گریز صنعت فیلم و تلویزیون کانادا از مهلکه کرونا

به گزارش مجله روگذر، صنعت فیلم و تلویزیون کانادا که مانند سایر صنایع فیلمسازی سراسر دنیا به خاطر محدودیت های سفر و فاصله گذاری اجتماعی با وقفه ها و تاخیر در فیلمبرداری پروژه های سینمایی و فستیوال ها روبرو شده بود هم اکنون فصل جدیدی از فعالیت های خود را گشوده است. با توجه به تضعیف اقتصاد و تعطیلی های گسترده تردیدی نیست که استقامت صنعت فیلمسازی با ویروس کرونا به محک گذاشته شده است. اما آسیب پذیری صنعت تفریح کانادا روی دیگری هم دارد؛ صنعت فیلمسازی و تفریح کانادا نشان داده که از استقامت خوبی برخوردار است و همچنان به راه خود ادامه می دهد.

گریز صنعت فیلم و تلویزیون کانادا از مهلکه کرونا

در سراسر کانادا اقداماتی برای حمایت از هنرمندان و پرسنل فنی پشت صحنه که در این صنعت مشغول فعالیت هستند اندیشیده شده است. سینما و تلویزیون سهم مهمی در اقتصاد کانادا دارد. بنا به نقل از انجمن فیلم کانادا بیش از 180,900 نفر - از پرسنل فنی گرفته تا گریمورها و هنرمندان و صدابرداران - سالانه در این صنعت کار می نمایند. سال پیش تولیدات سینما و تلویزیون کانادا 12.8 میلیارد دلار برای اقتصاد کانادا سودآوری داشته است.

ظرف هفته گذشته چندین استان کانادا منجمله بریتیش کلمبیا، منیتوبا، انتاریو و کبک اعلام کردند که در مراحل نهایی بازگشایی قرار دارند و هم اکنون اجازه فیلمبرداری داده اند یا در شرف اعطای مجوز فیلمبرداری هستند. این استان ها بعلاوه اجازه برگزاری مراسم عمومی و بازگشایی سینماها را طی روزهای پیش رو داده اند. استان کبک در اقدامی جالب توجه برای حمایت از صنعت سینما و تلویزیون چندذ هفته پیش خبر از اجرای بسته حمایت مالی موقت به ارزش چندمیلیون دلار داد.

از سوی دیگر تهیه نماینده های سینما و تلویزیون آمریکا نیز حتی با وجود محدودیت های کرونایی فیلمبرداری خود را در کانادا از سر گرفته اند .تولیدات سینمایی و تلویزیونی با پروتکل های نو کرونا در حال اجرا هستند. این پروتکل ها عبارت اند از : فاصله گذاری اجتماعی سر صحنه، استفاده از تجهیزاتی نظیر ماسک و دستکش برای عوامل پشت صحنه، استخدام پرسنل ویژه برای نظافت و بازرسی های امنیتی بیشتر. بازیگران و عوامل پشت صحنه ای که از خارج از کانادا می آیند قبل از حضور در محل فیلمبرداری باید تا دو هفته خود را قرنطینه نمایند.

ویزای کار برای فعالیت در سینما و تلویزیون کانادا

عوامل خارجی که مایل به فعالیت در سینما و تلویزیون کانادا هستند، خواه برای پروژه های تبلیغاتی یا فیلمبرداری فیلم و سریال، باید واجد شرایط زیر باشند تا راحت تر ویزای کار دریافت نمایند:

  • عوامل فیلمبرداری و بازیگران و سایر پرسنل می توانند از مزایای ویزای کار موسوم به Significant Benefit Work Permit بهره مند شوند. این ویزای کار نیازی به LMIA ندارد چرا که عوامل فیلم و سریال به خودی خود مزایای فرهنگی و مالی زیادی برای اقتصاد و جامعه کانادا به همراه دارند.
  • تهیه نمایندگان اما می توانند به عنوان سرمایه گذار در کسب و کار ویزای کار دریافت نمایند. از جمله شرایط این ویزا این است که تهیه نماینده رزومه خود را ارائه و در آن شایستگی های خود را به عنوان تهیه نماینده فیلم نشان دهد.
منبع: ویزا موندیال
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1959

به "گریز صنعت فیلم و تلویزیون کانادا از مهلکه کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گریز صنعت فیلم و تلویزیون کانادا از مهلکه کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید