مریم مقتدری، دانشجوی قلابی: چه کنم؛ عشق دندان پزشکی ام!

به گزارش مجله روگذر، روزنامه شهروند: دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی قلابی از آب درآمد؛ دختر متمولی که تنها به عشق دندانپزشکی و علاقه اش به این رشته دانشجوی این دانشگاه شد و بدون هیچ ثبت نامی در کلاس ها شرکت کرد. کمتر از یک سال به عنوان دانشجو در آن جا درس خواند و اتفاقا شاگرد زرنگ کلاس هم بود. تا این که با یک پز و قپی بین همکلاسی هایش دستش رو شد؛ همه فهمیدند که این دختر جوان اصلا نه دانشجو است و نه کنکور داده و نه مراحل ثبت نام را طی نموده است.

مریم مقتدری، دانشجوی قلابی: چه کنم؛ عشق دندان پزشکی ام!

ماموران کلانتری این دختر را دستگیر کردند و تحویل مقامات قضائی دادند. این در حالی است که وزارت بهداشت هم به این موضوع واکنش نشان داد و گفت که پیگیر جزییات دستگیری دانشجوی قلابی هستند و مسئولان حراست باید جوابگو باشند. وزارت بهداشت همچنین گفته که اگر جعل مدرکی در حوزه آموزشی و دانشجویی رخ داده باشد با متخلفان برخورد خواهد شد.

چندی پیش بود که با پیگیری حراست دانشگاه شهید بهشتی پرونده ای برای رسیدگی به کلانتری 163 ولنجک ارجاع شد. دختر جوانی بدون طی هیچ گونه مراحل ثبت نام و حتی شرکت در کنکور اقدام به حضور در کلاس های تئوری و عملی رشته دندانپزشکی دانشگاه شهید بهشتی کرده بود؛ بنابراین رسیدگی به این موضوع در دستور کار ماموران کلانتری نهاده شد و تحقیقات در این رابطه آغاز شد.

تجسس های پلیسی نشان داد که دختری بیست وسه ساله در کمتر از یک سال در کلاس های درس رشته دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی حاضر شده بود و در آن جا درس می خواند. گویا این دختر جوان به دیگر دانشجویان گفته بود که با پرداخت چندین میلیارد و بدون شرکت در کنکور در این دانشگاه ثبت نام کرده است که همین موضوع باعث نارضایتی دیگر دانشجویان شده و به همین دلیل اعتراض خود را به حراست دانشگاه گفتند.

تحقیقات پلیس نشان داد که متهم وضع اقتصادی خوبی دارد و به همین دلیل نیز زمانی که دیگر دانشجویان از وی در خصوص حضور و نحوه قبولی اش در دانشگاه پرسیده اند، مدعی شده که با پرداخت پول به دانشگاه امتیاز تحصیلی در این رشته را خریداری کرده است

سرهنگ رضا صادقی، رئیس کلانتری ولنجک، با اشاره به ادامه تحقیقات و اخذ مجوز از مقام قضائی گفت: ماموران کلانتری ولنجک با تکمیل شدن نتایج تحقیقات و اخذ مجوز از مقام قضائی روز یکشنبه این دختر جوان را دستگیر و به کلانتری منتقل کردند. این دختر در همان بازپرسی هایی اولیه به جرم خود اقرار کرد که هیچ گونه ثبت نامی در دانشگاه نداشته و با سوءاستفاده از بی توجهی عوامل حراست دم در ورودی دانشگاه وارد فضای دانشگاه شده و با توجه به علاقه ای که به رشته دندانپزشکی داشته، در کلاس های مربوط به آن شرکت می کرد.

تحقیقات پلیس نشان داد که متهم وضع اقتصادی خوبی دارد و به همین دلیل نیز زمانی که دیگر دانشجویان از وی در خصوص حضور و نحوه قبولی اش در دانشگاه پرسیده اند، مدعی شده که با پرداخت پول به دانشگاه امتیاز تحصیلی در این رشته را خریداری کرده است، اما در تحقیقات ماموران معین شد که این ادعا به هیچ عنوان صحت نداشته و چنین امکانی وجود ندارد.

وی درباره این که آیا این فرد اقدام به جعل کارت دانشجویی با مدارک دانشگاهی کرده بود یا خیر نیز گفت: هیچ جعلی در این زمینه رخ نداده بود و متهم تنها با سوءاستفاده از غفلت عوامل حراست در ورودی دانشگاه در کنترل کارت دانشجویی وارد دانشگاه می شد. در حال حاضر نیز برای این دختر جوان با شکایت حراست دانشگاه پرونده ای تشکیل شده و این فرد برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شده است.

این دختر که خودش هم تحصیلات دانشگاهی دارد، در گفت وگویی کوتاه با خبرنگار شهروندآنلاین ماجرای این اقدام عجیبش را شرح داد:

دلم می خواست پز بدهم

چرا دست به چنین کاری زدی؟

من عاشق رشته دندانپزشکی بودم؛ همواره دوست داشتم دندانپزشک شوم، ولی پیروز نشدم که در این رشته قبول شوم. وقتی یک روز داشتم از جلوی دانشگاه شهید بهشتی رد می شدم، با خودم گفتم به آن جا بروم و از دانشجویان رشته دندانپزشکی سوال هایی بپرسم. وقتی وارد می شدم به حراست آن جا گفتم که دانشجو هستم و کارتم همراهم نیست. بعد از آن بود که به سرم زد در کلاس ها شرکت کنم. برای همین پرس و جو کردم و فهمیدم که رشته دندانپزشکی چه زمان هایی کلاس دارد و دانشجویان این رشته چه درس هایی می خوانند. کتاب هایش را تهیه کردم و همین شد که رفت و آمدم به آن جا آغاز شد.

فکر نمی کردی که گیر بیفتی؟

نه تصور نمی کردم به این زودی گیر بیفتم و می خواستم هر طور شده دندانپزشک شوم.

سر کلاس به استاد ها چه می گفتی؟

گفته بودم دانشجوی انتقالی از دانشگاه خارج از کشور هستم؛ چون به خارج از کشور زیاد سفر کرده بودم و خانواده ام هم آن جا هستند، اطلاع زیادی از دانشگاه های آن جا دارم. برای همین آن ها هم حرفم را باور می کردند و اجازه می دادند سر کلاس بنشینم.

ماجرای این که به دوستانت گفته بودی با پول وارد این دانشگاه شدی چیست؟

اصلا چنین چیزی وجود نداشت. دانشجو ها از من سوال هایی می پرسیدند و برای این که از دست شان راحت شوم، چنین چیزی را گفتم؛ البته دلم می خواست کمی هم پز بدهم.

خودت مدرک تحصیلی داری؟

بله؛ لیسانس معماری دارم. یک شرکت معماری هم دارم، وضع اقتصادی ام خوب است و فقط به خاطر عشق و علاقه ام به این رشته این کار را کردم.

خانواده ات در خارج از کشور زندگی می نمایند؟

بله؛ ولی من در تهران و به تنهایی زندگی می کنم.

این فیلمی است که از متهم در فضای مجازی منتشر شده. او به عنوان نخبه در یکی از برنامه های قدیمی شبکه 4 حاضر شده تا به کنکوری ها روش های پیروزیت را آموزش دهد!

در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.

دانشگاه شهید بهشتی چه می گوید؟

کیانوش جهانپور مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت گفت که شرکت در کلاس های دانشگاه ها برای کسانی که بخواهند این کار را بنمایند خیلی هم سخت نیست و اتفاق چندان عجیبی نیفتاده است، اما موضوع پرداخت پول و دریافت مجوز تحصیل امکان ندارد.

محسن دالبند رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی: او چندی قبل با سوء استفاده از فضای ورودی مخصوص بیماران وارد دانشکده دندانپزشکی شده و ضمن حضور در بعضی فضا های آموزشی، اقدام به تبلیغات در فضای مجازی کرده و خود را به عنوان دانشجوی نخبه این دانشگاه معرفی کرده است.

محسن دالبند رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هم در خصوص او گفت: او چندی قبل با سوء استفاده از فضای ورودی مخصوص بیماران وارد دانشکده دندانپزشکی شده و ضمن حضور در بعضی فضا های آموزشی، اقدام به تبلیغات در فضای مجازی کرده و خود را به عنوان دانشجوی نخبه این دانشگاه معرفی کرده است. این فرد با برقراری ارتباط به وسیله فضای مجازی و حتی بعضی شبکه های تلویزیونی اقدام به تبلیغات شخصی خود در رابطه با مشاوره های کنکور و برنامه ریزی آموزشی کرده است. دالوند موضوع پرداخت پول و خرید جایگاه را هم کلا تکذیب کرد و گفت: پذیرش دانشجو در این دانشکده به وسیله سازمان سنجش و بر اساس دستورالعمل های وزارت بهداشت صورت می گیرد و هر ادعایی خلاف این کاملا کذب و غیر ممکن است.

تا اینجای کار موضوع صرفا سهل انگاری مسئولان مختلف و سوءاستفاده یک نفر از عنوان دانشگاه شهید بهشتی و ورود به فضای آموزشی این دانشگاه بود، اما وقتی دیروز مریم خانم تصمیم گرفت در پست های اینستاگرامی به قول خودش شفاف سازی کند ماجرا ابعاد دیگری هم پیدا کرد. او که به نظر می آمد باید بازداشت باشد و احتمالا با قید وثیقه آزاد شده، ویدئویی در صفحه اینستاگرامش (با 63 هزار دنبال نماینده) منتشر کرد و گفت: رئیس دانشگاه گفته که من از در ورودی بیماران وارد دانشگاه می شدم. از ایشان می خواهم که ظرف 24 ساعت آینده فیلم دوربین های مدار بسته را که ورود من از در ورودی بیماران را نشان می دهد منتشر نمایند وگرنه من افشاگری های بیشتری خواهم کرد.

به آرم روی روپوش دقت کنید

او ادامه داد: رئیس دانشگاه بگوید که من کجا روپوشم را عوض می کردم؟ آیا کسی که از در بیماران وارد دانشگاه می گردد کمد دارد؟ من آنجا کمد دارم و هنوز هم وسایلم در همان کمد است. مقتدری بعد از این حرف ها از هم کلاسی هایش خواست که اجازه جا به جایی وسایل او را ندهند و بعد هم تمام کسانی را که با آبروی او بازی کرده اند تهدید کرد و گفت: حتی اگر 200 نفر هم در این ماجرا شرکت داشته باشند من تا پای جان می ایستم و از آبرویم دفاع می کنم.

بخش دیگری از حرف هایش که در شبکه های اجتماعی هم بازتاب زیادی داشت آنجا بود که گفت: من با تکیه بر رزومه و اعتبار علمی بالایی که در کشور های مختلف از جمله آلمان داشتم بعد از صحبت با یکی از معتبرترین و مرجع ترین افراد دانشگاه شهید بهشتی مجوز تحصیل در این دانشگاه را به صورت افتخاری پیدا کردم و تا قبل از دریافت این مجوز هیج حضوری در کلاس ها نداشتم. مقتدری در نهایت هم به مخطبان وعده می دهد که به زودی افشاگری های بیشتری خواهد نمود و پشت پرده ماجرا را شرح خواهد داد. حالا باید دید با ادعا های تازه ای که این دختر مطرح کرده موضوع به چه شکل پیش خواهد رفت. این 2 فیلم دفاعیات مریم را اینجا ببینید:

در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.

منبع: برترین ها
انتشار: 1 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 467

به "مریم مقتدری، دانشجوی قلابی: چه کنم؛ عشق دندان پزشکی ام!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مریم مقتدری، دانشجوی قلابی: چه کنم؛ عشق دندان پزشکی ام!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید