پیشنهاد برگزاری جشنواره سینمایی در کیش

به گزارش مجله روگذر، به گفته مسئولان کیش این ظرفیت را دارد تا مانند کن دارای جشنواره ای اختصاصی باشد و محصولات سینمایی از داخل سرزمین اصلی و سایر کشورها در این جشنواره نمایش داده شوند.

پیشنهاد برگزاری جشنواره سینمایی در کیش

مظفری با بیان اینکه جشنواره فیلم کیش می تواند ویترین فیلم های مهم باشد، گفت: جشنواره کن از سال 1939 تاکنون، هرسال به مدت 10 روز میزبان سینماگران دنیا و محلی برای پیش نمایش فیلم های جدید از تمام ژانرهاست.

مظفری با اشاره به اینکه سازمان منطقه آزاد کیش تلاش دارد در سال های آینده 7 مرکز فرهنگی هنری و موزه را در جزیره تاسیس کند، پیشنهاد کرد دبیرخانه دائمی جشنواره های خاص در کیش راه اندازی شود. او مراسم فرشقرمز هنرمندان ایرانی در جزیره کیش را رویدادی مهم دانست و گفت: جشنواره فیلم سینماتورز که با حضور برخی از هنرمندان سینمای ایران در جزیره کیش برگزار گشت ضمن تقدیر از فیلم های منتخب اکران 97 در حوزه گردشگری و بازنمایی زیبایی های طبیعی و شهری ایران، از سه چهره ماندگارسینمای ایران علی نصیریان، رضا کیانیان به دلیل پیشتازی در فرهنگ سازی حفاظت از محیط زیست و محمود کلاری به سبب ثبت قاب های ماندگار از جلوه های بصری ایران تجلیل ویژه به عمل آمد.

مظفری با بیان اینکه این مراسم با سرمایه گذاری بخش خصوصی در جزیره کیش برگزار گشت، گفت: این جشن، جامه عمل پوشاندن به تکریم واقعی از سرمایه های فرهنگی کشور بود. وی اضافه کرد: سازمان منطقه آزاد کیش امیدوار است با حضور این هنرمندان، جزیره تبدیل به منطقه ای برای صدور هنر به دنیا شود.

منبع: دنیای اقتصاد

منبع: همگردی
انتشار: 4 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 376

به "پیشنهاد برگزاری جشنواره سینمایی در کیش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد برگزاری جشنواره سینمایی در کیش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید