اوپک نقشی بسیار مهم در تأمین انرژی هند دارد

به گزارش مجله روگذر، مقام های عالی رتبه اوپک و هند با برگزاری چهارمین نشست مشترک گفت وگوی اوپک و هند به صورت مجازی، به آنالیز تأثیر همه گیری ویروس کرونا بر اقتصاد جهانی و بازارهای جهانی انرژی از جمله نفت پرداختند.

اوپک نقشی بسیار مهم در تأمین انرژی هند دارد

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ارزان ما را تجربه کنید.

به گزارش شانا، به نقل از دبیرخانه اوپک، چهارمین نشست گفت وگوی اوپک و هند روز پنجشنبه (15 آبان ماه) به وسیله ویدئوکنفرانس برگزار گردید. این نشست به ریاست محمد سانوسی بارکیندو، دبیرکل سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و دارمندرا پرادهان، وزیر نفت و گاز طبیعی و فولاد هند برگزار گردید.

در این نشست پیامدهای همه گیری ویروس کرونا و تأثیر قابل توجه آن بر اقتصاد دنیای و بازارهای انرژی از جمله نفت آنالیز شد و شرکت کنندگان همچنین درباره چشم انداز میان مدت انرژی و نفت و چالش های پیش روی آن گفت وگو کردند.

بارکیندو درباره گفت وگوی دوجانبه هند و اوپک گفت: هند از سریع ترین اقتصادهای دنیا و محرک عمده رشد اقتصاد دنیای و تقاضای نفت است.

وی اضافه نمود: با در نظر دریافت واردات حدود 80 درصدی نفت هند از کشورهای عضو اوپک این گفت وگوها برای همه ما لازم است.

دبیرکل اوپک همچنین اقدام های هند در زمینه ایجاد مانع در سیاست های تغییر آب و هوایی را ستود.

پرادهان نیز بر اهمیت اوپک در تأمین احتیاج هند به انرژی تأکید کرد و گفت: این سازمان 78 درصد تقاضای نفت خام، 59 درصد تقاضای گاز مایع (LPG) و تقریباً 38 درصد تقاضای گاز طبیعی مایع شده (ال ان جی) هند را تأمین می نماید. هند در سال های اقتصادی 2020-2019، 92 میلیارد و 800 میلیون دلار نفت از کشورهای عضو اوپک وارد نموده است.

وی بر لزوم همکاری با اوپک برای رسیدگی مشترک به چالش های فعلی انرژی و نیز در سناریوی پسا کرونا تأکید کرد.

وزیر نفت هند همچنین کشورهای اوپک را به سرمایه گذاری در پروژه ذخیره سازی راهبردی نفت (SPR) هند دعوت کرد.

هر دو طرف در این نشست به همکاری نزدیک و مشارکت در بسیاری از پروژه ها و سرمایه گذاری میان کشورهای عضو اوپک و هند اشاره کردند و مسائل عمده دیگری مانند قیمت فروش نفت اوپک به آسیا و قراردادهای مدت دار آنالیز شدند.

اوپک با تأکید بر دستاوردهای این گفت وگوها از هند دعوت کرد به عنوان تولیدکننده و مصرف کننده عمده نفت، به منشور همکاری بپیوندد تا از مبادلات مربوط به مسائل مرتبط با بازار نفت بهره مند گردد.

پیش از این نشست، نشست فنی دوره ای کارشناسان اوپک و هند برگزار گردید که دو طرف بر اهمیت همکاری در اشکال مختلف، از جمله تبادل فنی و فعالیت های تحقیقاتی مشترک تأکید کردند.

نشست بعدی مقام های عالی رتبه گفت وگوی اوپک و هند در سال 2021 (در صورت امکان به صورت حضوری) در دهلی نو برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 18 آبان 1399 بروزرسانی: 18 آبان 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1291

به "اوپک نقشی بسیار مهم در تأمین انرژی هند دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوپک نقشی بسیار مهم در تأمین انرژی هند دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید