امکان اشتراک گذاری تصاویر تمام صفحه به زودی به اینستاگرام می آید

به گزارش مجله روگذر، ظاهرا اینستاگرام می خواهد جهت هماهنگی بیشتر با ریلزهای تمام صفحه امکان اشتراک گذاری تصاویر بسیار کشیده را هم فراهم کند.

امکان اشتراک گذاری تصاویر تمام صفحه به زودی به اینستاگرام می آید

محبوبیت بالای اپلیکیشن تیک تاک سبب شد اینستاگرام از یک سری از برترین قابلیت های این شبکه اجتماعی الگوبرداری نموده و در اپلیکیشن خود پیاده کند. از جمله این موارد می توان به ریلز اشاره نمود که به کاربران اجازه می دهد ویدیوهای چند ثانیه ای ضبط نمایند و به اشتراک بگذارند. اینستاگرام با تغییرات اخیر نشان داده که می خواهد از شکل و شمایل سابقی که این اپلیکیشن قبلا داشته فاصله گرفته و روی موضوع نوی تمرکز کند. اکنون تمرکز شرکت بیشتر روی تولیدنمایندگان محتوا است و به همین دلیل شرکت سعی می نماید بیشتر روی آن ها سرمایه گذاری و به آن ها در دیده شدن بین افراد مختلف یاری کند. البته این در صورتی است که از ریلز برای انتشار ویدیو استفاده نمایند چون در حالت عادی ویدیوهای آن ها رنک کمی دریافت می نماید.

از این ها گذشته، موضوع مهم تر این است که در حال حاضر به لطف ریلز، امکان اشتراک گذاری ویدیوهای تمام صفحه وجود دارد، ولی تصاویر را نمی توان به این صورت با کاربران به اشتراک گذاشت. همین موضوع سبب می گردد گاهی اوقات اگر بخواهیم یک تصویر بلند را در اینستاگرام پست کنیم، شکل و شمایل بسیار بدی به خود بگیرد و یا جزئیات آن اصلا تعیین نگردد. در نتیجه اینستاگرام طبق گفته های خودش، به این فکر افتاد که باید با ویدیو و تصویر رفتار مشابهی داشته باشد. در حال حاضر کاربران می توانند تصاویری با نسبت 4:5 را در این شبکه به اشتراک بگذارند ولی ظاهرا به زودی پشتیبانی از نسبت تصویر باریک تر و کشیده تر 9:16 هم به آن اضافه خواهد شد.

یکی از بدی های کوشش برای شبیه شدن به تیک تاک، دقیقا همین بود که وقتی کاربر می خواست تصویری را با نسبت تصویر 9:16 به اشتراک بگذارد، چون پشتیبانی از چنین حالتی در اپلیکیشن وجود نداشت، باعث می شد تصویر از حالت طبیعی خود خارج گردد. کاربران زیادی به این سیاست های اینستاگرام نقد وارد کردند تا بدین ترتیب شرکت بالاخره مجبور گردد کاری را در راستای جلب رضایت آن ها انجام دهد.

البته آدام موسری در طول صحبتی که در رابطه با این قابلیت نو داشت، بارها و بارها به این نکته اشاره نمود که قابلیت تمام صفحه اصلا برای تصاویر ضروری نیست و صرفا برای هماهنگی با ریلزهای تمام صفحه به اینستاگرام اضافه خواهد شد. اگرچه این قابلیت به شبکه اجتماعی محبوب اضافه خواهد شد اما اجباری نیست و کاربران در صورت تمایل می توانند تصاویر را با همان مقدار سابق به اشتراک بگذارند.

به صورت کلی، داده های خود اینستاگرام اینطور نشان می دهد که تغییرات اجرا شده روی این پلتفرم آنقدرها مورد تأیید کاربران قرار نگرفته و باعث شده آن ها کمتر از اپلیکیشن استفاده نمایند. اخیرا بود که شنیدیم کارداشیان ها هم به این قضیه واکنشی منفی نشان داده و درخواست کردند اینستاگرام به شکل سابق خود بازگردد. آدام موسری در این رابطه گفت که باید چند قدم به عقب بردارند و فکر نمایند ببینند چطور می گردد رو به جلو حرکت کرد.

با وجود رقیبی قدر مثل تیک تاک، اینستاگرام فرصت زیادی برای اشتباه کردن ندارد. هرچند بارها و بارها این کار را انجام داده اما باید بگوییم در واقع کوپن خود را سوزانده است. اکنون هر اقدام از سوی این شرکت باید حساب شده و با برنامه کامل باشد در غیر این صورت، آینده آن با خطر روبرو خواهد شد.

منبع: The Verge

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 15 مرداد 1401 بروزرسانی: 15 مرداد 1401 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 2160

به "امکان اشتراک گذاری تصاویر تمام صفحه به زودی به اینستاگرام می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان اشتراک گذاری تصاویر تمام صفحه به زودی به اینستاگرام می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید