10 قهرمان مارول که هواداران امیدوارند در فیلم ددپول و ولورین ببینند

به گزارش مجله روگذر، فیلم ددپول و ولورین (Deadpool & Wolverine) پس از سال ها طرفداران مارول را واقعاً هیجان زده نموده است. دلایل خوبی هم برای هیجان زده شدن طرفداران وجود دارد. برای مثال، این فیلم قرار است اولین اثر بزرگ استودیو مارول باشد که با موضوع مردان ایکس ساخته می گردد، امری که به خودی خود یک نقطه عطف قابل توجه به شمار می آید. فیلم ددپول و ولورین درنهایت ددپول با بازی رایان رینولدز را برای همواره به دنیای سینمایی مارول می آورد و هیو جکمن را یک بار دیگر در قامت ولورین به تصویر می کشد؛ مهم تر از همه این ها، کاساندرا نوا در این فیلم حضور دارد. یکی از شرورهای مخوف و مشهور کمیک های مردان ایکس که طرفداران فکر نمی کردند یک روز آن را روی پرده سینما ببینند، اما دیگر قهرمانان مارول چه؟

10 قهرمان مارول که هواداران امیدوارند در فیلم ددپول و ولورین ببینند

با وجود مفهوم چنددنیای در دنیای سینمایی مارول، از سریال های تلویزیونی گرفته تا فیلم های سینمایی، فرصت های گوناگونی برای حضورهای افتخاری کوتاه قهرمانان مارول در فیلم ددپول و ولورین وجود دارد. به ویژه در رابطه با ابرقهرمانان محبوب دنیای سینمایی مارول و شخصیت های برجسته فرنچایز مردان ایکس فاکس قرن بیستم.

1. لوکی

سیر و سفر لوکی در دنیای سینمایی مارول بسیار جالب است. شخصیت لوکی با بازی تام هیدلستون، ابتدا در اولین فیلم ثور (Thor) در نقش شخصیت شرور این فیلم ظاهر شد و سپس در فیلم انتقام جویان (The Avengers) به عنوان خدمت گزار تانوس حضور پیدا کرد. با این وجود، لوکی در فیلم ثور: دنیای تاریک (Thor: Dark World) با برادر خود، ثور، متحد شد و دوباره در ثور: رگناروک (Thor: Ragnarok)حضور یافت تا با خواهر شرورشان روبه رو گردد. درنهایت این شخصیت در فیلم انتقام جویان: جنگ بی نهایت (Avengers: Infinity War) به دست تانوس کشته شد. اما در پی وقایعی که در فیلم انتقام جویان: انتها بازی (Avengers: Endgame) رخ داد، نسخه ای دیگر از لوکی، پس از نبرد نیویورک، پیروز می گردد همراه با تسراکت از مهلکه فرار کند. این لوکی، همان لوکی است که در سریال اختصاصی خود، لوکی (Loki) می بینیم.

 • سریال لوکی داستان همکاری لوکی با سازمان TVA را روایت می نماید؛ او با چند تن از مأموران این سازمان متحد می گردد تا نسخه ای دیگر از خودش را، به نام سیلوی، شکار کند.
 • درنهایت لوکی و سیلوی در طول سریال عاشق یکدیگر می شوند و راه خود را به اویی که باقی می ماند پیدا می نمایند؛ او یک نسخه از کانگ فاتح است که مؤسس و رهبر حقیقی سازمان TVA به شمار می آید. او جایگاه خود را به لوکی و سیلوی پیشنهاد می نماید.
 • سیلوی با وجود نفرتی که از اویی که باقی می ماند به دل دارد، این پیشنهاد را رد می نماید. چرا که نمی خواهد مسئول نابودی کل دنیا های موازی باشد. بنا بر این اویی که باقی می ماند را می کشد.

در این نقطه از داستان، فصل اول لوکی به انتها می رسد و ادامه آن در فصل دوم دنبال می گردد. رهبری و سیاست های سازمان TVA در فصل دوم لوکی تغییر می نماید، لوکی به همراه متحدان خود سعی می نماید چنددنیای و جدول های زمانی متفاوت را از نابودی نجات بدهد و در این راه خودش را برای تثبیت چنددنیای فدا می نماید. اگرچه پیش از آن دوباره با سیلوی روبه رو شده و متحد می شوند.

در طول سریال لوکی، این شخصیت تمام قدم های لازم برای تبدیل شدن به یک قهرمان را برداشت. اکنون لوکی یکی از محبوب ترین شخصیت های دنیای سینمایی مارول به شمار می رود و از آنجایی که فیلم ددپول و ولورین با سازمان TVA سر و کار دارد،لوکی یکی از محبوب ترین قهرمانان مارول است که هواداران دوست دارند حضور کوتاهی در فیلم ددپول و ولورین داشته باشد. حتی اگر این حضور کوتاه محدود باشد و لوکی را در حالی نشان بدهد که روی صندلی خود در خلأ مابین دنیا ها نشسته و واقعیت چنددنیای را یکپارچه نگه داشته است. به هر حال هواداران مارول دوست دارند لوکی را یک بار دیگر ببینند.

2. موبیوس

شخصیت لوکی تنها یک بخش از بی نظیر بودن سریال لوکی بود، بخش دیگر آن به حضور شخصیتی به نام موبیوس مربوط می شد. موبیوس یکی از مأموران زبده سازمان TVA است که وظیفه پیدا می نماید برای شکار سیلوی، با لوکی همکاری کند. نقش این شخصیت را اوون ویلسون در سریال لوکی بازی نموده. ویلسون مجذوب کنندهیت آرام خود را با پیروزیت به شخصیت موبیوس منتقل نموده و با حضور خود شیطنت ها و خودبرترپنداری لوکی را به تعادل رسانده است. از نظر فنی موبیوس ابرقهرمان به حساب نمی آید، اما هوش و ذات وفادار او به لوکی یاری کرد چنددنیای را نجات بدهد.

 • موبیوس مانند تمام مأموران سازمان TVA هیچ خاطره ای از زندگی قبلی خود به یاد نمی آورد، تنها چیزی که او را منحصر به فرد می کرد، علاقه شدید او به جت اسکی بود.
 • فصل دوم سریال لوکی انتها به ما نشان می دهد که موبیوس در زندگی قبلی خود، یک پدر مجرد بوده که به فروختن جت اسکی مشغول بوده و با دو فرزند خود زندگی می نموده.
 • پس از آنکه لوکی چنددنیای را نجات داد، موبیوس تصمیم گرفت سازمان TVA را ترک کند و به جدول زمانی مقدس برود تا زندگی همتای خود را تماشا کند.

به این ترتیب موبیوس دیگر در TVA نقشی ندارد و داستان او در لوکی با انتها سریال به اتمام رسید. ولی باز هم به سادگی می توان او را در ددپول و ولورین به دنیای سینمایی مارول برگرداند. با وجود اینکه موبیوس سازمان را ترک نموده، اما هیچ بعید نیست که ما یک چهره آشنا از سریال لوکی را در سازمان TVA ببینیم و چه کسی بهتر از موبیوس، که بیش از هر شخصیت دیگری برای مخاطبان یادآور این سازمان است؟ علاوه بر این، شخصیت موبیوس می تواند یک افزونه مجذوب کننده و جالب برای دو شخصیت ددپول و ولورین باشد. هر سه این شخصیت ها به دست بازیگران بزرگ و مشهور ایفا می شوند و داشتن هر سه آن ها در یک قاب می تواند صحنه های خاطره انگیز و ماندگاری را رقم بزند.

3. استورم

ولورین شخصیتی است که به خاطر روابطی که با زنان جهش یافته دارد شناخته می گردد، چه روابط عاشقانه و چه رفاقت ها. ولورین به آموزش کیت پراید و جوبیلی یاری کرد، روگ را در اولین روزهایی که وارد گروه مردان ایکس شد زیر بال و پر خود گرفت و عشق شدیدش به جین گری برای همه هواداران آشنا است. با این حال، می توان این بحث را مطرح نمود که مهم ترین رابطه ولورین با زنان جهش یافته، دوستی او با استورم است. در کمیک ها ولورین و استورم بسیار به یکدیگر نزدیک هستند و مدام با هم کار می نمایند. در سال های اولیه ای که استورم رهبری مردان ایکس را به عهده گرفت، ولورین نقش دست راست او را ایفا می کرد و حتی درنهایت یک رابطه عاشقانه برقرار کردند.

 • در فرنچایز مردان ایکس فاکس، ولورین و استورم در ابتدا به مقدار کمیک ها به هم نزدیک نبودند، اما در فیلم مردان ایکس 3: آخرین ایستادگی (X3: The Last Stand) رابطه شان تغییر می نماید و به هم نزدیک تر می شوند.
 • استورم همواره یکی از قوی ترین و بالارده ترین جهش یافته های مردان ایکس بوده است؛ چه در فیلم ها و چه در کمیک ها.
 • استورم هنوز یکی از محبوب ترین شخصیت های فرنچایز مردان ایکس است، حتی با وجود اینکه او در فیلم های مردان ایکس به مقدار کمیک ها قدرتمند به تصویر کشیده نشده بود.

حضور استورم در فیلم ددپول و ولورین می تواند یک غافلگیری عالی و رضایت بخش باشد. در فرنچایز مردان ایکس فاکس دو بازیگر تا به حال نقش استورم را بازی نموده اند؛ هالی بری و الکساندرا شیپ. از آنجایی که فیلم ددپول و ولورین هیچ محدودیتی ندارد، ما می توانیم هر دو آن ها را همزمان در فیلم مشاهده کنیم. ترکیب ولورین و استورم همواره خوب است، به خصوص که این بار ددپول می تواند با حضور استورم شوخی های خلاقانه ای کند.

4. نیک فیوری

نیک فیوری با بازی ساموئل ال. جکسون یکی از مهم ترین و مؤثرترین شخصیت های دنیای سینمایی مارول است. جکسون با بازی به یاد ماندنی خود قدرت ستاره های هالیوودی را به فیلم های اولیه دنیای سینمایی مارول آورد و نیک فیوری را به یکی از محبوب ترین شخصیت های این فرنچایز تبدیل کرد. فیوری شخصیتی بود که اولین فیلم های دنیای سینمایی مارول را به یکدیگر پیوند می داد. جایگاه او در مقام رئیس سازمان شیلد و نقش او در گرد هم آوردن اعضای انتقام جویان بخشی از هر یک از فیلم های قبل از انتقام جویان بود؛ حتی اگر این بخش فقط شامل یک حضور کوتاه در یکی از صحنه های میانی یا حتی صحنه پس از تیتراژ آن فیلم می بود. در سال ها و پروژه های اخیر نیک فیوری حضور کمتری در دنیای سینمایی مارول داشته است، این روند می تواند در فیلم ددپول و ولورین تغییر پیدا کند.

 • در کمیک ها ولورین و نیک فیوری دهه هاست که یکدیگر را می شناسند.
 • در کمیک ها ددپول نیز بارها با نیک فیوری همکاری نموده است، بنابراین رئیس شیلد با هر دو شخصیت اصلی فیلم ددپول و ولورین ارتباط دارد.
 • در تمام دنیا ها، نیک فیوری ارتباط و پیوند قدرتمندی با جامعه ابرقهرمانان دارد، به این ترتیب حضور او در فیلم می تواند به آسانی توجیه گردد.

تماشا نیک فیوری در ددپول و ولورین بسیار عالی خواهد بود، به ویژه به علت تمایل زیاد ددپول برای شکستن دیوار چهارم. تماشای شوخی های زننده و خلاقانه ددپول با نیک فیوری می تواند برای هواداران مارول صحنه های خاطره انگیز و خنده داری به ارمغان بیاورد. اگرچه باید به این نکته اشاره داشت که ممکن است نیک فیوری در فیلم حضور داشته باشد، اما نه با بازی ساموئل جکسون. مارول همواره ما را غافلگیر می نماید.

5. پروفسور ایکس

پروفسور ایکس تقریباً همواره مهم ترین جهش یافته روی سیاره زمین در هر دنیای بوده که جهش یافتگان در آن وجود دارند. اگزاویر رویایی داشت، رویایی که شامل هم زیستی مسالمت آمیز بین انسان ها و جهش یافته ها می شد، اما واقعیت های روابط بین دو گونه، تحقق این رویا را تقریباً غیرممکن کرد. این امر باعث شد تا اگزاویر مدرسه اگزاویر برای جوانان مستعد را راه اندازی کند و به این وسیله مردان ایکس را گرد هم بیاورد. پروفسور ایکس قلب مردان ایکس است. فیلمی که قرار است ددپول و مردان ایکس را به طور رسمی وارد دنیای سینمایی مارول کند، به سادگی می تواند زمینه را برای حضور پروفسور ایکس نیز مهیا کند.

 • ولورین و اگزاویر در فیلم های مردان ایکس بسیار به یکدیگر نزدیک بودند.
 • در فیلم لوگان (Logan) ولورین نقش پرستار اگزاویر را بازی می کرد و پس از وخامت پیدا کردن شرایط روحی پروفسور، که باعث شد او به طور تصادفی از قدرت خود برای کشتن مردان ایکس استفاده کند، از او مراقبت می کرد.
 • اگزاویر اولین جهش یافته ای بود که در دنیای سینمایی مارول به عنوان یکی از اعضای گروه ایلومیناتی، از زمینی دیگر، در فیلم دکتر استرنج در چنددنیای جنون (Doctor Strange And The Multiverse Of Madness) ظاهر شد.

نقش اگزاویر را دو بازیگر بازی نموده اند، پاتریک استوارت و جیمز مک آوی. اما به احتمال زیاد استورات بازیگری است که باید در نقش یکی دیگر از قهرمانان مارول در فیلم ددپول و ولورین ظاهر گردد. او محبوب تر است، به علاوه نسخه استورات از پروفسور ایکس، کسی است که بیشترین ارتباط را با ولورین دارد. علاوه بر همه این ها، به لطف نقش های دیگری که این بازیگر ایفا نموده، ددپول می تواند با کاپیتان پیکارد یا گورنی هالک (نام شخصیت هایی که این بازیگر ایفا نموده) شوخی های خلاقانه ای داشته باشد. ترکیب اگزاویر و لوگان ترکیب تضمین شده ای است، آن هم با حضور ددپول که می تواند هر صحنه ای را بامزه و مهیج کند.

6. مرد آهنی

در کمیک ها سال های سال بود که مرد آهنی شخصیت محبوبی به حساب نمی آمد و حتی به مقدار شخصیت هایی مانند اسپایدرمن یا مردان ایکس نزد مخاطبان عمومی شناخته شده نبود. اما همه این ها در سال 2008 با فیلم مرد آهنی (Iron Man) تغییر کرد؛ زمانی که رابرت داونی جونیور آغاز به بازی در نقش مرد آهنی کرد. مجذوب کنندهیت رابرت داونی جونیور فیلم مرد آهنی را به یک پیروزیت بزرگ تبدیل کرد و باعث شد دنیای سینمایی مارول پا بگیرد تا به غول سینمایی امروز تبدیل گردد.

 • در کمیک ها، کاپیتان آمریکا معمولاً رهبر و مهم ترین عضو انتقام جویان است، اما در دنیای سینمایی مارول این نقش به عهده مرد آهنی گذاشته شد.
 • مرد آهنی حتی در فیلم کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی (Captain America: Civil War) تصویر بهتری از کاپیتان آمریکا پیدا کرد و ثابت شد که او برترین عضو انتقام جویان است.
 • آخرین حضور رابرت داونی جونیور در دنیای سینمایی مارول مربوط به فیلم انتقام جویان: انتها بازی می گردد، زمانی که او خود را قربانی کرد تا تانوس و ارتش او را نابود کند؛ به این ترتیب دنیا را نجات داد.

خروج رابرت داونی جونیور از دنیای سینمایی مارول به این فرنچایز ضربه زد، طوری که پس از آن دنیای سینمایی مارول هرگز مانند قبل نشد. بنابراین حضور دوباره رابرت داونی جونیور در نقش مرد آهنی که به جرات از محبوب ترین قهرمانان مارول است، در فیلم ددپول و ولورین شگفت انگیز خواهد بود. هواداران مارول به شدت دلتنگ این شخصیت شده اند و حضور او در این فیلم بدون شک همه را خرسند خواهد نمود. طبق معمول، نیمی از تفریح حضور کوتاه این شخصیت مربوط به شوخی های ددپول خواهد بود.

7. کاپیتان آمریکا

فیلم کاپیتان آمریکا: اولین انتقام جو (Captain America: The First Avenger) آخرین فیلم دنیای سینمایی مارول پیش از اکران انتقام جویان بود. بازی کریس ایوانز در نقش کاپیتان آمریکا، او را به دومین شخصیت محبوب دنیای سینمایی مارول تبدیل کرد و درنهایت، کاپیتان آمریکا توانست سه گانه خود را داشته باشد. درست مانند مرد آهنی، این شخصیت نیز آخرین بار در انتقام جویان: انتها بازی حضور پیدا کرد و از فرنچایز خارج شد.

 • سرنوشت نهایی کاپیتان آمریکا شامل بازگرداندن سنگ های بی نهایت به دوره زمانی صحیح آن ها بود.
 • کاپیتان آمریکا پس از انتها کار به دهه 1940 برگشت تا فرصت زندگی و پیر شدن با پگی کارتر را داشته باشد.
 • کاپیتان آمریکا قبل از اینکه در زمان حال به عنوان یک پیرمرد ظاهر گردد، زندگی عادی و رضایت بخشی را با پگی کارتر گذراند.

سرنوشت کاپیتان آمریکا او را به یک کاندیدای عالی برای حضور در ددپول و ولورین تبدیل می نماید. شاید ددپول و ولورین در همان دوره ای که کاپیتان دارد با پگی کارتر زندگی می نماید، سراغ او بروند و از او تقاضای یاری نمایند. از انجایی که ددپول بدون شک فیلم انتقام جویان: انتها بازی را تماشا نموده، به احتمال زیاد دلش می خواهد یکی از ستاره های این فیلم را ببیند. به علاوه این، هواداران دنیای سینمایی مارول نیز از بازی مجدد ایوانز در نقش کاپیتان آمریکا لذت خواهند برد. چه چیزی بهتر از اینکه شمشیر و پنجه های ددپول و ولورین، در کنار سپر کاپیتان آمریکا قرار بگیرند؟

8. جین گری

جین گری یکی از مهم ترین زنان گروه مردان ایکس است. چه در کمیک ها و چه در فیلم ها، جین گری همواره جایگاه ویژه و بسیار مهمی در این گروه دارد. او و ولورین همواره رابطه خاصی با یکدیگر داشتند. لوگان عاشق جین گری بود و جین نیز به روش خود، لوگان را دوست داشت. اما درنهایت قلب جین گری به سایکلوپس تعلق دارد. جین بعلاوه یکی از قدرتمندترین اعضای گروه مردان ایکس است که توانایی تله پاتی و تله کینزی دارد؛ توانایی هایی که او را هم رده پروفسور ایکس و مگنتو می نماید.

 • جین گری دو بار در فیلم های مردان ایکس فاکس صاحب نیروی فینیکس شد: یک بار در فیلم مردان ایکس 3: آخرین ایستادگی و یک بار در فیلم دارک فینکس (Dark Phoenix).
 • ولورین مجبور شد جین گری را در فیلم مردان ایکس 3: آخرین ایستادگی بکشد. کاری که سال های سال روی روح و روان او تأثیر گذاشت، امری که در فیلم ولورین (The Wolverine) به نمایش در آمد.
 • تغییرات ایجاد شده در جدول زمانی، در فیلم مردان ایکس: روزهای گذشته آینده (X-Men: Days Of Future Past) باعث شد مرگ جین گری باطل گردد و او دوباره زنده شد.

فامکه یانسن و سوفی ترنر در فیلم های مردان ایکس نقش جین گری را ایفا نموده اند. ولورین و جین گری معمولاً در فرهنگ عامه کنار یکدیگر ظاهر می شوند، بنابراین حضور این شخصیت در فیلم ددپول و ولورین کاملاً منطقی است. همه دوست دارند ولورین و جین گری را با هم ببینند. در حقیقت اگر جین گری در این فیلم حضور کوتاه نداشته باشد، جای تعجب دارد. او ممکن است در فلش بک ها و خاطرات ولورین ظاهر گردد.

9. اسپایدرمن

ددپول عاشق ابرقهرمانان است و به همین علت نیز به ولورین علاقه زیادی دارد. با این وجود، ددپول همواره یک ابرقهرمان را بیشتر از بقیه دوست داشته: اسپایدرمن. اسپایدرمن محبوب ترین شخصیت مارول است و در سه دنیای سینمایی مجزا (اگر انیمیشن های اسپایدرورس (Spider-Verse) را حساب کنیم، چهار تا) ظاهر شده است و در حال حاضر تام هالند نقش این شخصیت را در دنیای سینمایی مارول ایفا می نماید.

 • در کمیک ها اسپایدرمن و ولورین سال ها با یکدیگر درگیر بودند، اما اکنون برترین دوستان یکدیگر شده اند.
 • برای مدتی کمیکی بر مبنای اتحاد اسپایدرمن و ددپول منتشر می شد که شیمی مجذوب کننده این دو شخصیت و شوخ طبعی ذاتی آن ها را به تصویر می کشید.
 • رابطه اسپایدرمن با ددپول و ولورین به لطف حس شوخ طبعی او همواره قوی بوده است.

در حقیقت مهم نیست کدام یک از نسخه های اسپایدرمن در ددپول و ولورین ظاهر می گردد؛ چه تام هالند، چه توبی مگوایر و یا اندرو گارفیلد، یا حتی یکی از نسخه های این شخصیت از اسپایدرورس. تقریباً تمام هواداران مارول با هر سن و سالی دوست دارند اسپایدرمن را کنار ددپول ببینند. اگرچه از آنجایی که ددپول تازه قرار است وارد دنیای سینمایی مارول گردد، به احتمال زیاد مارول برنامه ویژه ای برای متحد شدن این دو شخصیت کنار گذاشته. پس اگر هم اسپایدرمن در ددپول و ولورین حضور کوتاه نداشت، نباید امید را از دست بدهیم.

10. دختر ولورین، لارا

به عقیده بسیاری از هواداران سینمای ابرقهرمانی، فیلم لوگان برترین فیلم این ژانر سینمایی است. لوگان داستان یک مرد (و نه یک ابرقهرمان) در آخرین روزهای زندگی اش است، مردی که کوشش می نماید خانواده ای که هرگز نداشته را برای خود بسازد. در فیلم ولورین دختر خود که در یک آزمایشگاه و براساس دی ان ای او به وجود آمده را می بیند: لارا. شخصیتی که هواداران بلافاصله عاشقش شدند. در لوگان دافنه کین نقش لارا را بازی کرد. همه دوست داشتند این بازیگر را باز هم در نقش لارا مشاهده نمایند، اما متأسفانه فاکس هیچ فرصت دوباره ای به این شخصیت نداد.

 • در کمیک ها لارا درمیان محبوب ترین بچه ها ولورین قرار می گیرد.
 • پس از مرگ ولورین لارا جایگزین او می گردد و به مدت چند سال در قامت ولورین فعالیت می نماید.
 • لارا برای عضویت در انتقام جویان آموزش دید، با گروه ایکس فورس همکاری کرد و حتی یکی از اعضای گروه مردان ایکس بود.

زمانی که دافنه کین نقش لارا را بازی کرد هنوز حتی یک نوجوان هم به حساب نمی آید، اما اکنون به قدری بزرگ شده که بتواند نقش ولورین را بازی کند. معرکه می گردد اگر وقتی ددپول و ولورین در بخش انتهای فیلم به نفس نفس افتاده باشند و در حال شکست خوردن در نبرد باشند، ناگهان لارا در قامت ولورین ظاهر گردد و به یاری شان بیاید. قطعاً یکی از چالش های مارول پیدا کردن یک بازیگر برای نقش ولورین است که بتواند پا جای پای هیو جکمن بگذارد، اما برای فیلم ددپول و ولورین حضور لارا به عنوان ولورین می تواند به یاد ماندنی و خاطره ساز باشد.

منبع: CBR

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 8 خرداد 1403 بروزرسانی: 8 خرداد 1403 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 2355

به "10 قهرمان مارول که هواداران امیدوارند در فیلم ددپول و ولورین ببینند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 قهرمان مارول که هواداران امیدوارند در فیلم ددپول و ولورین ببینند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید