هشدار WHO نسبت به کمبود شدید سرنگ در سال 2022

به گزارش مجله روگذر، سازمان دنیای بهداشت (WHO) نسبت به کمبود شدید سرنگ در دنیا در سال 2022 هشدار داد.

هشدار WHO نسبت به کمبود شدید سرنگ در سال 2022

به گزارش خبرنگاران، سازمان دنیای بهداشت روز گذشته (سه شنبه) هشدار داد که ممکن است دنیا در سال 2022 با دو میلیارد کمبود سرنگ روبرو گردد که در صورت عدم ارتقای فرایند فراوری، کوشش ها برای توسعه واکسیناسیون در سطح دنیا با مشکل روبرو خواهد شد.

کمبود سرنگ در نتیجه کمپین تزریق واکسن کووید-19 است چرا که در سراسر دنیا میلیاردها سرنگ بیش از حد معمول مورد استفاده قرار گرفته که به شدت باعث کاهش منابع دنیای شده است.

یکی از مشاوران ارشد سازمان دنیای بهداشت در حوزه دسترسی به داروها و محصولات بهداشتی گفت: با افزایش عرضه واکسن کووید-19، عرضه سرنگ نیز باید به سرعت ادامه یابد.

آمارهای منتشر شده در خبرگزاری فرانسه حاکی از آن است که در دنیا بیش از 7.25 میلیارد واکسن کووید-19 تزریق شده است. این رقم تقریبا دو برابر آمار واکسیناسیون در سال و دو برابر تعداد سرنگ های مورد احتیاج است.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ساینس الرت، به گفته کارشناسان سازمان دنیای بهداشت، یکی از نتایج جدی کمبود سرنگ می تواند تاخیر در فرایند معمول واکسیناسیون باشد که اگر نسل جوان واکسیناسیون متداول دوران کودکی را از دست بدهد، سلامت عمومی را تحت تاثیر قرار می دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 بهمن 1400 بروزرسانی: 3 بهمن 1400 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1980

به "هشدار WHO نسبت به کمبود شدید سرنگ در سال 2022" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار WHO نسبت به کمبود شدید سرنگ در سال 2022"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید