نشستی برای سنایی و محمدتقی مدرس رضوی

به گزارش مجله روگذر، صندلی استاد محمدتقی مدرس رضوی در تصحیح و تفسیر آثار سنایی آنالیز می گردد.

نشستی برای سنایی و محمدتقی مدرس رضوی

به گزارش مجله روگذر به نقل از روابط عمومی شهر کتاب، چهل ودومین نشست از مجموعه درس گفتارهایی درباره سنایی در روزهای چهارشنبه 25 مهر، ساعت 16:30 به تحلیل و آنالیز صندلی استاد محمدتقی مدرس رضوی در تصحیح و تفسیر آثار سنایی و رونمایی از تصحیح جدید حدیقه الحقیقه به همت دکتر محمدجعفر یاحقی و دکتر مهدی زرقانی اختصاص دارد که با حضور استاد محمد روشن، دکتر محمدجعفر یاحقی، دکتر مهدی محبتی و دکتر مهدی زرقانی در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه سوم برگزار می گردد.

بی تردید مهم ترین گام برای هرگونه تحلیل و استنتاج از اثر کلاسیک ادبی در مرتبه اول، ارائه متنی منقح و مستند از آن اثر است. بدون دست یابی به اصل گفته ها یا متنی نزدیک به اصل، هرگونه برداشت و تحلیل و تفسیر، قدم نهادن در جاده ای مه آلود و لغزان است که نمی توان مطمئن بود ره به کجا خواهد برد.

در تصحیح و معرفی آثار سنایی، استاد مرحوم مدرس رضوی بیش و پیش از همه کوشش کرد و با تحمل رنج های طاقت سوز آثاری نسبتا مستند و منقح از آن ها ارائه داد که کماکان مورد استناد اهل تحقیق و علاقه مندان آثار سنایی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 بهمن 1397 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 70

به "نشستی برای سنایی و محمدتقی مدرس رضوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشستی برای سنایی و محمدتقی مدرس رضوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید