ایران برای توافق با ما له له می زند، ولی می خواهند منتظر بمانند، با بایدن توافق کنند

به گزارش مجله روگذر، رئیس جمهور آمریکا در یک کنفرانس خبری بامداد شنبه گفت چنانچه در انتخابات ریاست جمهوری به پیروزی برسد خیلی زود با ایران به توافق دست پیدا خواهد کرد.

ایران برای توافق با ما له له می زند، ولی می خواهند منتظر بمانند، با بایدن توافق کنند

ترامپ در یک کنفرانس خبری بامداد شنبه به گزارش دستگاه اطلاعاتی آمریکا که ایران، چین و روسیه را به تلاش برای دخالت در انتخابات آمریکا متهم کرده بود واکنش نشان داد.

وی گفت: آخرین فردی که روسیه دوست دارد در قدرت ببیند، دونالد ترامپ است، چون هیچ کس با روسیه سخت گیرتر از من نبوده است.

رئیس جمهور آمریکا اضافه کرد: چین دوست دارد ما انتخاباتی داشته باشیم که در آن دونالد ترامپ به جو بایدن خواب آلود می بازد. در این مورد رویاپردازی می کنند. کشورمان را تصاحب خواهند کرد.

وی اضافه کرد: اگر جو بایدن رئیس جمهور شود، چین کشور ما را تصاحب خواهد کرد.

ترامپ خطاب به خبرنگاری که در این باره سوال پرسیده بود گفت که گزارش دستگاه اطلاعاتی آمریکا فقط به چین و روسیه مربوط نیست و ایران را هم شامل می شود.

او گفت: این گزارش از ایران هم اسم آورده و شما به آن اشاره نکردید. ایران دوست دارم من رئیس جمهور نشوم. این را اعلام کنم، اگر من برنده شوم-و زمانی که این اتفاق بیفتد- خیلی سریع با ایران به توافق می رسیم. با کره شمالی خیلی سریع به توافق می رسیم.

رئیس جمهور آمریکا مدعی شد چنانچه او در انتخابات سال 2016 به پیروزی نرسیده بود آمریکا الان درگیر جنگ با کره شمالی بود.

وی گفت: کره شمالی و ایران... همه این ها خیلی سریع با ما توافق می کنند. ایران برای توافق با ما له له می زند، ولی می خواهند منتظر بمانند، چون ترجیح می دهند با بایدن توافق کنند. اگر چین هنگامی که بایدن در قدرت است با آمریکا توافق کند، کشورمان را تصاحب خواهند کرد.

ترامپ گفت: ببنید من چکار کرده ام؟ ده ها میلیارد دلار از چین گرفته ام. چین بدترین سال را ظرف 67 سال گذشته داشت در حالی که برای ما بهترین سال بود.

رئیس جمهور آمریکا اضافه کرد: آخرین چیزی که روسیه، چین و ایران می خواهند پیروزی دونالد ترامپ [در انتخابات]است.

ترامپ در پاسخ به سوال خبرنگاری که از او پرسید چه کاری برای مقابله با دخالت این کشور ها در انتخابات انجام خواهد داد گفت که گزارش دستگاه اطلاعاتی آمریکا به تازگی منتشر شده و به دقت مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

او در ادامه مسئله را به رأی گیری های پستی که با آن مخالف است ربط داد و مدعی شد در صورت برگزاری انتخابات به این روش قدرت های خارجی راحت تر می توانند در آن مداخله کنند.

رئیس جمهور آمریکا گفت: ما به دقت آن را [گزارش را]مورد بررسی قرار خواهیم داد. این گزارش اندکی قبل تر منتشر شده و ما آن را به دقت مورد بررسی قرار خواهیم داد.

ترامپ در ادامه گفت: بزرگترین خطری که پیش روی ما است، انتخابات پستی است، چون در انتخابات پستی، برای قدرت های خارجی- خواه روسیه باشد یا چین، ایران، کره شمالی و خیلی کشور های دیگری که شما انتظارش را ندارید- جعل کردن آرا کار راحت تری است. با رأی گیری های پستی برایشان خیلی راحت تر است که تقلب کنند.

دستگاه اطلاعاتی آمریکا در بیانیه ای روز جمعه جدید بار دیگر ایران، روسیه و چین را به تلاش برای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا متهم کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 7 مهر 1399 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1204

به "ایران برای توافق با ما له له می زند، ولی می خواهند منتظر بمانند، با بایدن توافق کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران برای توافق با ما له له می زند، ولی می خواهند منتظر بمانند، با بایدن توافق کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید