقای امینی کارگردان باتجربه ای است. بازی در سریال بیگانه ای با من است، دومین همکاری ما بعد از سریال اولین شب آرامش در سال 84 بود. خوشبختانه این تجربه خوب دوباره تکرار شد و با توجه به این که از قبل با روش کار او آشنا بودم. همچنین می دانستم به کارشان همواره اشراف دارند و حساسیت زیادی روی تک تک پلان ها و سکانس ها دارند، بنابراین با اطمینان خاطر پذیرفتم. برای نقش نساء مواردی را پیشنهاد می کردم و اگر با منطق داستان همراه بود، آقای امینی انعطاف داشتند و می پذیرفتند. درمجموع شرایط حاکم بر کار تعاملی و صمیمانه بود.

آخرین قاب تلویزیونی از پرویز پورحسینی

پدری با قضاوت های عجولانه

هفتم آذرماه بود که یکی دیگر از هنرمندان خوب کشورمان را به دلیل ابتلا به کرونا از دست دادیم و او کسی نبود جز پرویز پورحسینی که تا به امروز نقش های زیادی از خودش در تئاتر، سینما و تلویزیون به جا گذاشته است.

این هنرمند 20 سال پیش از ورودش به سینما در سال 1340 با تئاتر (مرد گل به دهن) آغاز کرد. پورحسینی، بازیگری سختکوش، بی حاشیه و توانمندی بود که در طول سال ها هنرنمایی اش ثابت کرد که هنرمند می تواند به دور از حواشی معرف منش و هنرش باشد. او نقش های خیره نماینده ای در شاهکارهایی چون باغ آلبالو، ویس و رامین، پژوهشی ژرف و جنایت و مکافات ایفا کرد و با بازی در باشو غریبه کوچک، طلسم، امیرکبیر، کمال الملک، هزاردستان، مختارنامه، شب دهم، روزی روزگاری و... خالق نقش هایی ماندگار و به یادماندنی در سینما و تلویزیون شد.

بینندگان تلویزیون می توانند آخرین قاب از این هنرمند را در سریال بیگانه ای با من است ببینند. خوشبختانه بازی او در این سریال تمام شده بود و بازیگری جایگزین او نشد. به گفته تهیه نماینده، شادروان پرویز پورحسینی در این سریال نقش پدر خانواده را بازی می نماید که دو پسر دارد و یک دختر. وی در این باره می گوید: پدری که آقای پورحسینی در این سریال بازی نموده اند با دیگر پدرهایی که بازی نموده، تفاوت دارد. این پدر درگیر قضاوت های عجولانه می شود و بعد متوجه خواهد شد که ای کاش تا این میزان قضاوت عجولانه نمی کرد.

وی ادامه می دهد: او برای یکی از پسرهایش همسری انتخاب می نماید و پسر بدون موافقت پدر با دختر پرورشگاهی ازدواج می نماید و در حالی که عروسش را ندیده آنها را طرد می نماید. تا این که پسرش فوت می شود و ماجراهای متفاوتی شکل می گیرد. نقش پسرش را میلاد میرزایی و عروسش را مهشید جوادی بازی می نماید. همچنین پژمان بازغی و نگار عابدی دیگر فرزندان پرویز پورحسینی در سریال هستند.

گفته های فروغ فروهیده، نویسنده از سریال

پاشنه آشیل قصه، دروغ است

فروغ فروهیده، نویسنده سریال بیگانه ای با من است درباره شکل گیری طرح سریال عنوان می نماید: چند سالی است قبح دروغ در جامعه ریخته و بسیار هم شایع شده است. به همین دلیل علاقه مند بودم قصه ای بنویسم که پاشنه آشیل آن دروغ باشد؛ دروغی که با یک اتفاق آغاز می شود و بعد مثل دومینو ادامه پیدا می نماید و تبدیل به فاجعه می شود. تا این که به قصه سریال بیگانه ای با من است، رسیدم.

وی ادامه می دهد: قصه این مجموعه تلویزیونی هم زنانه است و دلم می خواست بین کارهایی که نوشته ام، قصه ای باشد که یک زن قهرمان قصه باشد. چون کارهایی که زنان قهرمان باشند، کم است. بنابراین یک قصه اجتماعی ملودرامی نوشتم که هم مبنای آن بر اساس دروغ بوده و هم این که قهرمان آن زن است.

این نویسنده درباره این که چطور فضای سریال را از اواخر دهه60 آغاز کردید، شرح می دهد: من حال و هوای آن سال ها را خیلی دوست دارم و می خواستم کاری که می نویسم در آن سال ها باشد. درضمن دروغی که پاشنه آشیل این سریال است در زمان معاصر نمی توانست رخ بدهد، چون این روزها تلفن همراه و اینترنت است و باید در یک مقطع زمانی دور می گذاشتیم. به همین دلیل این بخش از تاریخ برای قصه انتخاب شد.

وی تاکید می نماید: قهرمان قصه به نام نساء، زنی از طبقه فرودست جامعه است. گرچه آدم خوبی است که در یک شرایط بد پاسخ درست نمی دهد و همین باعث می شود زندگی اش در هم تنیده شود. سریال بیگانه ای با من است پر از داستان است که هر یک از شخصیت های سریال، داستان خودشان را دارند و این طور نیست که قصه نیمه رها شود.

صحبت های پوراندخت مهیمن در نقش مادر خانواده

یک مادر متفاوت

پوراندخت مهیمن درباره نقش اش در سریال بیگانه ای با من است، شرح می دهد: وقتی فیلمنامه را خواندم دوست داشتم و احساس کردم نقشم هم جای کار برای من گذاشته است. قبل از سریال بیگانه ای با من است با آقای امینی تجربه همکاری داشتم و حساسیت های او را نسبت به کاری که می سازد، می شناسم که با چه تعهدی کار می نماید. ضمناً کارگردانی هر اثری هم نمی پذیرد، مگر آن که بداند کار خوبی شده است. در این سریال نقش مادری را بازی می کنم که ویژگی های متفاوتی دارد. در مجموع مادر قصه سریال بیگانه ای با من است با دیگر مادرهایی که بازی کردم متفاوت است. البته مهربانی این مادر مثل دیگر مادرهاست، اما قصه فرمی دارد که روحیات این مادر را متفاوت می نماید. در مجموع نقش را خیلی دوست داشتم و با علاقه آن را بازی می کنم.

مهیمن با اشاره به این که احمد امینی جزو کارگردانانی است که تعامل بسیار خوبی با بازیگران دارد، می افزاید: آقای امینی بسیار با اخلاق و انسان خوبی است. خوشبختانه بازیگر وقتی با او کار می نماید از همکاری اش لذت می برد و مسئله ای ندارد.

این بازیگر در پاسخ به این سوال که آیا نقش های خوبی برای بازیگران میانسال نوشته می شود یا نه، می گوید: اگر فیلمنامه ای به من پیشنهاد شود که خوب نباشد، قطعا نمی پذیرم و در حال حاضر شش کار دارم که آماده پخش است. در تله فیلم بیا از گذشته حرف بزنیم به کارگردانی حمید نعمت ا... بازی کردم، اما نمی دانم چرا هنوز پخش نشده، اما خدا را شاکرم که تا امروز نقش های خوبی بازی نموده ام.

بهروز مفید از سختی های تهیه این سریال می گوید

بحران پیدا کردن پیکان!

قصه سریال تلویزیونی بیگانه ای با من است از پاییز69 آغاز می شود. مسلما ساخت آثاری که داستانش در دهه های گذشته می گذرد سخت است، زیرا بافت شهری و معماری خانه ها کاملا تغییر نموده است. چطور دست روی چنین سوژه ای گذاشتید؟

داستان مجموعه بیگانه ای با من است از نظر مقطع زمانی یک دوره 30ساله را طی می نماید و ماجرای شخصیت اصلی قصه به سال های قبل بر می شود و ورود قهرمان به قصه همراه با اتفاقاتی است. پس این مقطع زمانی برای ما اجتناب ناپذیر بود و باید در سریال طی می شد. همان طور که تاکید کردید قصه از پاییز69 آغاز می شود و از سوی دیگر بخشی از قصه که چند سال معما گونه می گذرد به این خاطر است که اواخر دهه60، تلفن همراه نبود تا خبرها مثل امروز راحت دست به دست شود. در مجموع ساخت آثار در دهه های قبل سختی های خودش را دارد و باید لوکیشن خانه هایی که در آن ضبط می کنیم همانند همان دهه های مربوط بازسازی شود، حتی نصب پریز برق روی دیوار در دهه60 نسبت به الان تفاوت داشت یا سیستم های تهویه و... همچنین کارهایی که قصه اش در دهه های 60 و 70 می گذرد، نه کار تاریخی محسوب می شود و نه امروزی و متاسفانه دکور خاصی برای این دوره نداریم و باید گروه سازنده خودشان بازسازی نمایند تا همه چیز یکدست شود. ضمن این که حمایت بودجه ای برای کار تاریخی هم نداریم و باید خودمان این بخش ها را جلو ببریم.

شنیده ایم یکی از عظیم ترین مسائل شما تهیه ماشین پیکان بود که در آن مقطع زمانی فراوان بود؟

بله، دقیقا همین طور است. شاید وقتی قصه را ببینید دیدن پیکان در قصه برایتان عادی باشد، اما ازآنجاکه بخش هایی از سریال در بوشهر می گذشت باید ماشین های پیکان را از تهران به بوشهر می بردیم و همین کار را سخت می کرد. در کنارش با بازسازی خانه ها هم روبه رو بودیم و برای لوکیشن های خیابانی باید سراغ بافت قدیمی تر می رفتیم. البته باید تأکید کنم عمده کار در تهران بود و می توان گفت 80درصد کار را در تهران ضبط کردیم و بخش هایی از قصه هم در شیراز و بوشهر می گذشت. دیگر بدشانسی گروه همزمانی ضبط بخش هایی از کار با شیوع ویروس کرونا بود و همین کار را سخت جلو می برد. 15ماه تصویربرداری سریال طول کشید، اما خوشبختانه با همراهی و تعهد دوستان سریال به انتها رسید. فقط چند نفر از عوامل پشت صحنه درگیر کرونا شدند که البته سطحی بود و خیلی زود درمان شدند.

چطور شد دو کارگردان را برای ساخت این مجموعه انتخاب کردید، بهتر نبود یک کارگردان بود تا کار یکدست باشد؟ زیرا قصه شما پیوسته است و در فصل دوم قصه همان قهرمانان فصل اول را می بینیم.

ابتدا قرار بود این سریال در دو فصل ساخته شود که پخش یک فصل از سریال مهر ماه آغاز شود و فصل دوم سال آینده. فصل اول هم در 33 قسمت طراحی شده بود و احتیاج بود آقای امینی که به کار مسلط هستند در مونتاژ هم حضور داشته باشند و برای این که سریال را به موقع برسانیم با مشورت با خود آقای امینی تصمیم گرفتیم فصل دوم را کارگردان دیگری بسازد.

باید به این مساله هم اشاره کنم که از قبل علاقه مند بودم با آقای امینی کاری را فراوری کنیم اما شرایط فراهم نمی شد و او سر کارهای دیگر بود. تا این که فیلمنامه سریال بیگانه ای با من است را به او پیشنهاد دادم و پذیرفتم. انتخاب آقای آرش معیریان هم بنا به تصمیم آقای امینی بود که تاکید داشت جنس کار این کارگردان به کارش نزدیک است و بعد از صحبت و جمع بندی به انتخاب آقای معیریان رسیدیم.

در این درام خانوادگی به چه مفاهیمی قرار است بپردازید تا مخاطبان را درگیر قصه کنید؟

امیدوارم سریال مورد توجه مخاطبان قرار بگیرد. سعی می کنم کارهایی که می سازم تلنگری هم به مخاطبان بزنم و این اتفاق هم در سریال بیگانه ای با من است اتفاق افتاده. ما گره هایی برای تعلیق گذاشته ایم که قطعا تماشای آن برای مخاطبان جذاب است و از آن لذت می برند. همچنین به ساختار توجه زیادی شده است. نخ تسبیح این قصه، دروغی است که منجر به عواقب زیادی ازجمله سلب آرامش می شود. همچنین به مفاهیم متفاوتی می پردازیم؛ مفاهیمی همچون قضاوت کردن و این که قضاوت های عجولانه، منجر به پیشامد چه عواقبی می شود.

بخشی از قصه سریال مربوط به دو نوزاد است که جابه جا می شوند. چطور در این اوضاع کرونایی توانستید نوزادی را در اختیار بگیرید؟

یکی از سختی های ما همین مساله بود و با توجه به این که ضبط سریال 15 ماه طول می کشد و اگر می خواستیم فقط از دو نوزاد ثابت استفاده کنیم، امکان پذیر نبود، چون بچه ها روز به روز عظیم می شوند و قصه ما مربوط به زمانی نوزادی بچه هاست. ازسوی دیگر خانواده ها حاضر نیستند نوزاد دو روزه خودشان را سر سریال بیاورند و کشمکش های زیادی با خانواده ها داشتیم. به همین دلیل به ناچار از 12 نوزاد در این سریال استفاده کردیم که در سنین مختلف 10 تا 15 روزه بودند. یکی از تناقض های سریال ما در تصویر چهره متفاوت نوزادان است که کار دیگری نمی توانستیم بکنیم، چون خانواده ها خیلی رضایت نداشتند کودک شان بیشتر از این سر صحنه باشد و نگران کرونا هم بودند. 12 نوزاد از تهران و تبریز بودند. امیدواریم بینندگان این ایراد در بخش نوزاد را از ما بپذیرند که به ناچار تن به این ماجرا دادیم.

مهدی فقیه از نقش اش در این سریال می گوید

برای اولین بار لباس رفتگران را پوشیدم

مهدی فقیه، بازیگر سریال بیگانه ای با من است، درباره نقش اش و کار با احمد امینی شرح می دهد: آقای امینی مرد عظیم و بااخلاقی است که قبلا هم تجربه همکاری با او در کارهای دیگرش داشتم. هر وقت این مرد نیک به من پیشنهاد بازی در کاری می دهد با جان و دل می پذیرم و خوشبختانه آثارش هم اقبال مردم را به دنبال دارد و به دل می نشیند. به همین دلیل با علاقه نقشم را بازی نموده ام. در این سریال نقش یک رفتگر را بازی می کنم که بهتر است شرحاتی درباره ویژگی های رفتاری او ندهم تا مخاطبان به تماشای سریال بنشینند.

وی ادامه می دهد: تا به حال چنین نقشی را بازی ننموده بودم و جالب بود برای اولین بار لباس رفتگران عزیز را می پوشم. البته با این عزیزان آشنا هستم و وقتی پویش آشغال در خیابان نیندازیم را آغاز کردیم با چند نفر از رفتگران عزیز صحبت نموده بودم. همچنین شهرداری شیراز از من خواسته بود در برنامه های فرهنگی شان همراهی کنم و از این طریق هم آشنا بودم. در مجموع همواره سعی می کنم نقش هایی را ایفا کنم که در شأن مردم باشد و هرگز دوست ندارم در کاری بازی کنم که مردم دوست نداشته باشند. همچنین این روزها در سریال جشن سربرون کار خوب آقای راعی هم بازی می کنم. واقعا کارهای خوب پرزحمت هم هستند. به عنوان مثال برای این سریال به بالاترین نقطه سولقون می رویم و کار می کنیم.

همچنین عوامل سازنده سریال بیگانه ای با من است تمام کوشش شان را نموده اند تا یک اثر مخاطب پسند ارائه نمایند. امیدوارم این سریال مورد توجه مخاطبان قرار بگیرد.

فاطمه عودباشی - رسانه / روزنامه خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 17 دی 1399 بروزرسانی: 17 دی 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1415

به "شاهزاده و گدای ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاهزاده و گدای ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید