علاقه ژاپنی ها به جاذبه های کویری، راهنمایی سرمایه به سمت گردشگری

به گزارش مجله روگذر، حسین کی نژاد که به صورت تخصصی از چهار سال پیش روی تورهای گردشگری ژاپن کار می نماید درباره شناخت مردم این کشور نسبت به ایران و جاذبه های گردشگری آن به خبرنگاران گفت: به دلیل عدم اطلاع رسانی درباره امکانات و ویژگی ها و جاذبه های ایران در کشور ژاپن؛ مردم این کشور هنوز شناختی از ایران ندارند. چون ما نتوانسته ایم برای ژاپنی ها جاذبه ای ایجاد کنیم. مهمتر از آن اینکه آنها اصلا خاورمیانه را خوب نمی شناسند. ژاپنی ها بسیار محتاط هستند. تنها نگاهی به وسایل ورزشی و تفریحی آنها نشان می دهد که چقدر به استاندارد و امن بودن اهمیت می دهند. این باعث شده که خاورمیانه را برای سفر جای امنی ندانند. درحالی که ایران در خاورمیانه قرار گرفته است ولی امن است. حتی کشور ما اکنون از اروپا امن تر است. کشورهای دیگر اگرچه حضور داعش را احساس نموده اند اما این احساس حتی در ایران وجود ندارد. بنابراین اطلاع رسانی درباره اینکه در این شرایط ایران امن است و جاذبه های زیادی برای دیدن آنها وجود دارد ضرورت دارد اما در این باره کاری ننموده ایم.

علاقه ژاپنی ها به جاذبه های کویری، راهنمایی سرمایه به سمت گردشگری

با وبسایت گردشگری تریپ ادوایزر همراه باشید.

وی درباره اینکه یکی از فعالیت های رایزنان فرهنگی معرفی جاذبه های ایران است ادامه داد: خانم خبرنگاری هست که گزارشی را یک بار درباره سفر یکی از تورهای گردشگری به ژاپن نوشت و در آن ذکر کرد که این گردشگران غذاهای حلال می خورند بعضی از آنها دانشجو هستند و در ژاپن زندگی می نمایند. ما باید به فکر توریست هایی از این نوع که غذای حلال می خورند هم باشیم. او توانست در حد وسع خودش ایران و گردشگران ایرانی را معرفی کند.

کی نژاد گفت: در مدتی که توریست ایرانی به ژاپن می برم متوجه شدم که آنها خیلی خوب با توریست ها رفتار می نمایند. روحیه شرقی دارند و آنها هم مردمانی مهمان پذیر هستند که با توریست تعامل می نمایند. گردشگران ژاپنی وقتی به ایران می آیند گاهی از ترافیک تهران خسته می شوند چون خودشان خیلی قانونمند و نظام مند رفتار می نمایند.

این فعال در حوزه گردشگری درباره جذابیت هایی که ایران می تواند برای ژاپنی ها داشته باشد هم بیان نمود: ژاپن جزیره ای است که طبیعتی بکر دارد و سواحل بسیار عالی اما به همین هم اکتفا ننموده اند و سواحل مصنوعی ساخته اند . فکر می کنم برای آنها شهرهای شاقتصادی ما جذابیتی ندارد ،منتها شکل زندگی سنتی در طبیعت ایران برای آنها جالب است. برای ژاپنی ها از مرکز تا جنوب ایران بسیار شگفت انگیز و تماشایی است چون آنها به عنوان مثال کویر ندارند و حضور در کویر برایشان جالب خواهد بود. اگر قرار باشد که تورهای ورودی از ژاپن به ایران بیاید بهتر است به سمت مرکز و جنوب ایران باشد اکنون بعضی از آژانسهای مسافرتی این کار را می نمایند و تور ورودی از ژاپن به ایران می آورند اما مخاطب آنها بیشتر گردشگران سالمند ژاپنی است. مخاطب اصلی ایران جوانان ژاپنی نیستند و ما نتوانسته ایم که آنها را جذب کنیم.

وی درباره سرمایه گذاری ژاپنی ها در ایران نیز بیان نمود: ژاپنی ها در جهان سرمایه گذاری می نمایند. سرمایه گذاری در ژاپن به حد کافی صورت گرفته دیگر جای توسعه در ژاپن نیست. آنها سرمایه مازاد دارند میزان سرمایه گذاری آنها در گردشگری و هتلداری کشورهای دیگر نشان می دهد که دیگر آنها از سرمایه گذاری در کشورشان به سمت سرمایه گذاری در کشورهای دیگر رفته اند . در این زمان است که ما باید کشورمان را به آنها معرفی کنیم تا سرمایه گذاری نمایند.

وی درباره امکاناتی که می توان در اختیار گردشگران ژاپنی قرار داد هم بیان نمود: ما اقامتگاه مناسب برای آنها نداریم. اقامتگاه ها و هتلها در ژاپن استاندارد واقعی دارند یک هتل 5 ستاره در ژاپن بسیار لوکس است طوری که نمونه آن را در هتلهای اروپا هم نمی بینیم. یک گردشگر خدماتی که در ژاپن می گیرد تا چند سال پیش در اروپا هم نمی گرفت. برای آنها سنت بوم گردی جذابیت دارد. آنها در کشورشان هتل لوکس و هتلهای سنتی دارند اما هتلهای سنتی شان گران تر است. بوم گردی بسیار شیک و تمیزی دارند. آنها در کنار خدمات اقامتی، توانسته اند خدمات جانبی خوبی بدهند به عنوان مثال اگر ما در ایران خزینه هایمان را خراب نموده ایم آنها توانسته اند در هتلهای سنتی این خزینه ها را احیا نمایند.

وی درباره نرخ سفر ژاپنی ها به ایران هم گفت: سفر 12 روزه ژاپنی ها به ایران حدود 4 هزار دلار نرخ دارد که برای آنها این قیمت خیلی خوب و ارزان است. قیمت ها در ایران با ژاپن قابل قیاس نیست. حمل و نقل در ژاپن بسیار گران است.

کی نژاد درباره سفر ایرانی ها و گردشگران کشورهای دیگر به ژاپن هم شرح داد: فکر نمی کنم از ایران حدود 500 نفر بیشتر در سال به ژاپن بروند. معمولا گردشگرانی که به ژاپن می روند افرادی هستند که کشورهای دیگر را دیده اند و حالا می خواهند ژاپن را هم ببینند اما بی شک همه آنها بعد از سفر می گویند که تجربه سفر به ژاپن برای آنها متفاوت است. همچنین توان اقتصادی این گردشگران بسیار متفاوت است چون تورهای ژاپن جزو تورهای گردشگری لوکس و گران قیمت به حساب می آید. گردشگران ژاپن، بیشتر آمریکایی، استرالیایی، کانادایی و اروپایی ها هستند. شهرهای اوسای، توکیو، هاکونه و کیوتو و نارا معمولا جزو شهرهای گردشگری ژاپن قرار دارند بعضی از این شهرها از نظر تاریخی و بعضی دیگر از لحاظ مدرنیته دیدنی هستند.

این فعال گردشگری درباره دریافت ویزای ژاپن هم بیان نمود: چند سال پیش عده زیادی به ژاپن برای کار رفتند و بازار را خراب کردند به همین دلیل اکنون برای ورود ایرانی ها به ژاپن سخت گیری می نمایند و می گویند که باید حتما تمکن اقتصادی داشته و تمام مدارک لازم توسط دادگستری تایید گردد. چون حداقل هزینه سفر به ژاپن چهار هزار دلار است. آماده کردن مدارک مورد احتیاج سفارت ژاپن زمان بر است. اما نکته مثبت این است که تا وقتی به گردشگر ویزا نداده، پول نمی گیرد. برعکس سفارت خانه های دیگر که اول پول می گیرند بعد اقدام به صدور ویزا می نمایند درصورتی هم که ویزا به گردشگر داده نگردد، پول را بر نمی گردانند.

وی درباره سفر هوایی به این کشور هم گفت: ما هنوز پرواز مستقیم به ژاپن نداریم باید برای سفر به این کشور اول به دوبی برویم و توقف داشته باشیمو بعد وارد ژاپن شویم سفر از ایران به ژاپن 7 ساعت طول می کشد اما به دلیل توقف در دوبی 11 ساعت باید زمان گذاشت. ضمن اینکه از این طریق هم دوبی پول بیشتری از ایرانی ها می گیرد و هم اینکه ایرانی ها در فرودگاه و در همان مدت توقف خرید زیادی می نمایند و از این طریق دوبی سود زیادی می برد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 562

به "علاقه ژاپنی ها به جاذبه های کویری، راهنمایی سرمایه به سمت گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علاقه ژاپنی ها به جاذبه های کویری، راهنمایی سرمایه به سمت گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید