موزه ای هلندی یکی از تابلوهای کاندینسکی را به وارثان یک مجموعه دار یهودی باز می گرداند (تور ارزان هلند)

به گزارش مجله روگذر، ایسنا/ براساس خبرهای واصله، موزه ای هلندی یکی از تابلوهای کاندینسکی را به وارثان یک مجموعه دار یهودی باز می گرداند.

موزه ای هلندی یکی از تابلوهای کاندینسکی را به وارثان یک مجموعه دار یهودی باز می گرداند (تور ارزان هلند)

با تور ارزان هلند از کشور آسیاب های بادی دیدن کنید و در شهر زیبای آمستردام هلند گشت و گذار کنید.

مسئولان یک موزه هلندی اعلام کردند تابلو نقاشی که واسیلی کاندینسکی نقاش مشهور روس در سال 1910 میلادی خلق نموده و در طول جنگ جهانی دوم غارت شده است را به وارثان یک خانواده یهودی باز می گرداند.

این تصمیم در نتیجه یک جدال قانونی طولانی بر سر مالکیت نقاشی اتخاذ شده است. این نقاشی از سال 1951 در مجموعه موزه Van Abbemuseum واقع در آیندهوون نگهداری میشده است.

این تابلو نقاشی که چشم انداز و کلیسا نام دارد، از موزه دولتی به بستگان جوانا مارگارت استرن لیپمن (Johanna Margarethe Stern-Lippmann) مجموعه دار ساکن برلین که پیش از جنگ جهانی دوم آثار هنری مدرن را جمع آوری میکرد، رسید.

این نقاشی به وسیله یک دلال آثار هنری اهل لاهه به دست مسئولان این موزه رسیده است. این دلال در خرید و فروش تابلوهای نقاشی توقیف شده دوران جنگ جهانی دوم نقش داشته است.

وارثان مجموعه دار آلمانی نخستین بار در سال 2016 خواهان استرداد این تابلو نقاشی از موزه شدند. این خانواده در سال 2019 نیز بار دیگر درخواست بازگرداندن این تابلو نقاشی را ارائه کردند.

ارزش این تابلو نقاشی اعلام نشده است، اما تابلوهای نقاشی مشابه متعلق به این دوره از فعالیت کاندینسکی همانند نقاشی با خانه ها (1909) حدود 22 میلیون دلار ارزش گذاری شده است.

واسیلی کاندینسکی نقاش روس و پیشگام هنر انتزاعی بود. در حال حاضر تابلو نقاشی نقاشی با خطوط سفید که در سال 2017 به قیمت 41 میلیون دلار در حراجی ساتبیز فروخته شد، به عنوان گران ترین اثر این هنرمند شناخته می گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 31 شهریور 1401 بروزرسانی: 31 شهریور 1401 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 2188

به "موزه ای هلندی یکی از تابلوهای کاندینسکی را به وارثان یک مجموعه دار یهودی باز می گرداند (تور ارزان هلند)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه ای هلندی یکی از تابلوهای کاندینسکی را به وارثان یک مجموعه دار یهودی باز می گرداند (تور ارزان هلند)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید