اینترپـل در تعقیب قـاتلی که پناهنده شد

به گزارش مجله روگذر، رسیدگی به پرونده قتل پسر جوان از سوی 4 مرد مهاجم صبح دیروز در حالی در شعبه 10 دادگاه کیفری استان تهران برگزار گردید که دو نفر از متهمان به خارج از کشور رفته اند.

اینترپـل در تعقیب قـاتلی که پناهنده شد

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از ایران، این جنایت در سال 93 رخ داد و شاکی که مرد میانسالی بود به پلیس گفت: 3 برادر به نام های حمید، حامد و حسن به همراه پسر حسن به خانه ما حمله نموده و پسرم را با شلیک گلوله به قتل رساندند و خودم را نیز از ناحیه دست مجروح کردند.

پس از طرح این شکایت و اظهارات شاکی، مأموران به محل جنایت رفتند و جسد امیر را به پزشکی قانونی منتقل کردند. در ادامه 3 متهم این پرونده بازداشت شدند، اما مأموران نتوانستند یکی از برادر ها به نام حمید را دستگیر نمایند تا اینکه مأموران متوجه شدند او از کشور گریخته و به یک کشور اروپایی رفته است. به این ترتیب تحقیقات از 3 متهم بازداشت شده ادامه پیدا کرد. حامد در بازپرسی ها گفت: من در این درگیری نقشی نداشتم و برادرم حمید به مقتول شلیک کرد. من اصلاً در جریان درگیری نبودم. ما با مقتول و خانواده اش آشنا بودیم و من نمی خواستم اتفاقی برای آن ها بیفتد.

پس از بازپرسی از متهمان و شاکی معین شد که عامل شلیک و قتل، حمید بوده است و به این ترتیب 3 متهم بازداشت شده با وثیقه سنگین آزاد شدند. در ادامه تحقیقات پلیس اینترپل دریافت حمید در یک کشور اروپایی پناهنده شده است، با این حال اسم وی در لیست قاتلان تحت تعقیب ایران نهاده شد.

به این ترتیب کیفرخواست علیه سایر متهمان صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه 10 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. در جلسه رسیدگی ابتدا نماینده دادستان به صندلی رفت و درخواست صدور حکم قانونی برای متهمان کرد.

سپس پدر و مادر مقتول خواهان صدور حکم قصاص شدند، اما در جلسه دادگاه پدر مقتول مدعی شد حسن عامل قتل پسرش بوده است و گفت: شب حادثه، آن ها پس از حمله به خانه ما به من و پسرم شلیک کردند. من آنجا بودم و دیدم که حسن به پسرم شلیک کرد. اصلاً حسن همه مهاجمان را با خودرواش به خانه ما آورده بود.

حسن که به عنوان متهم ردیف دوم از خود دفاع می کرد، گفت: من اتهام قتل را قبول ندارم، چون اسلحه ای نداشتم. من فقط به آنجا رفتم تا درگیری به وجود نیاید. روز حادثه برادرم حمید با خانواده مقتول درگیر شده بود.

در ادامه با توجه به اینکه حامد نیز در دادگاه حضور نداشت قاضی علت غیبت وی را پرسید که حسن گفت: حامد دانشجو بود و برای تحصیل به آلمان رفت و قانونی هم از کشور خارج شد، اما برادرم حمید پس از شلیک به مقتول غیرقانونی از کشور خارج شد و دیگر برنگشت.

سپس پسر حسن به صندلی رفت و گفت: من هم اسلحه نداشتم، من یک فندک داشتم که شکل اسلحه بود پس از دستگیری هم آن را به پلیس تحویل دادم.

پس از اظهارات متهمان و با توجه به اینکه مرد شاکی مدعی بود شاهدانی دارد که تأیید می نمایند حسن به پسرش شلیک نموده، هیأت قضات وارد شور شدند و به مرد شاکی فرصت دادند تا شاهدان را به دادگاه بیاورد و به این ترتیب ادامه رسیدگی به این پرونده به زمان دیگری موکول شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 1 فروردین 1400 بروزرسانی: 1 فروردین 1400 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1556

به "اینترپـل در تعقیب قـاتلی که پناهنده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینترپـل در تعقیب قـاتلی که پناهنده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید