اوضاع بیکاری در کشورهای اروپایی

به گزارش مجله روگذر، یونان کماکان بالاترین نرخ بیکاری را در بین کشورهای اروپایی دارد.

اوضاع بیکاری در کشورهای اروپایی

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، تا سرانجام فوریه 2020 نرخ بیکاری در منطقه یورو و اتحادیه اروپا با 0.1 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه ماه قبل و به ترتیب در سطح 7.3 درصد و 6.5 درصد رسید. این نرخ بیکاری پایین ترین نرخ بیکاری ثبت شده در کشورهای عضو اتحادیه اروپا از می 2008 بوده است.

تخمین زده می گردد تا سرانجام ماه فوریه 13 میلیون و 984 هزار مرد و زن در سطح اتحادیه اروپا بیکار باشند که از این تعداد، 12 میلیون و 47 هزار نفر ساکن کشورهای عضو منطقه یورو بوده اند. در مقایسه با ماه ژانویه، شمار افراد بیکار در اتحادیه اروپا 62 هزار نفر و در سطح منطقه یورو 88 هزار نفر کاهش یافته است.

همچنین در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، شمار بیکاران در سطح اتحادیه اروپا 784 هزار نفر و در سطح منطقه یورو 663 هزار نفر کاهش پیدا نموده است.

در بین کشورهای عضو، بالاترین نرخ بیکاری متعلق به یونان با 16.3 درصد بوده است و پس از این کشور، اسپانیا با 13.6 درصد، ایتالیا با 9.7 درصد و فرانسه با 8.1 درصد قرار دارند. از سوی دیگر کمترین نرخ بیکاری در جمهوری چک با دو درصد مشاهده شده است و پس از این کشور، هلند و لهستان با 2.9 درصد، آلمان با 3.2 درصد و مالت با 3.3 درصد قرار دارند.

در مقایسه با ماه فوریه سال قبل، نرخ بیکاری در 19 کشور کاهش یافته است، در آلمان و پرتغال ثابت باقی مانده و در شش کشور نیز افزایش یافته است.

در مقایسه با سال قبل، بیش ترین افزایش نرخ بیکاری در استونی (از 4.2 درصد به 4.7 درصد) بوده است و پس از این کشور، لوکزامبورگ (از 5.4 درصد به 5.7 درصد) و استونی (از 4.2 درصد به 4.7 درصد) قرار دارند.

بیش ترین کاهش در نرخ بیکاری نیز مربوط به یونان (از 18.5 درصد به 16.3 درصد) بوده است و پس از این کشور، قبرس(از 7.5 درصد به 5.8 درصد) قرار دارند.

نرخ بیکاری طی این مدت در اتریش 4.4 درصد و دانمارک 4.9 درصد بوده است. در بین کشورهای اروپایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند نیز نرخ بیکاری در ایسلند 3.8 درصد، انگلیس 3.7 درصد و در نروژ 3.9 درصد اندازه گیری شده است.

هم چنین تا سرانجام ماه فوریه دو میلیون و 734 هزار جوان زیر 25 سال در اتحادیه اروپا بی کار بوده اند که از این میزان، دو میلیون و 258 هزار نفر ساکن منطقه یورو بوده اند. در مقایسه با مدت مشابه سال قبل شمار جوانان بیکار در سطح اتحادیه اروپا 85 هزار نفر و در سطح منطقه یورو 56 هزار نفر کاهش داشته است.

کمترین نرخ بیکاری جوانان مربوط به جمهوری چک و آلمان با 5.3 درصد بوده است و پس از این کشور نیز هلند با 6.3 درصد واقع شده است. از طرف دیگر بیشترین نرخ بیکاری جوانان مربوط به یونان با 34.7 درصد، اسپانیا با 30.9 درصد و ایتالیا با 29.6 درصد بوده است.

منطقه یورو شامل 19 کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می نمایند. اتحادیه اروپا نیز دارای 27 عضو است که شامل 19 کشور عضو منطقه یورو به علاوه، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 984

به "اوضاع بیکاری در کشورهای اروپایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوضاع بیکاری در کشورهای اروپایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید