ورزش ساده و کم هزینه ای که موجب طول عمر می گردد

به گزارش مجله روگذر، نتایج تحقیقات نشان می دهد هر گونه فعالیت بدنی که باعث عرق کردن گردد و نفس را بند آورد، امید به زندگی و طول عمر را به اندازه قابل توجهی افزایش می دهد.

ورزش ساده و کم هزینه ای که موجب طول عمر می گردد

به گزارش ایسنا به نقل از سایکولوژی، کسانی که در بعضی از انواع ورزش های شدید مانند تنیس رقابتی، آهسته دویدن یا ایروبیک شرکت می نمایند، نسبت به آن هایی که فعالیت های میانهی مانند تنیس محبت آمیز، کار های خانه یا شنا انجام می دهند، بیشتر عمر می نمایند.

این یافته حاصل نتایج مطالعه بزرگ استرالیایی است که 204 هزار و 542 فرد میانسال و مسن را طی 6 سال مورد آنالیز قرار داده است.

آنان پیشنهاد کردند سطوح بالاتر فعالیت شدید تاثیر بسیار بهتری نسبت به فعالیت میانه بر سلامت انسان دارد.

نتایج آن ها نشان می دهد خطر مرگ زودهنگام در کسانی که ورزش های شدید انجام می دهند، در مقایسه با آنانی که فقط ورزش میانه انجام می دهند، 13 درصد کمتر است.

دکتر کلاوس گبل، محقق ارشد این تحقیق، گفت: مزایای فعالیت شدید برای مردان و زنان در تمام سنین صادق و مستقل از کل زمان صرف شده برای فعالیت است.

نتایج نشان می دهد که چه چاق باشید، چه لاغر و چه بیماری قلبی یا دیابت داشته باشید یا خیر، اگر بتوانید فعالیت های شدید را مدیریت کنید، این موضوع می تواند مزایای قابل توجهی برای طول عمر داشته باشد.

در حال حاضر سازمان بهداشت جهانی و مقامات بهداشتی در ایالات متحده، استرالیا و بریتانیا به جمعیت بزرگسال توصیه می نمایند که حداقل 75 دقیقه فعالیت شدید یا 150 دقیقه فعالیت میانه در هفته انجام دهند.

محققان پیشنهاد می نمایند دستورالعمل های بالینی و بهداشت عمومی باید تمرینات با شدت شدید را برای بهبود امید به زندگی افراد توصیه نمایند.

شرکت نمایندگان در این مطالعه به گروه تقسیم شدند؛ کسانی که ورزش میانه داشتند و کسانی که حداقل 30 درصد از تمرینات خود را با شدت بالا انجام می دادند.

خطر مرگ و میر در افرادی که کمی فعالیت شدید انجام می دادند، در مقایسه با افرادی که ورزش شدید انجام نمی دادند، 9 درصد کمتر بود.

کسانی که بیش از 30 درصد ورزش با شدت بالا انجام دادند، 13 درصد کمتر از میزان معمول مرگ و میر را نشان دادند.

دکتر گبل گفت: نتایج تحقیقات ما نشان می دهد که حتی میزان کمی از فعالیت شدید می تواند به کاهش خطر مرگ زودهنگام یاری کند.

نتایج مطالعات قبلی نشان می دهد که تمرینات اینتروال با کوشش های شدید کوتاه اغلب برای افراد مسن از جمله کسانی که اضافه وزن دارند یا چاق هستند، مناسب است.

منبع: فرارو
انتشار: 7 دی 1401 بروزرسانی: 7 دی 1401 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 2229

به "ورزش ساده و کم هزینه ای که موجب طول عمر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورزش ساده و کم هزینه ای که موجب طول عمر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید