آماده باش بریتیش کلمبیا برای شیوع هپاتیت در بچه ها

به گزارش مجله روگذر، دولت بریتیش کلمبیا به دقت در حال شناسایی نوع مرموزی از هپاتیت است که بچه ها خردسال را در کشورهای سراسر دنیا مبتلا نموده، اما تا به امروز به هیچ مورد خاصی برخورد ننموده است.

آماده باش بریتیش کلمبیا برای شیوع هپاتیت در بچه ها

به گزارش خبرنگاران به نقل از سی تی وی، به گفته پزشک ارشد بریتیش کلمبیا، هنوز موارد مشکوکی شناسایی نشده اند، اما احتمال شناسایی آنها هست و متخصصان در حال آماده باش به سر می برند.

جدیدترین مطالب

ویروسی مرگبار به جان زنبورهای عسل افتاد

ساعت ها انتظار بی نتیجه یک مادر برای درمان فرزندش در…

کبک آماده واکسیناسیون علیه آبله میمون است

موارد مشکوک به آبله میمون در تورنتو به 4 رسید

به گفته مقامات فدرال، گزارش هایی مبنی بر ابتلای بچه ها به هپاتیت حاد با منشا ناشناخته در سایر نقاط کانادا گزارش شده که هیچ کدام هنوز تایید نشده است.

بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی، تا آدینه گذشته 169 گزارش از ابتلای بچه ها به این بیماری مرموز از 12 بخش مختلف شناسایی شده است. حدود 10 درصد از موارد به پیوند کبد احتیاج داشتند و حداقل یک مورد مرگ تا کنون گزارش شده است.

بیشتر موارد گزارش شده در بریتانیا بوده است.

تا به امروز، هیچ یک از موارد هپاتیت حاد - به معنای التهاب کبد - با هیچ کدام از ویروس های رایج شناخته شده که باعث این بیماری می شوند، از جمله هپاتیت A، B، C، D یا E مرتبط نبوده است.

فرضیه های مختلفی در این زمینه در حال آنالیز است اما آنچه مسلم است، این بیماری ارتباطی با واکسیناسیون کووید-19 ندارد؛ 80 درصد از بچه ها مبتلا، زیر شش سال هستند که واجد شرایط دریافت واکسن کووید-19 نبوده اند.

پزشک ارشد استان گفته است، قبل از اینکه بچه ها علائم زردی را بروز دهند که نشانه ای از عملکرد ضعیف کبد است، بسیاری از موارد با علائم بیماری گوارشی مانند درد معده، اسهال و استفراغ آغاز شده است.

برای همین ضروری است که والدین در این مورد مطلع باشند.

منبع: خبرکانادا
انتشار: 31 تیر 1401 بروزرسانی: 31 تیر 1401 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 2144

به "آماده باش بریتیش کلمبیا برای شیوع هپاتیت در بچه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آماده باش بریتیش کلمبیا برای شیوع هپاتیت در بچه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید