پیکان، محکوم به پرداخت طلب پیمان اکبری شد

به گزارش مجله روگذر، کمیته انضباطی فدراسیون والیبال، باشگاه پیکان تهران را محکوم به پرداخت طلب سرمربی تیم والیبال این باشگاه در سال 96 کرد.

پیکان، محکوم به پرداخت طلب پیمان اکبری شد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، جلسه کمیته انضباطی این فدراسیون در تاریخ 26 خرداد ماه با حضور اعضا به منظور رسیدگی به درخواست پیمان اکبری سرمربی باشگاه پیکان در لیگ برتر والیبال سال 1396 مبنی بر مطالبه الباقی مبلغ قراردادش تشکیل شد.

در این نشست که با حضور اکبری و نماینده باشگاه پیکان برگزار گردید، پس از استماع اظهارات طرفین، کمیته انضباطی 10 روز برای حصول سازش به طرفین مهلت داد که با گذشت این مدت، توافق حاصل نشد و با اعلام ختم رسیدگی، رای کمیته انضباطی به شرح زیر صادر شد:

پیمان اکبری با ارائه قرارداد سال 1396 که به عنوان سرمربی باشگاه پیکان به مبلغ 600 میلیون تومان عقد قرارداد نموده است و توافق نامه 21 دی ماه 96 با باشگاه مذکور، ادعا نموده جمعاً مبلغ 145 میلیون تومان از باشگاه پیکان طلبکار است؛ با این شرح که 30 میلیون تومان از اصل مبلغ قرارداد که 600 میلیون تومان بوده، باقی مانده است و بابت مالیات، 25 میلیون تومان از حساب او کسر شده، اما به اداره مالیات واریز نشده است. 10 درصد به عنوان جریمه از او کسر شده که باشگاه مجاز به کسر 5 درصد بوده است و مازاد بر آن، با نظر فدراسیون است و 10 درصد سهم فدراسیون نباید از او کسر می شد، زیرا مشمول معافیت از پرداخت این مبلغ بوده است؛ چون از اعضای کادر فنی تیم ملی بوده است و این مبلغ باید علاوه بر مبلغ قرارداد، به او پرداخت گردد.

نماینده باشگاه، در جواب عنوان داشته که 30 میلیون الباقی طلب اکبری مورد تائید است و در مورد 60 میلیون تومان اگر دلیل ارائه گردد، باشگاه می پذیرد. در مورد 5 درصد مازاد، کمیته انضباطی اتخاذ تصمیم کند و در مورد مالیات، مدارک ارائه می گردد.

در نتیجه و نظر به این که مانده طلب ادعایی پیمان اکبری به مبلغ 30 میلیون تومان مورد تائید نماینده باشگاه قرار گرفته است، باشگاه پیکان مکلف به پرداخت مبلغ 30 میلیون تومان بابت اصل طلب قرارداد به نامبرده است.

در مورد مبلغ 25 میلیون تومان مالیات اکبری که از وی کسر شده و به حساب اداره مالیات واریز نشده است، نظر به این که باشگاه پیکان مدرکی مبنی بر واریز این وجه به اداره دارایی ارائه ننموده است، ادعای نامبرده مقرون به واقع تشخیص داده شد و باشگاه پیکان موظف به پرداخت مبلغ 25 میلیون تومان به آقای اکبری است.

خواسته ایشان مبنی بر دریافت 30 میلیون تومان بابت 5 درصد جریمه مازاد بر 5 درصد که فدراسیون باشگاه ها را در مورد اعمال آن مجاز دانسته است، نظر به این که اکبری در ذیل توافق نامه مورخ 21 دی ماه 98 اعمال جریمه 10 درصد را پذیرفته است، مورد پذیرش نیست و محکوم به رد است.

با توجه به نامه شماره 12372، 275 مورخ 23 مهر 1396 فدراسیون والیبال مبنی بر معافیت پیمان اکبری از پرداخت 10 درصد حق فدراسیون، باشگاه پیکان ملزم به پرداخت 10 درصد قرارداد بابت سهم فدراسیون معادل 60 میلیون تومان است.

بنابراین باشگاه پیکان در مجموع محکوم به پرداخت مبلغ 115 میلیون تومان به پیمان اکبری بابت الباقی مبلغ قرارداد ایشان است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1156

به "پیکان، محکوم به پرداخت طلب پیمان اکبری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیکان، محکوم به پرداخت طلب پیمان اکبری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید