مسکو از دستور کار شورای حکام آژانس درباره ایران اطلاع داد

به گزارش مجله روگذر، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین امروز چهارشنبه در پیامی توئیتری نوشت: شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی لحظاتی پیش آنالیز گزارش راستی آزمایی درباره ایران را تکمیل کرد و نکاتی را از این سند یادداشت کرد.

مسکو از دستور کار شورای حکام آژانس درباره ایران اطلاع داد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین در این خصوص بیان کرد: اکنون شورای حکام آنالیز گزارش ها درباره کاربرد پادمان ها در کره شمالی، سوریه و ایران را شروع نموده است (گزارش ممانعت از دسترسی به دو سایت در ایران).

این درحالیست که رافائل گروسی رئیس جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی در سخنانی مدعی شده بود که از ایران خواسته است تا درباره مکان اعلام نشده در تهران که در آنجا سال گذشته ذرات اورانیوم پیدا شده بود، شفاف سازی کند.

گروسی همچنین مدعی شده بود که ایران باید تصمیم بگیرد تا با روشی شفاف تر با آژانس برای ارائه توضیحات لازم همکاری کند.

در مقابل ادعای آژانس، ایران توضیح داد که چنین درخواست هایی باید بر مبنای دلایل شفاف و اصول مطابق با اسناد مرتبط آژانس باشند، که درخصوص دو درخواست اخیر برای دسترسی تکمیلی، صدق نمی کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 924

به "مسکو از دستور کار شورای حکام آژانس درباره ایران اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو از دستور کار شورای حکام آژانس درباره ایران اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید