فاطمی امین: ذخایر کالایی کشور مناسب است ، مردم از خرید های هیجانی بپرهیزند

به گزارش مجله روگذر، وزیر صنعت با اعلام اینکه ذخایر کالایی مناسبی در کشور داریم، گفت: مردم در روز های نخست اجرای طرح بزرگ جراحی اقتصادی و اصلاح نظام پرداخت یارانه ها از خرید های هیجانی که سبب التهاب در بازار می شود، بپرهیزند.

فاطمی امین: ذخایر کالایی کشور مناسب است ، مردم از خرید های هیجانی بپرهیزند

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، سیدرضا فاطمی امین؛ وزیر صنعت، معدن و تجارت این جراحی بزرگ اقتصادی و اصلاح پرداخت یارانه ها را به نفع مردم دانست و خاطرنشان کرد: یارانه ها به جای این که به ابتدای زنجیره (واردکنندگان) داده شود به انتهای زنجیره و مردم داده می شود که این موضوع در کارآمدی و بهینه سازی تولید مؤثر خواهد بود.

ذخایر کالایی به میزان کافی داریم

وی با اشاره به انجام مطالعات و جلسات تخصصی در اجرای طرح، توضیح داد: خوشبختانه ازنظر تأمین مواد اولیه و محصولات نهایی هیچ گونه نگرانی نداریم و به میزان کافی ذخایر کالایی (شامل لبنیات و کالا هایی مانند مرغ و تخم مرغ و روغن..) وجود دارد، اما مهم این است که در روز های اجرای طرح، التهاب و نگرانی در بازار رخ ندهد.

آرامش مردم و همراهی شبکه توزیع کالا مهم است

وزیر صمت آرامش مصرف کنندگان و مردم را بسیار مهم دانست و یادآور شد: نظام توزیع (شرکت های پخش، بنکداران و فروشگاه ها و..) نیز در این طرح ما را کمک کنند تا مسئله ای پیش نیاید.

فاطمی امین با اشاره به همکاری های بین بخشی در سطح دولت در اجرای طرح، توضیح داد: با همراهی مردم و کاهش خرید های هیجانی، التهابات روز های نخست اجرای طرح نیز مدیریت و کنترل خواهد شد.

رفع مشکل کمبود ماکارونی

وی به رفع مشکل کمبود ماکارونی در تهران و بسکمک از شهر ها به عنوان نمونه ای از مدیریت این روز ها اشاره کرد و ادامه داد: همان گونه که گفته شد در تأمین مواد اولیه و تولید مسئله ای نداریم، ممکن است کالارسانی و توزیع دچار اشکال شود که آن هم با همراهی مردم حل می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 تیر 1401 بروزرسانی: 9 تیر 1401 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 2126

به "فاطمی امین: ذخایر کالایی کشور مناسب است ، مردم از خرید های هیجانی بپرهیزند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فاطمی امین: ذخایر کالایی کشور مناسب است ، مردم از خرید های هیجانی بپرهیزند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید