بلایی که شوخی با کرونا بر سر یک ملت می آورد

به گزارش مجله روگذر، مسعود دلخواه بازیگر و کارگردان تئاتر معتقد است بی احتیاطی و شوخی دریافت ویروس کرونا باعث شده تا شرایط جامعه بار دیگر بحرانی گردد و در این شرایط خشک و تر با هم می سوزند.

بلایی که شوخی با کرونا بر سر یک ملت می آورد

به گزارش گروه فرهنگی مجله روگذر، مسعود دلخواه مدرس، بازیگر و کارگردان تئاتر درباره شرایط فعالیت های تئاتری خود در شرایط کرونایی موجود در جامعه، گفت: داشتیم در سطح جامعه و به لحاظ کنترل ویروس کرونا به یک ثبات نسبی می رسیدیم و حتی سیر شیوع کرونا نزولی شده بود و در حال آماده شدن برای فراوری و اجرای آثار خود بودیم، ولی در هفته های اخیر بار دیگر شیوع ویروس کرونا سیر صعودی پیدا نموده است.

وی توضیح داد: بی احتیاطی و شوخی دریافت بعضی مردم عزیز در استفاده از ماسک و رعایت اصول بهداشتی باعث شده تا خشک و تر با هم بسوزیم. داشتیم به برگزاری کلاس های آموزشی جدید بعد از تعطیلی چند ماهه و همچنین تمرین و فراوری آثار نمایشی امیدوار می شدیم که باز هم شرایط بحرانی شد.

دلخواه با اشاره به از سرگیری فعالیت بعضی سالن های تئاتری، اضافه کرد: تئاتر هایی که باز شده اند احتیاج به حمایت مخاطبان و هنرمندان دارند، اما اوج گیری شرایط کرونایی باز هم تردید های هنرمندان را بیشتر نموده است و شکل گیری مجدد این شرایط به خاطر بی احتیاطی مردم است.

این هنرمند تئاتر با بیان اینکه ما حاضریم با وجود ویروس کرونا در سطح جامعه به زندگی اجتماعی خود ادامه دهیم، یادآور شد: برای زندگی کردن در شرایط کرونایی باید شرایط خاص زندگی مسالمت آمیز با یک دشمن را بدانیم.

وی درباره اینکه آیا تغییری در فعالیت های تئاتری مدنظر خود ایجاد خواهد نمود، گفت: با شرایط فعلی زمانبندی یک پروژه آموزشی و یک پروژه تئاتری مدنظرم تغییر نموده است. دانشگاه ها که همچنان تعطیل هستند و کلاس ها به صورت مجازی برگزار می شوند. آکادمی ها تئاتری نیز باز شده اند، ولی من قصد دارم با توجه به شرایط کرونایی موجود برای برگزاری کلاس آموزشی ام تصمیم گیری و برنامه ریزی کنم.

دلخواه متذکر شد: اگر از خانه بیرون نیاییم و آغاز به فعالیت نکنیم، زندگی در خانه به افسردگی و مرگ ختم می گردد. باید با کرونا زندگی کرد و شرایطش را پذیرفت و اصول بهداشتی مورد احتیاج را رعایت کرد. اگر گوش شنوا در سطح جامعه وجود داشته باشد، خیلی زودتر به نتیجه مطلوب می رسیم.

کارگردان نمایش شاه لیر معتقد است ریسک را در شرایط فعلی زندگی با کرونا باید به حداقل رساند، ولی بعضی مردم با مسافرت ها و رعایت نکردن اصول بهداشتی ریسک را به حداکثر رسانده اند؛ این مردم خطاکار و حتی مجرم هستند، زیرا جان هموطنان خود را به خطر می اندازند.

وی تأکید کرد: ضمن اینکه مردم دانا و فرهیخته ای داریم، در عین حال همه مردم دانا و فرهیخته نیستند و فرهنگشان احتیاج به رشد دارد.

دلخواه با بیان اینکه هنرمند در هر شرایطی مجبور به خلق کردن ایده های مختلف با امید به اجرای آن ها در شرایط مناسب و مساعد است، توضیح داد: در شرایط فعلی نه باید وسواس بیش از حد داشت و نه باید بی خیالی را جایگزین کرد. این افراط و تفریط همواره به ضرر بشر در طول تاریخ بوده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1137

به "بلایی که شوخی با کرونا بر سر یک ملت می آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلایی که شوخی با کرونا بر سر یک ملت می آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید