فراکسیون اکثریت مجلس فراکسیون مردمی انقلاب نام گرفت

به گزارش مجله روگذر، دبیر کارگروه اجرایی فراکسیون مردمی انقلاب اسلامی از تغییر نام فراکسیون اکثریت مجلس خبرداد.

فراکسیون اکثریت مجلس فراکسیون مردمی انقلاب نام گرفت

احمد نادری در تبادل نظر با خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری مجله روگذر، با اشاره به اینکه فراکسیون در ایجاد وحدت میان نیروهای انقلاب نقش کلیدی دارد، اظهار کرد: تشکیل فراکسیون یک نُرم و هنجار پارلمانی در تمام نظام هاست و مجلس شورای اسلامی هم که برامده از بطن نظام مردم سالاری است از آن مستثنی نیست.

وی با بیان اینکه فراکسیون اکثریت در معادلات مجلس نقش کلیدی دارد، اضافه نمود: فراکسیون اکثریت همچنین امور مربوط به انتخاب رئیس و اعضای هیئت رئیسه مجلس را راهبری می نماید و انتخاب ها درون این فراکسیون صورت می گیرد.

نادری از تغییر نام فراکسیون اکثریت مجلس خبرداد و توضیح داد: در جلسه کمیته اجرایی پیشنهاد 16 اسم برای فراکسیون اکثریت داشتیم که در نهایت به یک اسم معین رسیدیم و در صورت تصویب در جلسه 57 نفره کشوری که آخر همین هفته برگزار می گردد، نام فراکسیون اکثریت مجلس یازدهم به فراکسیون مردمی انقلاب اسلامی (ما) تغییر می نماید.

دبیر کارگروه 11 نفره اجرایی فراکسیون موقت نیروهای انقلاب درباره وجود بعضی موازی کاری ها در معین ریاست مجلس اظهار کرد: اختلاف نظر طبیعی است، اما تمام تأکیدمان بر ایجاد وحدت است و امیداریم به سمتی حرکت کنیم که اختلافی وجود نداشته باشد؛ چرا که تنها راه موفقیت و کارآمدی مجلس را در توجه به مسائل و مسائل مردم می دانیم و این مهم تنها در سایه وحدت محقق می گردد.

منتخب مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس یازدهم تأکید کرد: همه نیروهایی که در قالب گفتمان انقلاب اسلامی به مجلس راه یافته اند از جبهه انقلابند و با توجه به وسعت در جبهه انقلاب، اختلاف سلیقه ها امری طبیعی است که به امید خدا به زودی حل می گردد و در سایه وحدت مجلسی کارآمد و کلیدی خواهیم داشت.

عضو کارگروه اجرایی فراکسیون موقت نیروهای انقلاب با تصریح اینکه برگزاری جلسات موازی از سوی عده ای برای رایزنی معین هیئت رئیسه و رئیس مجلس چیز جدیدی نیست، اظهار داشت: این جلسات بعد از پیروزی افراد در مجلس آغاز و به صورت متعدد و متناوب هم برگزار شده است، اما آنچه مسلم است جلسه نهایی برای معین رئیس و اعضای هیئت رئیسه در درون فراکسیون اکثریت خواهد بود.

وی با تأکید براینکه معتقدم بُعد رسانه ای چنین جلساتی بیشتر از واقعیتی است که اتفاق می افتد، گفت: به یقین تصمیم ها در خصوص گزینه های هیئت رئیسه در فراکسیون نیروهای انقلاب صورت می گیرد، اکنون هم کوشش می کنیم قبل از تشکیل فراکسیون دائمی، انتخاباتی داشته باشیم که گزینه های رئیس، نواب و سایر مسئولان هیئت رئیسه در آن معین گردد.

نادری با تأکید براینکه وحدت در میان جبهه نیروهای انقلاب حاکم است، اظهار کرد: در شورای موقت فراکسیون روی سازوکارها و نحوه انتخاب اعضای هیئت رئیسه کار می کنیم، آیین نامه ، مرامنامه و اساسنامه را تهیه نموده ایم. تا هفته آینده این سازوکار پس از تصویب در هیئت 57 نفره نهایی و اعلام می گردد.

منتخب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اواخر هفته جاری جلسه 57 نفره کشوری را داریم و منتخبان سراسر کشور برای تصویب تصمیمات هفته گذشته کارگروه 11 نفره اجرایی دور هم جمع می شوند و در صورت موافقت چند روز بعد کاندیداهای ریاست و نایب رئیسی مجلس را دعوت می کنیم که در جمع اعضا صحبت نمایند.

وی گفت: اگر هیئت 57 نفره با انتخاب اولیه گزینه های هیئت رئیسه موافقت کردند، این کار صورت می گیرد، اما در نهایت انتخاب رئیس و اعضای هیئت رئیسه منوط به برگزاری جلسه با تمام 230 نفر عضو فراکسیون است که تشکیل این جلسه به فاصله کوتاهی قبل یا بعداز تشکیل مجلس یازدهم خواهد بود.

4034/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 21 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1082

به "فراکسیون اکثریت مجلس فراکسیون مردمی انقلاب نام گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراکسیون اکثریت مجلس فراکسیون مردمی انقلاب نام گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید