گردشگری اولویت نخست توسعه خلخال است

به گزارش مجله روگذر، نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی، گردشگری را اولویت نخست توسعه خلخال در جنوب استان اردبیل دانست.

گردشگری اولویت نخست توسعه خلخال است

به گزارش مجله روگذر به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردبیل، بشیر خالقی نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی امروز پنجشنبه 24 آبان 97 در جلسه آنالیز مسائل سرمایه گذاران بخش گردشگری خلخال توضیح داد: در مقایسه با سایر حوزه ها، خلخال و کوثر در بخش گردشگری ظرفیت های متعددی دارد.

او اضافه نمود: در گردشگری زمستانی، گردشگری مذهبی، گردشگری طبیعت و گردشگری تاریخی آثار متعددی در این شهرستان ها وجود دارد که می تواند به عنوان محور توسعه مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی با اذعان به اهمیت زیرساخت راه در توسعه گردشگری اضافه نمود: به منظور بهبود محورهای مواصلاتی پروژه های متعددی در خلخال اجرا می گردد.

او با اشاره به اینکه برای برخی پروژه ها اعتبار ملی دریافت شده است، ادامه داد: با تکمیل پروژه های راهسازی می توان شاهد رونق حضور گردشگران و افزایش ماندگاری آن ها شد.

خالقی همچنین به ضرورت حمایت از سرمایه گذاران گردشگری تاکید نمود و بیان داشت: هر چه فاصله سرمایه گذار و دستگاه های اجرایی کاهش یابد بیشتر شاهد کاهش مسائل خواهیم بود.

برگزاری جلسات آنالیز مسائل سرمایه گذاری در شهرهای اردبیل

نادر فلاحی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل در این نشست از برگزاری جلسات دوره ای آنالیز مسائل سرمایه گذاری در شهرهای این استان اطلاع داد.

فلاحی توضیح داد: اولین جلسه در شهرستان خلخال برگزار شده و در تمامی شهرستان های استان جلسات آنالیز مسائل با حضور مسئولان شهرستان و نماینده محترم برگزار می گردد.

او اضافه نمود: هدف اداره کل در این جلسات احصا و برطرف مسائل سرمایه گذاران به ویژه در بخش گردشگری استان تا بتوان پروژه های راکد را مجددا فعال کرد.

به گفته مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردبیل اضافه نمود: در این جلسات مسائل سرمایه گذاران آنالیز شده و با همکاری مسئولان شهرستانی حل و فصل می گردد.

او همچنین در خصوص گردشگری خلخال اضافه نمود: چشم انداز اداره کل تبدیل خلخال به قطب سوم گردشگری استان است و اداره کل آماده تامین زیرساخت پروژه های سرمایه گذاری است.

فلاحی بیان داشت: همچنین در خصوص رونق گردشگری و افزایش ماندگاری گردشگران انتظار ما مشارکت بخش خصوصی جهت رونق بوم گردی در این شهرستان است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردبیل اضافه نمود: همچنین لازم است پروژه ها با اولویت بندی اجرا شده و در هر شهرستان یک یا چند پروژه در کمترین زمان به اتمام برسد.

او با اشاره به ضرورت تکمیل موزه رختشور خانه در خلخال متذکر شد: پروژه های شاخص باید در اولویت قرار گیرند.

فلاحی در ادامه صحبت های خود به ساماندهی جامعه صنفی هتل داران و انتقال آن از سرعین به اردبیل نیز اشاره و تاکید نمود: در عین حال ساماندهی خانه مسافرها نیز شروع شده و به غیر از تعدادی که دارای مجوز است در خصوص مابقی مطابق قانون رفتار خواهد شد.

12 روستا در خلخال برای راه اندازی اقامتگاه بوم گردی مطالعه می گردد

فرماندار خلخال از مطالعه 12 روستا در این شهرستان جهت راه اندازی اقامتگاه بوم گردی اطلاع داد.

فریدون بابایی در این نشست توضیح داد: روستاهای متعددی در این شهرستان قابلیت راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی را دارد که ارائه پکیجی با مطالعه 12 روستا شروع شده است.

او اضافه نمود: در گذشته نیز با مشارکت بخش خصوصی اقامتگاه بوم گردی در روستای کزج دایر شده که یکی از مجموعه های موفق بوده و خود روستای کزج به لحاظ جغرافیا و معماری از اهمیت بالایی برخوردار است.

فرماندار خلخال متذکر شد: به منظور رشد گردشگری خلخال همچنین رونق مناطق نمونه نیز در دستور کار قرار گرفته و به ویژه رونق منطقه نمونه گردشگری ازناو برای این منطقه حیاتی است.

به گفته بابایی خلخال به سمت رشد و توسعه گردشگری گام برداشته و مهمترین سیاست ما این است که خلخال از وضعیت عبوری خارج شده و ماندگاری گردشگران در آن افزایش یابد.

رئیس شورای اداری شهرستان خلخال همچنین به حمایت از پروژه های سرمایه گذاری اشاره و توضیح داد: اولویت اسکان گردشگران در این شهرستان با سرمایه گذاران بخش اقامتی است و سایر اقامتگاه ها نیز باید مطابق ضوابط رفتار نمایند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 16 فروردین 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 174

به "گردشگری اولویت نخست توسعه خلخال است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگری اولویت نخست توسعه خلخال است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید