طلای اسلامی سوخت

به گزارش مجله روگذر، در حالیکه حمید اسلامی در مساباقت دو و میدانی 1500 متر به مدال طلا رسیده بود اما به طرز عجیبی این مدال به ژاپنی ها رسید.

طلای اسلامی سوخت

به گزارش مجله روگذر ، حمید اسلامی در مسابقات دو و میدانی 1500 با سه ورزشکار ژاپنی و یک هندی و یک نفر از کره شمالی مسابقه می داد که توانست با قدرت به مدال طلا برسد. برتری او به حدی محرز بود که یک دور افتخار هم با مدالش زد اما در کمال تعجب تا یکساعت بعد نتیجه مسابقه او روی سایت مسابقات اعلام نشد.

بعد از حدود یکساعت نتیجه اعلام شد و حمید اسلامی از مسابقات دیسکالیفه شد و مدال طلا، نقره و برنز به ورزشکاران ژاپن رسید.

اهمیت این مدال از آن جهت است که کاروان ورزشی ایران در بازی های پاراآسیایی با این مدال طلا تعداد مدال های طلایش به عدد 50 می رسید و در داشتن مدال طلا همطراز با کره جنوبی می شد.

با توجه به اینکه ایران فردا یک مسابقه در فینال بسکتبال با ویلچر داردو کره جنوبی دیگر مسابقه ای ندارد، ایران می تواند برای رسیدن به رده دوم از شانس زیادی برخوردار باشد.

در عین حال سوختن مدال طلای حمید اسلامی همه این شانس ها را از ایران می گیرد و دقیقا همانند 4 سال پیش که ایران در یک قدمی رده سومی با یک طلا کمتر چهارم شد این بار هم با یک طلا کمتر سوم می گردد. مگر اینکه قدرت چانه زنی مدال طلای اسلامی را برگرداند.

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 13 اسفند 1397 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 93

به "طلای اسلامی سوخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طلای اسلامی سوخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید