گزینه های یحیی برای تغییر در ترکیب پرسپولیس

به گزارش مجله روگذر، در حالی که بازیکنانی مثل علیرضا بیرانوند، گئورگی گولسیانی، یورگن لوکادیا و میلاد سرلک جزو خوب های پرسپولیس در خطوط دفاع و حمله بوده اند، هافبک های تدافعی مثل کامیابی نیا و اسدبیگی نمایش های قابل قبولی ارائه داده اند و البته نفراتی مثل دانیال اسماعیلی فر و مرتضی پورعلی گنجی با وجود نوسان شان خوب کار نموده اند، اما در بخش تهاجمی خط میانی تقریباً با قاطعیت می توان گفت همه بازیکنان بد و ضعیف بوده اند.

گزینه های یحیی برای تغییر در ترکیب پرسپولیس

سروش رفیعی، مهدی ترابی و سعید صادقی سه بازیکن اصلی یحیی در بخش تهاجمی خط میانی هستند که در هر 10 بازی ابتدای فصل در ترکیب اصلی قرار گرفته اند (فقط رفیعی در بازی با سپاهان نیمکت نشین شد)، اما غیر از یک نمایش درخشان از صادقی مقابل تیم طرفدار و یک پاس گل مشخص نماینده از مهدی ترابی در اراک، از این سه بازیکن چه نکته شاخص یا نمایش فوق العاده ای دیده ایم که بشود روی آن ها انگشت گذاشت؟

سه هافبک پرسپولیس که معمولاً در هر مسابقه با وجود نمایش ضعیف شان در مسابقه بعدی هم فیکس هستند و خیلی سخت تعویض می شوند یا اصلاً تعویض نمی شوند تا به امروز نتوانسته اند انتظارات طرفداران را برآورده نمایند. صادقی که ثابت نموده یک بازیکن معمولی است، ترابی از آن ستاره مشخص نماینده فصول قبل فاصله زیادی دارد و سروش رفیعی نصف بازیکن فصل قبل سپاهان هم نیست.

در چنین شرایطی یحیی بعضاً از بازیکنانی مثل امید عالیشاه و محمد عمری در 20 دقیقه پایانی استفاده نموده (عمری مقابل سپاهان فیکس بود)، اما عالیشاه که نوسان دارد و در مقطعی هم مصدوم شد و هنوز با کیفیت خوبش فاصله دارد و عمری هنوز تا مرز مشخص نماینده بودن فاصله دارد.

با وجود این دست یحیی برای تغییرات بعدی چندان خالی هم نیست. او سیامک نعمتی، محمد مهدی احمدی و البته وحید امیری را هم در اختیار دارد که می توانند به عنوان هافبک راست و چپ در ترکیب قرار بگیرند و شاید شرایط خط میانی را تغییر دهند تا جایی که تعداد کار های ترکیبی از جناحین بیشتر و در نهایت موقعیت گل های بیشتر و ضربات به دروازه بیشتری از پرسپولیس در بازی هایش ببینیم.

نعمتی و احمدی به عنوان آلترناتیو های دفاع راست و چپ مطرح شدند، اما در آن دو پست یحیی به دانیال اعتقاد ویژه دارد و در چپ اگر امیری نباشد علی نعمتی گزینه ایده آل اوست و هر دو بازیکن (نعمتی و احمدی) نیمکت نشین های فیکس تیم هستند. در عین حال با علم به اینکه احمدی و نعمتی تکنیکی - قدرتی در اصل هافبک چپ و راست هستند نه مدافع کناری همین می تواند امیدواری برای تغییر شرایط در کناره های خط میانی و بهبود شرایط تیم در فاز حمله را به وجود بیاورد به شرطی که یحیی نیم نگاهی به آن ها داشته باشد و با بیرون نشاندن آن ها مقدمات جدایی شان در نیم فصل را فراهم نیاورد!

ایران ورزشی

منبع: فرارو
انتشار: 3 آبان 1401 بروزرسانی: 3 آبان 1401 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 2204

به "گزینه های یحیی برای تغییر در ترکیب پرسپولیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزینه های یحیی برای تغییر در ترکیب پرسپولیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید