وقتی راه می رویم، چه اتفاقی در مغز می افتد؟

به گزارش مجله روگذر، کمی تحرک، حتی در حال نشستن، پیاده روی و حرکت، رسیدن به ایده های جالب را آسانتر می سازد. این بینش بیش از 2000 سال قدمت دارد و در بین فلاسفه یونان باستان شناخته شده است.

وقتی راه می رویم، چه اتفاقی در مغز می افتد؟

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ساینس دیلی، دکتر باربارا هندل، عصب شناس از دانشگاه وورزبرگ آلمان، معتقد است: تحقیق ما نشان می دهد که این تحرک نیست که به ما کمک می کند انعطاف پذیرتر فکر کنیم. بلکه آزادی انجام حرکات خود مشخص کننده، مسئول این فرایند هستند.

حتی حرکات جزئی در هنگام نشستن، خلاقیت را بهبود می بخشد. مهم آن است که حرکت سرکوب نشود یا مجبور به الگو های منظم نگردد. محقق JMU دانشگاه وورزبرگ آلمان گفت که متاسفانه، زمانی که افراد به عنوان مثال روی یک صفحه نمایش کوچک تمرکز می کنند، این اتفاق می افتد.

افزایش استفاده از تلفن های همراه و دستگاه های مشابه، همچنین در زمینه آموزش در زمان همه گیری کرونا، می تواند تأثیر منفی بر فرآیند های شناختی مانند خلاقیت داشته باشد.

با این حال ارتباط حرکت و شناخت از نظر علمی چیست؟ هنگام راه رفتن در مغز چه اتفاقی می افتد؟ آیا افرادی که به ندرت حرکت می کنند خلاقیت کمتری دارند؟ بر این اساس، حتی حرکات کوچک در هنگام نشستن نیز می تواند اثرات مثبت یکسانی بر تفکر خلاق داشته باشند.

محققان معتقدند در بلندمدت، یافته های آن ها می تواند به درک بهتر بیماری هایی که بر حرکات بدن و همچنین فرآیند های شناختی تأثیر می گذارند کمک کند.

منبع: فرارو
انتشار: 22 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1401 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 2087

به "وقتی راه می رویم، چه اتفاقی در مغز می افتد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وقتی راه می رویم، چه اتفاقی در مغز می افتد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید