آتش بس دنیا در طول بازیهای المپیک توکیو

مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز دوشنبه به اتفاق آرا قطعنامه ای را تصویب کرد و از همه ملت ها خواست که در هنگام بازی های المپیک تابستانی 2020 در ژاپن ، آتش بس را رعایت نمایند.

آتش بس دنیا در طول بازیهای المپیک توکیو

از وبلاگ تور چین دیدن فرمایید و کلی مقاله و خبر جالب مطالعه نمایید.

به گزارش خبرنگاران و به نقل از firstpost، مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز دوشنبه به اتفاق آرا قطعنامه ای را تصویب کرد و از همه ملت ها خواست که در هنگام بازی های المپیک تابستانی 2020 در ژاپن ، آتش بس را رعایت نمایند.

در این مجمع تاکید شد که ورزش می تواند در تقویت صلح و پیشگیری و مقابله با تروریسم و خشونت نقش داشته باشد.

این قطعنامه به یاد سنت یونان باستان ekecheiria تاکید داشت که خواهان توقف خصومت ها برای تشویق یک محیط صلح آمیز ، ایمن و مشارکت ورزشکاران در المپیک های باستان بود.

مجمع عمومی در سال 1993 این سنت را آنالیز کرد و قبل از همه بازی های المپیک قطعنامه هایی را تصویب کرد و در آن خواهان توقف جنگ های داخلی از هفت روز قبل تا هفت روز بعد از بازی ها شد اما کشورهای درگیر جنگ غالباً درخواست آتش بس را نادیده گرفته اند.

یوشیرو موری ، رئیس کمیته برگزار نماینده بازی های المپیک 2020 ، با معرفی این قطعنامه از کشورهای عضو سازمان ملل متحد برای رعایت آتش بس در جریان المپیک تابستانی سال آینده دعوت کرد.

توماس باخ ، رئیس کمیته بین المللی المپیک، به مجمع عمومی گفت: با نزدیک شدن سازمان ملل به سالگرد 75 سالگی و همزمانی با بازیهای المپیک، زمان بهتری برای تجلیل از ارزشهای مشترک هر دو سازمان برای ارتقاء صلح در بین همه کشورها وجود ندارد.

وی همچنین در ادامه گفت: توکیو 2020 همچنین بازی های بدون کربن را هدف قرار می دهد. مدال های المپیک از مواد بازیافت شده ساخته می شوند و در طول بازیها، از انرژی های تجدید پذیر و وسایل نقلیه برقی استفاده می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 بهمن 1398 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 717

به "آتش بس دنیا در طول بازیهای المپیک توکیو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتش بس دنیا در طول بازیهای المپیک توکیو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید